14 Şubat Sevgililer Günü'nde Erkeğe Alınabilecek Hediye Seçenekleri
01 Şubat 2020 Cumartesi
0

14 Şubat Sevgililer Günü'nde Erkeğe Alınabilecek Hediye Seçenekleri

Şubat ayına girdik ve Sevgililer Günü'ne sadece günler kaldı. Kimileri için oldukça heyacan verici olan bu gün, kimileri için ise eziyet... Sevginin, aşkın tek bir günü olmaz elbette ancak böyle bir günün var işte!  Hal böyle olunca da çiftleri hediye alma telaşı sarıyor. Hele bir de hediye alacağınız kişi kadınsa bu "kutsal" günü unutanın vay haline! 

Peki hediye sadece kadınlara mı alınır? Tabii ki de hayır. Madem ki Sevgililer Günü hediyeleşme günü o zaman kadınlar da erkeklere hediyeler almalı sürprizler yapmalı. Her şeyi sadece erkeklerden beklememek gerek diye düşünüyorum. 

Ee Sevgililer Günü'ne çok az bir zaman kaldığına göre birçok çift için büyük önem taşıyan bu romantik ve özel gün için hediye alışverişleri çoktan başladı bile. Eğer siz de erkek arkadaşınıza hediye arayışındaysanız ve kara kara ne alacağım diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.  

Sevgililer Günü hediyesi almak için artık son saatler birçok çiftin sabırsızlıkla beklediği 14 Şubat sevgililer günü perşembe günü kutlanacak. Çiftler için çok özel bir yeri olan sevgililer günü için en uygun yaratıcı ve farklı hediye fikirleri sayfamızda. Ayrıca erkeğe alınacak 14 şubat hediyeleri, kadına alınacak sevgililer günü hediyeleri neler olabilir biz sizin için araştırdık. 

İşte sizlere alışılmışın dışında, klasik olmaktan çok öte, kaliteli, orijinal, romantik ve çok güzel sevgililer günü hediyeleri ve Sevgililer Günü'nün ortaya çıkışı hakkında bilgiler...

Erkek için sürpriz

1) Nasıl Ortaya Çıktı?

14 Şubat Sevgililer Günü'nün kökeni, Roma Katolik Klisesi'nin inanışına dayanır. 14 Şubat, Valantine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. 

Şöyle ki Valentine Romalı askerlerin evlenmesini yasak olduğu dönemlerde; gizlice evlenmelerine yardım ettiği için öldürülmüştür. Bu nedenle de 14 Şubat Sevgililer Günü kutlanır. 

E madem ki bu kutsal gün hediyelerle kutlanıyor, o zaman biz de erkekler için alınabilecek hediye seçeneklerine bir göz atalım. 

Akşam yemeği

2) Romantik Bir Akşam Yemeği

Bir erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer sözü birçoğunuz için klişe gelse de bu özel günde erkeklere verebileceğiniz en güzel hediye kendi ellerinizle hazırlamış olduğunuz romantik bir akşam yemeğidir. 

Sevgilinizin sevdiği yiyeceklerden bir sofra hazırlayarak, şık bir sunumla sevgililer günü hediyesi hazırlayabilirsiniz. Unutmayın ki erkekler bu tarz sürprizleri çok severler. 

Mektup

3) Mektup Yazın

Belli bir yaşın üstünde olan insanlarla sohbet ettiğiniz zaman başlarlar ah ah nerede o eski bayramlar, sevgililer günleri... Eskiden telefon mu vardı birbirimize mektuplar yazardık, kartpostallar yollardık diye devam ederler.

Peki siz bu yıl klişelerin dışına çıkıp nostaljik duygulara yaşamak istemez misiniz? Bence harika olur. Sevgilinize alacağınız sevgililer günü hediyesinin illa ki maddiyata dayalı bir hediye olması gerekmiyor. Ona duygularınızı samimi bir dille anlatan bir mektup yazabilirsiniz.

Saat

4) Kol Saati

Erkeklerden takmaktan en çok keyif aldığı aksesuarların başında kol saati gelir. İster klasik giyinsinler ister spor her kombinle saat kullanan erkekler için en güzel aksesuar seçenekleri arasında saat yer alır.

Onun giyim tarzına uygun beğenebileceği bir kol saati hediye edebilirsiniz. 

Cüzdan

5) Cüzdan/Kartvizit 

Hayatında cüzdan taşımayan ya da kartvizit taşımayan insan yoktur herhalde. En azından ben daha böyle birine rastlamadım. Eğer alacağım hediye kullanışlı olsun diyorsanız en iyi seçenek cüzdan diyebiliriz. 

Tesbih

6) Tesbih

Tesbih, kimileri için dini bir sembol, kimileri için vazgeçilmez bir aksesuar ya da arabalarının vites kollarında bulundurdukları süs eşyasıdır. Hatta koleksiyonseverler içinde önemli bir tutkudur. 

Erkekler için oldukça özel bir yeri olan ve değerli taşlardan oluşan tesbih alabileceğiniz en güzel hediyelerden bir diğeridir. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 01 Şubat 2020 Cumartesi ~ 01 Şubat 2020 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme