2020'nin En Trend 8 Rengi İle Tanışmaya Ne Dersiniz?
11 Şubat 2020 Salı
0

2020'nin En Trend 8 Rengi İle Tanışmaya Ne Dersiniz?

2020 modası kapıyı çaldı bile. Dolaptaki kışlıkları ön plana alma ve ufak tefek değişiklikler yapma vakti geldi. Peki geçtiğimiz sezonun renkleri ile 2020 kış sezonu renkleri aynı mı dersiniz? wink Tabii ki hayır!

Eğer yeni yılda yepyeni parçalar alarak, harika kombinler yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka bu yazımıza göz atın. Çünkü geçtiğimiz günlerde podyumlarda görmeye başladığımız kış kombinlerinde olağanüstü renkler göze çarptı. 

İşte bu yüzden özellikle Pantone tarafından belirlenen 2020'nin en trend renklerine göz atmadan gardırobunuzu yenilememelisiniz. Peki o zaman yeni yılın en trend, en göz alıcı renklerine göz atmaya ne dersiniz?

mavi kombin

1) Klasik Mavi

Dünyanın en büyük renk otoritesi olan Pantone yeni yılın en gözde renginin mavi olduğunu açıkladı. Bildiğiniz üzere mavi sakinliğin, dinliğin ve manevi ruhun rengidir. 

Stresi azaltır ve insana rahatlama, düzen duygusu yaratır. Sırt üstü uzanıp, parlak mavi bulutsuz bir gökyüzüne baktığımızda böyle hissederiz. En önemlisi mavi insana özgülüğü hissettirir.

Bir diğer yandan mavi renginin insana "güven veren" bir yönü vardır. Bu yüzden de pek çok marka, hatta bazı bankaların renginin bu nedenle mavi olduğunu söyleyebiliriz. 

Kombinlere gelecek olursak, kış aylarının kasvetinden bizi aydınlığa çıkaran bir renk olacağı için sezonun en gözde rengi diyebiliriz. 

kırmızı kombin

2) Biber Kırmızısı

Kırmızı, her zaman aşkın ve tutkunun rengi olmuştur. En önemlisi de yaz kış her dönemin lider renklerinden olmayı başarmıştır. Peki kırmızın en heyecan verici tonu olan Chili Pepper, acı biber kırmızısını yeni sezonda denemeye ne dersiniz?

Acı biberin tat duyularınızı uyadığı gibi, kıyafetlerinizde kullanacağınız bu renk de etrafınızı anında uyarır. 2020'nin her mevsiminde farklı bir tonuna rastladığımız bu kırmızı tonuna mutlaka gardıroplarınızda yer açın. 

pudra kombin

3) Toz Pembe

Şeftali renginin daha soft ve pembeye kaçan bir rengi olan "Toz pembe" sonbaharı etkisi altına aldığı gibi kışın da etkisini göstermeye devam ediyor.

Öylesine dingin ve insana huzur veren bir renk olmasıyla da kombinlere ayrı bir sıcaklık katıyor. Üstelik sadece yumuşak ve sade bir görüntü sağlamakla kalmayan toz pembe 2020 kış sezonunda kıyafetlerin en gözde renklerinin başında geliyor. 

kahverengi kombin

4) Acı Kahve 

Kahverenginin en iyi tonunu ne diye soracak olursanız ana göre acı kahvedir derim. Zengin kahverengi tonunun vücut bulmuş hali olan acı kahve, sonbahar kış sezonunda görmeye şaşırmadığımız renklerin başında gelir. 

Acı kahve dendiği zaman ne yazık ki halk arasında oluşan bir tabu vardır. Bu renk sadece beyaz tenlilere yakışıyormuş gibi düşünülmekte. Eğer siz de hala böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İster esmer olun, ister beyaz tenli hiç farketmez. Bu renge 2020 kış sezonu ve hatta yaz sezonunda dahi gardırobunuzda yer verin.

Badem rengi kombin

5) Badem Rengi

Badem rengi mi dediğinizi duyar gibiyim. Evet tam da badem rengi! Kahverenginin en güzel en tatlı tonlarından biri. Kahverenginin o bilinen tipik tonlarının aksine daha açık, daha zarif ve daha cazibelisi...

Üstelik sonbahar ve kış aylarının da vazgeçilmezi! Kaşe kabanlara, son dönem en çok karşımıza çıkan çizme renklerine göz attıysanız bunun badem rengi olduğunu da görmüşsünüz demektir. Görmediyseniz bu sezon fazlasıyla göreceksiniz. Bence zaman kaybetmeden bu renge dolabınızda yer açın. 

Adaçayı rengi kombini

6) Adaçayı Yeşili

Yeni sezonda iki yeşil tonunu oldukça çok sık göreceğiz. Bunlardan biri adaçayı yeşili, diğeri ise orman yeşili... Her 2 yeşil tonu da oldukça tercih edilen renkler arasında olmasına rağmen, adaçayı yeşili yılın en şık rengi olacak.

Adaçayı yeşilinin çok fazla beğenilmesinin nedeni, herkese uygun olmasıdır. Haliyle bu da yeni sezon cazibesinin bir parçası haline geliyor. Böylesine dikkat çeken bu rengi moda markaları elbette kaçıramazdı. Çoktan vitrindeki yerlerini aldılar bile.

Modaya bu kadar hakim olan bu rengi, hem spor şıklık yakalamak istediğinizde, hem de ofis hayatında ya da günlük kombinlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Yavruağzı rengi kombin

7) Yavruağzı Rengi 

Pembe ve turuncu renkleri arasında kalan yavruağzı rengi , moda haftalarının en dikkat çeken renklerinden biri oldu. Özellikle de yağmurlu ve karlı günler için olduukça iyi bir renk alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. 

Siz de yeni sezonda kendinize farklı bir hava katmak istiyorsanızyeni sezon alışverişinizde mutlaka bu renk bir parçayı kaçırmayın. Yavruağzının kahverengi ile olan uyumunu da göz önünde bulundurursak, yılın en iddialı renklerini bir kombinde birleştirebilirsiniz. 

Hardal rengi

8) Hardal Rengi

Hardal rengi adeta sonbahar kış sezonunu tanımlayan en güzel tonlardan biridir. Hardal rengi ile kışın içinizi ısıtacak çok hoş kombinlere yer verebilirsiniz. Aynı zamanda kolay yoldan kombin yapabilmenize de yardımcı olabilecek bir renktir. 

Ana renkte hardalı kullanarak birçok renkle özrgürce kombin yapabilmek imkanı sunar size. Aynı zamanda başka renklerin yanı sıra kendi renk tonları ile de özgürce kombin yapabilmenizi sağlar. 

Hardal rengini sadece kıyafetlerde değil, aksesuar seçimlerinizde de farklı tonlarını kullanarak birbirinden şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 11 Şubat 2020 Salı ~ 11 Şubat 2020 Salı

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme