92. Oscar Ödül Töreni'nde Kırmızı Halı Hüsranı!
10 Şubat 2020 Pazartesi
0

92. Oscar Ödül Töreni'nde Kırmızı Halı Hüsranı!

Amerikan sinema endüstrisinin en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen 92. Oscar Ödülleri'ne "Parazit" filmi damgasını vurdu.

Türkiye saati ile 07.30 civarı sona eren törenden 4 ödülle ayrılan film, İngilizce olmayan ve en iyi film ödülünü alan ilk film olma özelliğini taşıyor. Ayrıca filmin yönetmeni Bong Joon Ho da, En İyi Yönetmen ödülünü alan ilk Güney Koreli yönetmen olarak tarihe geçti.

Geceden ödülle ayrılan isimlerden Brad Pitt, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü, Joaquin Phoenix En İyi Erkek Oyuncu, Laura Dern En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve Renée Zellweger ise En iyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Sinema, müzik ve moda dünyasının ünlülerinin yer aldığı törende her sene olduğu gibi ödüller kadar kıyafetler de oldukça ses getirdi. Ancak her senin aksine bu seneki Oscar Kırmızı Halı şıklığını hayranlarını ve moda tutkunlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Elbette kusursuz görünümüyle beğenileri üzerine toplayan ünlüler de yok değildi! Özellikle de gecede şıklığıyla öne çıkan isimler Scarlett Johansson, Charlize Theron, Renée Zellweger ve Brie Larson oldu.

Ve merakla beklenen ama bekleneni veremeyen kırmızı halı… Muhtemelen Oscar denince pek çok insan ‘Kim ödül alacak?’ diye değil ‘Kim ne giyecek?’ diye düşünüyor… Çünkü 92 yıldır düzenlenen törenin en dedikodulu, en dikkat çeken yeri kırmızı halı…

İşte kırmızı halının en şıkları ve en rüküşleri!

Charlize Theron

1) Charlize Theron

Geceye damga vuran isimlerden biri olan Charlize Theron, her her ödül töreninde olduğu bu sene de adından söz ettirmeyi başardı. Her daim zarif olması, onu eleştiri oklarının hedefi olmaktan kurtardı.

Zira 5 parmağı geçmeyecek sayıda şık olan isimlerden biri olan Theron tekdüze kombinler yapsa da okuş müsaderesine gider gibi gelen onca ünlünün arasında yıldız gibi parlıyordu diyebiliriz. 

Salme Hayek

2) Salme Hayek

Bazen 'Gucci' de giysen işe yaramaz. Olmayınca olmaz sözüne en çok yakışan isimlerden biri de ne yazık ki Salme Hayek. Dünyaca ünlü markaların başında gelen Gucci'nin elbisesini giyen Hayek için 'çok şık' demeyi çok isterdik lakin kendisi her zamanki gibi rüküş olmayı başarmış. 

Başına taktığı taç ile her ne kadar Helenistik döneme vurgu yapmaya çalışsa da yine başarılı olmamış. Özellikle taktığı gereksiz broşu ve daha sayabileceğimiz pek çok kötü stil, izleyenleri hayal kırıklğına uğrattı.

Lily

3) Lily Aldridge

Lily Aldridge Ralph Lauren elbisesi ile oldukça demode görünüyordu. Özellikle sosyal medya yerden yere vurulan ünlüler arasında başı çeken isimlerden biri olan Aldridge, giydiği beyaz kırmızı gül detaylı elbisesi ile İspanyol dansçılarına benzetildi. 

Açıkçası yapılan bu benzetmeye katılmadan edemeyeceğim. Üzgünüm Lilly'ciğim sanki kırmızı halıda her an Flemenko dansı yapacakmış gibi görünüyorsun. laugh

Natalie

4) Natalie Portman

Natalie Portman Christian Dior tasarımı kıyafeti ile arafta kaldı. Bazı kesimler tarafından beğenilirken, bazı kesimler ünlü yıldızı hiç beğenmedi.

Açıkçası bana soracak olursanız, elbisesi şık ancak üzerine giydiği pelerin ile vasat bir görünüm elde etmiş. 

Renee Zellwege

5) Renee Zellweger

Renee Zellweger de tıpkı Charlize Theron gibi, zamansız, sade ve zarif tercihleriyle kırmızı halıda kusursuz görünüyor. Fakat bir an önce stillerine ufak dokunuşlar yaparak tarzını bir nebze de olsa değiştirmeli… Ünlü oyuncunun elbisesi Armani

Ayrıca Renee Zellweger ve Charlize Theron’un zarif, şık stilleri her zaman hayat kurtarıyor. Ne var ki biraz daha bu tarzda devam ederlerse, tek düze stillerinde küçük oynamalar yapmazlarsa, giderek sıkıcı olmaya başlayacaklar…

Penelope

6) Penelope Cruz

Ah Penelope... Bu seneki kırmızı halının yıldızlr geçidini gördükçe gözlerimizi kanıyor.  Cidden böyle bir elbiseyi giyebilmek için ya kör olmak ya da çok zevksiz olmak gerek. 

Penelope Cruz’u görünce, göğsündeki çiçeğe mi yoksa belindeki inci kemere mi bakalım bilemedik. Nereden bakarsanız tutarsızlık hakim. Cruz’un elbisesi Chanel!

7) Sigourney Wear 

Nihayet gözlerimiz aydınlandı. Sigourney Weaver Christian Dior elbisesi ile hem yaşına hem törene uygun bir görünüm elde etmiş.

Janelle

8) Janelle Monae Ralp

Janelle Monae Ralp & Lauren elbisesi ile evet belki şık bir görünüm elde etmiş olabilir. Ama gecede tercih edilen stillere göz attığımızda fazla abartılı bir seçim yapmış.

Kırmızı halı stillerinin bu kadar kötü olması haliyle sosyal medyanın da diline düştü. Zira orta seviye bir ödül töreninde dahi son derece şık kıyafetler tercih eden ünlü isimlerin vasat seçimleri “Bu kıyafetleri göreceğimize, Oscar kırmızı halısını iptal edin daha iyi” gibi yorumlara neden oldu.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 10 Şubat 2020 Pazartesi ~ 10 Şubat 2020 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme