Abiye Kıyafet Seçerken Yapılan Hatalar
19 Nisan 2019 Cuma
0

Abiye Kıyafet Seçerken Yapılan Hatalar

Özel bir gece, davet ya da düğün, nikâh gibi önemli günlerde kadınların tercihi abiye kıyaftten yana olmaktadır. Adeta gecenin en şık ve en güzel kadını olabilmek için yarış içerisine girerler.

Abiye kıyafetler, şık ve gündelik hayatta tercih edilemeyecek kıyafetlerdir. Abiye kıyafetin en sadesi bile günlük hayatta tercih edemeyiz. Aksi takdirde abartıya kaçmış oluruz. Hemen hemen herkesin abiye giymesi gereken durumlar olacaktır. Böyle durumlarda tüm bayanları bir stres ve heyecan alır. Acaba ne giysem, hangi tarz elbise seçsem vücuduma en çok hangi model yakışır? diye kara kara düşünürüz. Sizi bu stresten kurtaracak bir yazı paylaşmak istedik. 

Nerede ne giyilmeli, hangi vücut tipi ne tarz elbiseler seçmeli, en trend kıyafetler nelerdir? işte bütün sorunların cevabı bu yazımızda.

elbise

Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Abiye seçerken sadece beğenmek yetmez. Bazen çok beğendiğiniz bir elbise sizin vücut yapınıza hiç uygun olmayabilir. Örneğin, göbek bölgenizde yağlanma varsa bel bölgesi açık bir elbise yada saten kumaşlı bir elbise giymek sizin için çok uygun olmayacaktır. Unutmayın ki bir kıyafete çok para vermek, size yakışacağı anlamına gelmez. Önemli olan size uygun olmasıdır. Baktığınızda onca güzel tasarım elbiseler vardır ama herkeste aynı etkiyi bırakmaz. 
  • Boyunuza göre kıyafet seçmeyi unutmayın. Çok kısa bir boya sahiseniz uzun abiyelerden uzak durmanız gereki. Aksi halde uzun elbiseler sizi daha da kısa gösterecektir. Diz üstü elbiseler giyerek uzun görünebilirsiniz. 
  • Balık kesimleri uzun boylular daha çok tercih etmeli; çünkü kesimi ve üretimi itibariyle adeta uzun boylulara yakışacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Dikkat etmemiz gereken diğer bir konu ise dekoltedir. Şıklığı ve gösterişi seven her kadın için dekolte önemlidir; ancak bu konuda da dikkat edilmesi gerekir. Dekoltenin tek yerde olması önemli bir ayrıntıdır. Örneğin, bir elbiseye hem sırt hem bacak detayı vermek o elbiseyi gösterişli hale getirmez aksine basitleştirir.
  • Bazı taktiklerle vücudunuzda küçük oyunlar yapabilirsiniz. Mesela vücudunuzda beğendiğiniz bir kısmı öne çıkarabilir ve beğenmediğiniz bir kısmı kapatabilirsiniz. Bu da ancak vücut yapınızı tanımakla olur. 
  • Renk seçimi de en önemli hususlardan bir tanesidir. Kendinize güveniyorsanız ve dikkat çekmek hoşunuza gidiyorsa, kırmızı bir abiyenin içinde geceye damga vurabilirsiniz.

abiye elbise

  • Elbiselerden bahsetmişken asıl elbiseye damga vuran ve davetteki bütünlüğü sağlayan takıdan bahsetmeden geçemeyiz. Sade, zarif ve boynu açık bir elbiseyi şık bir kolye veya sallantılı küpelerle kombilemek çok doğru olacakıtr. Çünkü bir davette güzel görünmek için doğru bir elbise giymek tek başına yeterli dedğildir. Doğru bir saç modeli aksesuar, çanta ve ayakkabılar da olmazsa olmazlar arasındadır. 

Eminim bu yazımız, davetten davete koşan bayanlar için oldukça faydalı bir yazı olacak. Umarız gecenin yıldızı siz olursunuz!

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 19 Nisan 2019 Cuma ~ 19 Nisan 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme