Abiye Kıyafetlerinde Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?
25 Temmuz 2019 Perşembe
0

Abiye Kıyafetlerinde Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Biz bayanların vazgeçemediği  aksesuar var. O da ayakkabı ve çanta. Çantaların hepsin de bizim için ayrı ayrı büyük önem taşır. Ancak bir tanesi var ki onu her zaman kullanmaya kıyamayız. Özel günlerimizin vazgeçilmezidir. Evet eminim ki şuanda hepiniz hangi çantalardan bahsettiğimi anladınız. Onlar düğünlerin, davetlerin ve özel gecelerin vazgeçilmez çantalarından biri olan clutch çantalardan başkası değil. 

Özellikle de düğün ve davet sezonunun açıldığı şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz aksesuarların başında yer alıyor. Üstelik bu el çantalarından dolabımızda onlarca olmasına rağmen bize asla yeterli gelmez ve almaktan bir türlü bıkmayız. Hatta çoğu zaman hiç ihtiyacımız yokken, davet, düğün vs. olmadan da sırf rengi ya da modeli güzel diye alabiliyoruz. 

Her bayanın olmazsa olmazı olan bu çantalar abiye seçiminde de oldukça önemlidir. Bu sezonun en trend clutch, portföy çanta modellerine bakacak olursak, trendler arasında simli, taşlı ve kroko modeller olduğunu görmekteyiz. 

Kullandığımız çantalar giydiğimiz abiyeye göre değişiklik gösterir. Düğün, davet gibi organizasyonlarda tercih edilen abiye çantalar simli ve taşlı olurken, nikah, sünnet gibi organizasyonlar da ise tercihler daha sade portföy çantalar yönünde olabilir. Bayanlara hitap eden hem modern hem de şık abiye çanta modelleri bulmak artık oldukça kolay.

Eğer siz de bu sezon davetten davete koşacak kadınlardansanız mutlaka bu yazımıza göz atmalısınız.

Kırmızı portföy çanta

1) Klasik Siyah Elbiseler İçin Çanta 

Düğün, davet dendiği zaman akla ilk gelen elbise rengi siyah klasik elbiselerdir. Hal böyle olunca siyah renk abiye elbisenin yanında kullanılacak çanta olarak da akla ilk olarak siyah portföy bir çanta gelmektedir. Elbette siyah bir çanta kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta siyahın tonudur. 

Elbisenizin gerek tonu gerekse kumaşıyla uyum sağlayacak bir portföy çanta edinmenizde fayda var. Siyahın tekdüzeliğini kırmak isteyenler için önerimiz ise ayakkabı ve mücevher seçimi ile uyum içerisinde olacak şekilde yavruağzı, mavi, kırmızı ya da dore tonlarında bir gece çantası kullanmaktır.

Gümüş rengi çanta

2) Renkli Elbiseler İçin Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında canlı renk elbiseler giymek çok daha hoş duruyor. Eğer sizi de renkli giyinenlerdenseniz ve elbiseniz sarı, turuncu, mavi yahut yeşil gibi renklerden oluşuyorsa sizler çok güzel çanta seçeneklerimiz mevcut. 

Sarı, turuncu ve kırmızı elbiselere dore, mavi ya da yeşil elbiselere ise gümüş tonlarında parıltılı gece çantaları çok yakışacaktır. İkinci olarak tonsürton deneyebilirsiniz; yani elbisenizin renginin yakın tonlarından bir gece çantası seçebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey çantanızın, elbisenizden bir ton koyu olmasıdır.

Son olarak çanta seçiminizde daha cesur olabilir ve mutlaka elbisenizin rengini de içinde bulunduran desenli çantalar ile stilinize orijinal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Gri çanta 

3) Payetli Abiyelere Özel Çanta

Kadın en çok sevdiği kumaş türlerinden biri payettir. Hatta onlar için payet olsun da ister elbise, ister etek olsun hiç farketmez. Özellikle de yaz düğünlerinin favori elbiselerinden biri payetli elbiselerdir. Eğer payetli bir elbise giyecekseniz çanta seçiminizi çok önemli.

Payet zaten oldukça gösterişli ve ışıltılı bir kumaş olduğu için çantanızın daha sade ve mat tonlarda olması gerekir. Eğer elbisenizin kumaşı payetli dore bir elbise ise bu tarza yakışan en çanta renkleri siyah, krem tonlarıdır. Eğer dore elbisenizin içerisinde gümüşe yakın ya da gümüş rengi tarzı detaylar varsa gümüş, metalik tarz çantalar tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu çantaların parıltı ve ışıltı barındırmamasıdır. 

Pudra clutch çanta

4) Desenli Elbiselere Özel Çantalar

Desenli elbiseler özellikle bu sezonun en trend abiye elbiselerinden biri. Eğer siz de bu trende uymak istiyorsanız yani elbisenizi desenli modellerden tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylar var. Bu tarz elbiseler içerisinde zaten bir detay ve birden fazla renk barındırdığı için seçeceğiniz aksesuaların sade sade olması gerekir.

Eğer içinde siyah ağırlıklı desenler varsa siyah gece çantası sizin için kurtarıcı olacaktır. Ama renkli desenler barındıran bir elbise seçtiyseniz çantanızın da renkli olmasında, renginin de elbisenizin içinde bulunan tonlarda olmasında fayda var. Desenli, taşlı ya da fazla parıltılı çantalar ise uzak durmanız gereken modeller arasında.

Aynı şekilde ayakkabı ve takı konusunda da dikkat etmeniz gerekir. Özellikle de takı seçiminiz çok sade olmalı. Hatta hiç kullanmasanız sizin için daha iyi olur. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 25 Temmuz 2019 Perşembe ~ 25 Temmuz 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme