Anneler Günü'nde Ne Hediye Alınır?
18 Nisan 2019 Perşembe
0

Anneler Günü'nde Ne Hediye Alınır?

Hakkını ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyeceğimiz annelerimize, onları sevindirecek güzel sözlerle ya da hediyeler alarak onları değerli hissettirebiliriz. 

İşte sizler için Anneler Günü'ne dair merak edilenler, Anneler Günü'nün nasıl ortaya çıktığına ve Anneler Günü'nde alınabilecek hediyeler konusunda bilgilere yer verdik. 

2019 Anneler Günü Ne Zaman?

Anneler Günü her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü kutlanmaktadır. Bu durum her ülke için farklılık göstermekle beraber genel itibariyle mayısın 2. haftası kutlanır. 

Anneler Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

ABD'de Anna Jarvis isimli şahsın annesini kaybetmesiyle birlikte 1908'de annesi için başlattığı anma törenleriyle ortaya çıkmıştır. Bayan Jarwis, West  Virginia eyaletinde annesinin bağlı oldığu kiliseyi, annesinin vefatının ikinci yıldönümü olan mayısın ikinci pazarında, Anneler Günü'nü kutlamaya ikna etti. Ertesi yıl Anneler Günü, bütün Philadelphia'da kutlanmaya başladı. Bu olay 1914 tarihinde ise Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi. 

Yukarıda da belirttiğim gibi Anneler Günü kutlamaları ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Türkiye'de ise bu yıl 12 Mayıs günü kutlanacaktır.

Anneler Günü'nde Alınabilecek Hediyeler

Anneler Günü yaklaşmaya başlayınca herkesi hediye telaşı sarar. Sonsuz fedakarlığa, hoşgürüye, ve sevgiye sahip olan can annelerimizi, o özel günde güzel hediyelerle karşılamayı kim istemez ki?

Onlar bizlerden hiç hediye beklemez. Annelerin tabiriyle "sizlerin varlığı bana zaten hediye " deselerde bizler evlatlar olarak bizlere yıllarca emek vermiş ve hala da emek vermeye devam eden annelerimiz için bir şeyler yapmak, mutlu etmek isteriz. İstemesine isteriz fakat ne alacağımıza da bir türlü karar veremeyiz. 😊

İşte sizler için sıralamış olduğumuz birbirinden güzel hediye seçenekleri!

İlk olarak annemize ne alırsak alalım onlar için çok anlamlı ve kıymetli olacak bunu sakın aklınızdan çıkartmayın diyor ve başlıyoruz seçenekleri sıralamaya. 😉

En klasik hediyeden başlayacak olursak mis kokulu annelerimize mis kokulu çiçeklerden bir demet ve çok güzel bir not güzel olacaktır. 

  • Çiçek

çiçek

  • Çikolatalar veya El Yapımı Pasta

Diğer seçenek ise koca bir kutu Anneler Günü'ne özel çikolata veya kendi el emeğinle yaptığın bir pasta. Tatlı yiyip tatlı onuşmak için güzel bir gün.çikolata

Not: Sakın ev aletleri almayınız. Bence bir anneye ev hediyesi almak kadar saçma bir şey yok. Hayatını yemek temizlik vs. gibi şeylere harcayan bir kadına bir de siz vurmayın ve onu öze hissettirecek bir şey alın lütfen evlatcıklar!

  • Takı

takı

Mesela o ne derseniz, bütçenize uygun bir takı, kolye, yüzük çok zarif bir hediye olacaktır. Özellikle bu konuda babalarınızla iş birliği yapabilirsiniz. 

  • Çanta, Elbise, Tişört Vs.

çanta

Hep anı kalacak bir şey olsun istiyorsanız da anneniz alacağınız bir diğer hediye seçeneği ise kıyafet veya çanta olacaktır. Eğer vitrinde görüp çok beğendiği bir şeyi alamadıysa hediye almanız için iyi bir fırsat!

Yukarıda da bahsettiğim gibi ne alırsanız alın anneniz inanın çok mutlu olacaktır. Hatta tek bir öpücük bile onu mutlu etmeye yetecektir. Önemli olan hatırlanmaktır; ancak sadece bir gün değil değil her zaman her an annelerinizin değerini bilin ve önemli olduklarını hissettirin. Hiç sebep yokken de küçük sürprizler yapın.

Bütün sene değer vermeyip o gün annenizin önüne dünyaları serseniz değeri olmayacaktır. Bu yüzden sevginin ve hediyenin günü olmadığını unutmayın ve annesi olmayanları unutmadan usulca kutlayın.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 18 Nisan 2019 Perşembe ~ 18 Nisan 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme