Babalar Gününe Özel 11 Hediye Önerisi
14 Haziran 2019 Cuma
0

Babalar Gününe Özel 11 Hediye Önerisi

Babalar Günü'ne sayılı günler kala herkesi hediye telaşı sarmaya başladı. Bu sezon 16 Haziran tarihinde kutlanacak olan Babalar Günü'nde ne hediye alınır bu aralar en çok merak ettiğimiz sorulardan birisi. Özellikle de ülkemizde Babalar Günü, tıpkı Anneler Günü'nde olduğu gibi büyük önem arz eder.

Üstelik bu özel ve güzel gün için sadece 2 gününüz kaldı. Hal böyle olunca evlatlar babalarına, kadınlar ise eşlerine hediye almak için bir yarış haline girecek. Eminim ki şuan birçok mağaza talan ediliyordur. Öyle ki dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google'da dahi "Babalar Günü ne zaman hediye önerileri önerileri nelerdir, kişiye özel ne tür hediyeler alınır"? şeklinde birçok soru yöneltilmektedir.

Babalar Günü'ne sayılı günler kala birçok insan hala ne hediye alacağını bilmediği için stres yaşıyor olabilir. Neyse ki artık çözümü çok kolay. Babalar Günü'ne dair merak ettiğiniz tüm sorular ve hediye önerileri için farklı farklı sayfaları aramanıza gerek yok. 

En güzel Babalar Günü hediyelerine sizler için hazırladığımız yazıya göz atarak ulaşabileceksiniz. Babalar Günü’nde ne hediye alınır, en özel Babalar Günü hediyeleri nelerdir, Babablar Günü nasıl ortaya çıktı? gelin birlikte göz atalım.

Babalar Günü Ne Zaman Kutlanır?

Dünyanın birçok ülkesinde her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan Babalar Günü, ilk olarak 19 Haziran 1910'da kutlanmaya başlandı.

Babalar günü önemi

Babalar Günü'nün Ortaya Çıkışı

Babalar Günü'ne ilham veren isim olan savaş gazisi Jackson Smart, 6 çocuğu annelerinin yokluğunda tek başına büyütüyor. Kızı Sonora Dodd ise babasının yaptığı fedakârlıktan dolayı anneler günü gibi, babalar gününün de olması gerektiğini düşünüyordu. 

Hal böyle olunca Haziran'ın 5'ini yani babasının doğum günü olan günü babalar günü olarak ilân edilmesi için tüm çalışmalara başladı. Ancak yaptığı tüm çalışmalara rağmen tarih yetişememiş, kutlamalar haziran ayının 3. pazar gününe ertelenmiştir. Sonora Smart Dodd'un bu düşüncesi ve çalışmaları sonucunda, bugün dünyanın dört bir yanında kutlanan Babalar Günü ortaya çıkıyor. Bu nedenden dolayı babalar günü haziran ayında kutlanmaktadır. 

Babalar günü

Babalar Günü'nün Devlet Tarafından Onayı

Babalar Günü, ilk olarak 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutllanmıştır. 1924 yılında Amerikan Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolindge kutlamaları desteklemiş; ancak resmi olarak Babalar Günü ilân edilmemiştir. 

1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilân edilmiştir.

Dünyada Babalar Günü, haziran ayının üçüncü haftasının yanı sıra başka tarihlerde de kutlanabiliyor. Örneğin, Katolikler kutlamaları başka bir tarihte yapıyor. Babalar Günü'ne dini açıdan yaklaşan Katolikler, kutlamaları mart ayının 19. gününde, Hristiyanlık dininin peygamberi Hz. İsa anısına gerçekleştiriyor.

Babalar Günü'nün nasıl ortaya çıktığına, ne zamandan beri kutlandığına da değindiğimize göre ve en önemlisi Babalar Günü de gelip çattığına göre hediye alma zamanı gelmiş de geçiyor demektir. Peki kaçınız hediyelerinizi hazırladınız ya da kaçınız ne alacağına karar verdi? Eğer siz de hala ne alacağına karar veremeyenlerdenseniz doğru adrestesiniz. Sizin için birbirinden güzel ve anlamlı hediye önerilerini derledik.

Kol düğmesi

1) Kol Düğmesi

Beyler gömlek giymekten çok hoşlanır. Özellikle de özel günlerde kol düğmeleriyle birleşen gömlekler ayrı bir şıklık katmaktadır. Siz de babanızın şıklığını onun için özel olarak seçtiğiniz kol düğmeleriyle tamamlayabilirsiniz. 

İsme özel şık kutusuyla birlikte kol düğmeleri modelleri arasından babanıza uygun olanı seçerek çok güzel ve ölümsüz bir hediye alma fırsatı yakalamış olursunuz.  Babanızın adının veya istediği farklı bir şeyin sembolize edildiği kol düğmeleri iyi bir seçenek olabilir.

erkek gömleği

2) Şık Bir Gömlek 

Gömlek giymeyen baba yoktur. Bu yüzden "Babalar Günü" için bir babaya alınabilecek en güzel hediyelerden biri de gömlektir. 

Koton, keten-koton ve ipekli kumaş seçenekleriyle zenginleştirilmiş pileli ya da beli ipli rahat pantolonlar, astarsız gömlek gibi dikilen ceketler, gömlek hafifliğindeki trikolar, retro tarzda hazırlanmış eğlenceli cuba gömlekler, keten t-shirtler ve sneakerlar hediye önerisi olarak öne çıkıyor.  

Erkek ayakkabısı

3) Şık Bir Rugan Ayakkabıya Ne Dersiniz?

Babalar Günü'ne özel hediyelerden bir diğeri de ayakkabıdır. Bu özel gün için şık bir rugan ayakkabı alabileceğiniz gibi süet vb. tarz ayakkabıları da rahatlıkla alabilirsiniz. Önemli olan tek şey babanızın zevkini bilmeniz. Gerisi size kalmış. 

kemer cüzdan

4) Kemer Cüzdan Seti

Hediye önerilerimizde babalarınız için kullanışlı olması gereken ürün seçeneklerini sunmak bizim önceliğimiz arasında yer alıyor. Çünkü erkeklerin kullanabileceği aksesuar seçeneği çok yok ne yazık ki. Onları da çoğu erkek kullanmayabiliyor. Bu yüzden hediye aldığınızda kullanılması, ihtiyaca hitap etmesi ve kalıcı olması oldukça önemli bir konu.

Beylerin kullandığı en önemli aksesuar şüphesiz kemer, cüzdan setidir. Bu hediyeleri ayrı ayrı alana kadar takım olarak almanız çok daha doğru olacaktır. 

Erkek parfümü

5) Parfüm

Şıklığından ödün vermeyen, her zaman güzel kokmaktan hoşlanan babalar için en özel hediyelerden birisi de parfümdür. Babanızın en sevdiği kokuları biliyorsanız parfüm almak için vakit kaybetmeyin. Özellikle de şık kutusuyla alacağınız parfüm çok daha güzel olacaktır. 

Şık kutularda satılan parfüm çeşiti vanilya,sedir ağacı ve çeşitli çiçeklerden oluşan esansı ile babanızın kokusunu kalıcı kılacak.

Erkek kol saati

6) Kol Saati

Hepimiz anne ve babamızın hep bizimle olmasını isteriz. Hatta zaman sadece onlarla aksın, onlarsız dursun diye hayaller kurarız. Bu anlamlı günde alınabilecek diğer hediye de saattir. Aldığınız saatin içine aile fotoğrafınızı bastırabilirsiniz. 

Zamanınız dilerim ki hep ailelerinizle birlikte aksın. 

Çiçek

7) Kim Demiş Erkeğe Çiçek Alınmaz Diye

Kim demiş erkeğe çiçek alınmaz diye! Bence anneler kadar babalar da çiçek almayı hak ediyor. Aldığınız hediyenin yanına alternatif olarak bir demet çiçek yaptırabilirsiniz. 

Bence bu Babalar Günü'nde babanızı şaşırtın ve bu gereksiz tabuları yıkın. 

Kişiye özel tişört

8) Özel Tasarım T-Shirt'ler

Babalar Günü'nü özel ve unutulmaz kılacak farklı bir hediye seçeneği arıyorsanız bence kişiye özel t-shirtler unutulmaz bir hediye seçeneği olacağı için babanız bu hediyeye bayılacak. Özel mesajlı t-shirtler oldukça yaratıcı bir seçim olacak. 

Babalar gününe özel hediye

9) Babanıza Özel Çerçeve ve Tasarım Hediyeler

Dünyada annenize, babanıza, kardeşlerinize olan sevginizi karşılığında gösterebileceğiniz başka bir şey yoktur. Bu yüzden ne alırsanız alın anne babanız mutlu olacaktır. Özel işlemeli ahşap tesbih kutusunu bu bağlamda düşünebilirsiniz. Zaten onlar için önemli olan sizin varlığınız, sevginizdir. Bu yüzden bu gün için alacağınız hediyenin büyüklüğü, küçüklüğü, fiyatı hiç önemli değildir. 

Ufak, özel mesajlı bir çerçeve ve fotoğrafınız, babanız için belki de en tatlı seçeneklerden biri olacak.

Tesbih

10) Tesbih

Erkekler için tesbihin önemi oldukça büyüktür. Kimisi için güç, kimisi için dini, kimisi için de zevkle kullandığı bir aksesuar sembolüdür. Bazıları için tesbih çok büyük bir tutkudur. Öyle ki koleksiyonunu dahi yaparlar. 

Eğer sizin babanız da tesbih tutkunuysa bu hediye tam babanıza göre olacak ve çok mutlu olacaktır. 

11) Traş Makinesi 

Babalar Günü'ne özel bir hediye arayışında iseniz kullanışlı bir hediye seçimi yapmak en ideali olabilir. Erkekler için hediye seçeneği çok fazla yok, bunda hepimiz hem fikiriz. Ancak babanız için evde kullanabileceği çok pratik ve daha maaliyetli olabilecek olan bir hediye arıyorsanız bu traş makinesi olabilir. 

Özellikle ıslak ve kuru cilde rahatlıkla uygulanabilecek ve pil ömrü uzun olan bir traş makinesi ile babanızı rahat ettirebileceğiniz uzun ömürlü bir hediye olacaktır. 

Umarız sizin için faydalı bir yazı olmuştur. Ailelerinizin kıymetini ve değerini her gün bildiğiniz nice özel ve güzel günler dileriz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 14 Haziran 2019 Cuma ~ 14 Haziran 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme