Bacak Boyunuzu Uzun Gösterecek 6 Tüyo
18 Nisan 2019 Perşembe
0

Bacak Boyunuzu Uzun Gösterecek 6 Tüyo

İnsan doğası gereği kadın erkek herkes giydiği kıyafetin kendisine yakışmasını ister. Tabii ki bunun olabilmesi için de insanın kendi vücut yapısını tanıması ve ona göre giyinmesi gerekir. Neticede herkesin vücut şekli farklıdır. Kimi uzun boylu kimi kısa boylu kimi uzun olur bacak boyu kısa olur bu insandan insana değişiklik gösterir. Bu da çoğu kadında giydikleri kıyafetlerin kendilerine yakışmadıklarını düşünmelerine neden olur. Özellikle de kısa boylu kadınlar için bu durum biraz daha zordur.

Neyseki, birkaç basit moda hilesi ile bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz!

İşte yapmanız gerekenler...

1) Yüksek Bel Pantolonlar

Yüksek bel pantolon boyunuzu her zaman olduğundan daha uzun gösterir. Bu yüzden tercihiniz her zaman bu tarz pantolonlardan yana olmalı. Kesinlikle düşük bel giymeyin derim zira olduğunuzdan daha da kısa görünebilirsiniz.

Özellikle siyah yüksek bel jeanler bacak boyunuzu daha da uzun gösterecektir. 

jean

2) İspanyol Paça Kotlar

Geçmişten günümüze her döneme damga vuran bu pantolonlar her zaman rağbet görmüştür. Bacağınızın uzun görünmesini istiyorsanız bu parçayı dolabınızdan eksik etmeyin derim.

Yüksek topuk ayakkabılar ve yere kadar inen pantolon paçalarıyla adeta ilizyon etkisi yaratacaktır.

bol paça kot

3) Boyuna Çizgili Pantolonlar

Yatay çizgiler sizi olduğunuzdan daha kilolu ve kısa gösterir. Bu yüzden yatay çizgilerinden uzak durun. Bu tarz pantolon veya etek giymek isterseniz kesinlikle uzun ve dikine çizgili olanları tercih etmelisiniz.

Böylece olduğunuzdan uzun görüneceksiniz.

yazlık pantolon

4) Mini Etekler

Yaz kış tercih edebileceğiniz önemli bir parça. Bacağınızı olduğundan daha da uzun gösterecek ve bakıldığında hoş görünmenizi sağlayacaktır. Kışın opak bir çrapla bile giyildiğinde aynı etkiyi yaratacağına emin olabilirsiniz.

Aynı şekilde kalem eteklerle de bu etkiyi yakabilirsiniz; çünkü kalem etekler vücudu saran etekler olduğundan, olduğunuzdan daha ince ve uzun görünmenizi sağlar.

mini etek

5) Maksi Elbisler

Kısa boylu insanlar maksi elbiselerden genellikle uzak dururlar. Eminim hiç giymedikleri için onlara yakışmayacağınız düşünüyorlar; ancak aksine yüksek topuk ayakkbılarla giyildiğinde çok güzel bir görütü oluşacak ve daha uzun görünecekler.

6) Tek Parça Elbiseler

Tek parça elbiseler tek renk olduğundan ve bir bütünlük oluşturduğundan boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Bu tarz elbiseleri giyerken de sade ve uzun olmasına dikkat etmelisiniz.

elbise modeli

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 18 Nisan 2019 Perşembe ~ 18 Nisan 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme