Kombinlerinizi Şenlendiren Bandana ve Taç Modelleri
27 Eylül 2021 Pazartesi
0

Kombinlerinizi Şenlendiren Bandana ve Taç Modelleri

Günlük hayatta, dışarıya çıkarken veya özel davetlere giderken çeşitli kombinler yaparız. Bu kombinleri gerek makyajlarla gerek ayakkabılar ile uyumlarız. Bunlara ek olarak kombinlerinizi şenlendiren bandana ve taç modelleri de tercih edilebilir. Özellikle çeşitli bandana bağlama modelleriyle istediğiniz zamana bile dönebilirsiniz.

Ayrıca bandanaları sadece saçlarınıza değil, bileğinize de bağlayabilirsiniz. Taçlar da tercih edilen bir saç aksesuarıdır. Çeşitli taçlar ile de daha güzel ve gösterişli gözükebilirsiniz.

Bandanalar Nasıl Kullanılır?

Yaz aylarında tercih edilen aksesuarlardan birisi de bandanalardır. Tamamen pamuktan yapılan ve şal desenli bandanalar trend ürünler arasında yer alır. Genel olarak 50 cm boyutunda kare şeklindedir. Siyah, kırmızı, yeşil ve lacivert şal desenli bandanalar en çok tercih edilenler arasındadır.

Klasik Üçgen Bandana Nasıl Kullanılır?

Kare bandana üçgen oluşacak şekilde katlanır. Katlanan bandana boyuna bağlanabilir. Klasik üçgen şeklindeki bağlama özelliği ile beraber açık giyilen kıyafetlerle tamamlanabilir. Ayrıca kovboy stili olarak da adlandırılır. Bot ve kot pantolon veya uzun elbiselerle tamamlandığında etkileyici sonuçlar verir. Deri ceket ile kırmızı bandana tamamlanabilir. Sokak stilinde en çok kullanılan bandanadır.

Saç Bandı Şeklinde Bandana Nasıl Kullanılır?

Kare bandana önce üçgen şeklinde katlanır, ardından tercihe göre kalın şeritler halinde katlamaya devam edilir. Kumaşın sonuna gelindiğinde saç bandınız hazır demektir. Tavşan kulak stili olarak adlandırılan düğüm üstte veya altta olacak şekilde bağlayarak saç bandı olarak kullanabilirsiniz.

Renk seçimi tercihinize kalmıştır. Saç bandı şeklindeki bandanayı tüm stiller ile kombinleyebilme şansına sahipsiniz. Pamuklu bandana tercih etmeye özen gösterin aksi halde diğer bandanalar terleme yapabilir. Yaz aylarında ekstra terleme yapacak aksesuarları kimse istemez.

Atkuyruğu Tokası Olarak Bandana Nasıl Kullanılır?

Bu bandana kullanımında uzun saçlı kadınlar daha şanslıdır. Bandanayı hemen her yerde çıkarıp at kuyruğu yapıp, saçlarını farklı bir şekilde toplayabilirler. Ortaya çıkan stil ise mükemmel olur. Bandanayı atkuyruğu şeklinde bağlamak için açık yakalı veya ince askılı bluzlar giyilmelidir. Bu tarz bluzlar ile daha çok yakışacaktır.

Uzun saç ile aynı boya gelecek düğümle bağlanmış bandana hem kıyafeti tamamlar hem de derin bir nefes aldırır. Bandana rengi seçimi size kalmıştır. En çok tercih edilen renkler arasında kırmızı, beyaz ve siyah yer almaktadır. Bandana rengini kıyafetleriniz ile uyumlu seçebilirsiniz.

Bandana Bileklik ve Halhal Olarak Nasıl Kullanılır?

Bandanayı bileklik ve halhal olarak kullanabilirsiniz. Kare bandana üçgen olacak şekilde katlanır ve ince dilimler halinde katlamaya devam edilir. Böylece uzun bir bileklik elde edilir. Bandanalar ayak bileğini açıkta bırakacak kot pantolonlar ile kombinlendiğinde halhal olarak kullanılabilir. Bileklik olarak kullanmak için ise düz renkli tişörtler tercih edilmelidir. Çünkü bilekteki bandana daha görünür hale gelecektir. Desenli tişörtler tercih edildiğinde bandana çok güzel gözükmeyecektir.

Afro Bandana Stili Nasıldır?

Benzersiz bir saç sitili dendiğinde akla hemen afro bandana sitili gelir. Bunun için ilk baş büyük bir bandana seçmelisiniz. Ardından üçgen formunda katlamalısınız. Üçgen bandananın uçları öne gelecek ve saçınızı kapatacak şekilde arkadan öne doğru bağlamalısınız. Bağladıktan sonra önde uç kısımları kalır. Bu üç kısımlar ile büyük fiyonklar, bulgular, çiçek görünümleri gibi farklı şekiller elde edilebilirsiniz. Bu tarz ile özgün bir stili yakalayabilirsiniz.

İncili Taç Saç Modelleri

Taçlar, doğal makyajlarla evde günlük olarak da kullanılan bir aksesuardır. Taç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey başı ağrıtmaması ve ağır olmamasıdır. İnci kalın taç modelleri ne kadar şık olsa da ağır özellikleri de vardır. Beyaz inci taç modelleri ise beyaz renkli tişörtler ve kazaklarla çok iyi yakışmaktadır. Ekstra koyu mavi, kırmızı ve siyah kıyafetlerle de oldukça gösterişli gözükmektedir. Özel günlerde de tercih edilebilir.

Kadife Taç Modelleri

Kadife taçlar 60’lı yıllardan ilham alınarak süslü hale getirilmiştir. Kadife taçlar zamana göre şekillendi, değişti ve gelişmeye devam etmektedir. Kadife taçların birçok modelleri vardır.

Bu modeller aşağıdaki gibidir;

  • Kalın ve yüksek kadife taçlar,
  • Örgülü kadife taçlar,
  • İncili kadife taçlar,
  • Puantiyeli kadife taçlar,
  • Fiyonklu kadife taçlar şeklindedir.

Bu modeller, farklı kombinleri muhteşem hale getirmek için kullanılır. Birçok kombinide çok güzel tamamlar.

 

Kalın ve Yüksek Kadife Taçlar

Bu tarz kadife taçlar dolgundur. Tacın kumaşla arası sünger bir dolgu maddesi ile şişirilmiştir. Birçok rengi kıyafet kombinleri ile uyum sağlar. Özellikle kot pantolon ve beyaz gömleğin üzerine yeşil bir kadife tacı uyumlanabilir. Bu taçlar zıt renkler ile de kullanılabilir. Ayrıca kadınların güzelliğini ve karakteristik özelliğini ortaya çıkarmada başarılıdır.

Örgülü Kadife Taçlar

Örgülü kadife taçlar, dolabınızdaki hemen hemen her kıyafetiniz ile uyum sağlayabilir. Oldukça romantik bir özelliği de görünüşünüze katan bir modeldir. Bu romantik görünüşe uygun güzel saç aksesuarını bir elbise ile uyumlayabilirsiniz. Böylece bir yemeğe çıkarken güzel bir şekilde kombininizi tamamlayabilirsiniz.

İncili Kadife Taçlar

İnci takıntısı olan kadınların tercih ettiği bir taç modelidir. İnciler rahat saç tacını daha şık bir aksesuara çevirmeyi başarmıştır. Giydiğiniz bir kalem etek ve ceketin üzerine takılabilir. Böylece görünüşünüzü bir tık üste taşıyabilirsiniz. Beyaz renkli incili kadife taçlar fazlaca tercih edilmektedir.

Puantiyeli Kadife Taçlar

Puantiyenin modası hiç geçmez. Her geçen zamanda farklı bir kıyafet üzerinden modadaki yerini kaptırmaz. Düz ve parlak renklerle kombinlendiğinde mükemmel bir görüntü de ortaya çıkar. Kot pantolon ve üzerine renkli bir gömlek ile kombinlenebilir. Böylelikle nostaljik bir karaktere bürünebilirsiniz. Ayrıca elbiselerin üzerine de çok yakışır.

Fiyonklu Kadife Taçlar

Fiyonklu kadife taçları her yaştan insan takabilir. Okulların başladığı bir dönemde okul üniforması ile de kombinlenebilir. Böylelikle daha şirin bir görüntüyü yakalayabilirsiniz. Kişisel tarzınız ne olursa olsun kadife taçlar hepsine uyum sağlar. Tarzınızı tamamlamada yardımcı olur.

 

 

Hüseyin Erdoğan

Yayınlanma: 27 Eylül 2021 Pazartesi ~ 27 Eylül 2021 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme