Beyaz Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kural
16 Temmuz 2019 Salı
0

Beyaz Giyerken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Kural

Beyaz, kullanımı en basit renklerden biri olarak görülür. Çünkü her renk ve desene uygun olduğu düşünülür. Elbette birçok renk gibi ne ile giysem, diye düşünme derdi çok taşımasa da sanıldığı kadar da basit bir renk değildir. Başlı başına cesur bir renktir. 

Beyaz rengi, ilgi ve alaka isteyen bir renktir. Onu alalade bir renkmiş gibi kullanamazsınız. Yağmurda giyemezsiniz, çamura basamazsınız leke olabilecek yerlerde kullanamazsınız. Özellikle de yaz mevsiminde çoğu insan tercihini beyazdan yana kullandığı için kombinlemede dikkat ister, özen ister. Peki böylesine basit aynı zamanda da oldukça cesur olan bir rengi kullanırken neye dikkat etmek gerekir?

Beyaz ayakkabı

1) Ayakkabı Seçimi Önemli

Beyaz, öylesine saf, temiz ve duru bir renk olduğu için altına giyeceğiniz ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Beyaz kıyafeti kombinlemesi kolay gibi görünse de beyaz, her rengi kabul etmez. Örneğin, bembeyaz uzun bir elbisenin altın siyah gibi kesin ve 2 zıt rengin bir araya geldiği bir ayakkabı ooldukça tuhaf duracaktır.  

Özellikle de ilkbahar veya yazın beyaz beyaz bir elbise giyiyorsanız, zıt ve koyu renkler yerine doğal renklerden oluşan, özellikle bu sezon oldukça trend olan hasır yahut espadril tarzı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

Beyaz kazak

2) Soğuk Havalarda Süt Beyaz Giymeyin

Beyaz asilliği ve zerafeti simgeleyen bir renk olmasına rağmen kış mevsiminde giymek birçok kişi için risk olmuştur. Çoğu kadın beyazı çok sevmesine rağmen sırf bu tabular yüzünden giymeye cesaret ediyordu. Ancak bu kış sezonunda bu katı tabular yıkıldı. 

Ayakkabıdan kabana, pantolona ve bir çok parçaya kadar beyazı görür olduk. Doğru ve güzel kombinlendiğinde kış mevsimine çok yakışan ve çok güzel duran bir renk. Eğer siz de beyazı seviyorsanız ve ten renginize uyuyorsa ama kışın giymekten korkuyorsanız açık beyaz yerine krem, bej ya da ekru dediğimiz kırık beyaz tonlarında parçalar giyin. 

Beyaz gömlek

3) Vücut Şekline Dikkat!

Beyaz rengin kombinlenmesi basit gibi görünse de oldukça cesaret isteyen bir renk. Bu yüzden de beyaz bir kıyafet giyeceğiniz zaman dikkat etmeniz gerekir, kendiniziden emin olduğunuz bir vücudunuz yoksa, yani kilo probleminiz çok fazlaysa beyaz kıyafetlerden uzak durmalısınız. 

Çünkü beyaz açık bir renk olduğu için vücudunuzu tamamen ortaya çıkaracaktır. Haliyle bu da çok güzel bir görüntü değildir. Kimse göbeğinin kat kat göründüğü bir kıyafetin içine girmek istemez ve bu durum kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir. 

4) Beyazı Jean veya Soft Renklerle Kombinleyin

Eğer tropik iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız, beyaz sizin için hayati bir renk olabilir, hatta kışın bile, özellikle havaların 40-50 derece olduğu zamanlarda.

Beyaza takılıp kalmak istemiyorsanız yıl içinde alacağınız kıyafetlerinizi açık ve yumuşak renklerden seçebilirsiniz. Jean ile kombinleyebilirsiniz.

Beyaz elbise modelleri

5) Düğünlerde Beyaz Elbise Giymeyin

Bir geline yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri kuşkusuz beyaz kıyafet özellikle de elbise giymektir. O gün gelinlerin en özel günlerinden biri olan düğüne beyaz bir elbise ile giderseniz gelinin gazabından sizi kimse kurtaramaz. 

Eğer düğünde beyaz giyecekseniz, bu durumdan vazgeçmelisiniz. Düğünlerde beyaz giyilecek ise bunu bir kişi yapmalı o da sadece gelin olmalı. Çünkü böylesi hem daha uygun hem de daha hoş olacaktır. Elbette elbisenizde beyaz detaylar olabilir, fakat baştan aşağıya beyaz giymeniz hiç hoş olmayacaktır. 

Çizgili kıyafet

6) Renk ve Desenlere Dikkat!

Siyahla kullanacaksanız dikkatli olun. Bu iki zıt renk tüm hataları kapatırken, aynı zamanda tüm hataları da ortaya çıkarabilir. Alt ve üstünüze giydiğiniz her iki parçada aynı oranda bu iki rengin bulunması ise pijama giymişsiniz gibi bir hava yaratabilir.

Desenli tercihler de yapabilirsiniz. Ancak beyaz bir elbise ya da herhangi bir eşya seçiyorsanız, yanına desen kullanmak imajınızı, günlük kıyafetlere çevirebilir. Bu yüzden gece özel bir yere gidecekseniz lütfen bu şekilde kombinlemeyin.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 16 Temmuz 2019 Salı ~ 16 Temmuz 2019 Salı

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme