Yeni Sezon Çok Turuncu Geçecek!
09 Şubat 2020 Pazar
0

Yeni Sezon Çok Turuncu Geçecek!

İlkbaharın eli kulağında! Şu sıralar havalar soğuk olsa da 3 hafta sonra ilkbahara gireceğimizi bilmek bile içimizi ısıtıyor. Bu sene kış aylarıyla çok geç tanışsak da insan ilkbaharın ve yazın insana neşe veren, renkleriyle içini ısıtan yanlarını özlüyor. En azından bu benim için öyle! 

İlkbahara sayılı günler kalınca modacılar da çok geç kalmadan yeni sezon hazırlıklarına başladı. Öyle ki görücüye bile çıkardılar. Geçtiğimiz haftalarda ilkbahar yaz sezonun renkleri renkleri podyumlarda sergilendi.

Sergilenen tüm renkleri çeşitli kıyafet, ayakkabı, çanta ve aksesuar olarak vitrinlerde görmeye başladık. Renklerin çeşitliliği yaza enerji dolu bir giriş yapmamızı sağlıyor. Mevsimlerin ruhuna uygun canlı ve parlak renklerin yanı sıra bu sezon toprak tonlarında da belirgin bir artış olduğunu söyleyebiliriz.

Sizlerde enerji dolu bir yaz geçirmek istiyorsanız renklerin büyüsüne kapılın. İşte sizlere 2020 ilkbahar yaz modasına damga vuracak, yazın enerjisine, canlılığına uygun birbirinden değerli renk seçenekleri...

Turuncu elbise

1) Sezona Damga Vuran Renk: Turuncu

2020 Mart ayı itibari ile hayatımız turuncuya dönecek. Birçok ünlü markanın koleksiyonlarında yer verdiği renk, şimdiden birçok ünlü isim tarafından tercih edilmeye başladı. Tam bir ilkbahar/yaz rengi olarak nitelendirilen turuncuyu 2020 kış sezonunda da küçük dokunuşla ile görmemiz mümkün.

Siyah tek düze kombinlerinizi renklendirmek, daha eğlenceli bir look yakalamak ya da kendinize özgü bir imza yaratmak istiyorsanız; turuncu sizin renginiz!

İlkbahar sezonunun gelmesi ile beraber daha canlı renkler olarak sayılabilecek pembe, mor ve beyaz gibi renkler ile kombinleyebileceğiniz turuncu parçalar ile 2020 sezonunda oldukça tarz gözükeceksiniz.

kırmızı elbise

2) Yanık Kızıl

New York Moda Haftası’nın kırmızısı ise daha sıcak bir tona sahip. Tek başına oldukça enerjik duran renk, "Ateşli Kırmızı" ile kıyaslandığında daha dingin bir yerde duruyor. Yine de giyene özgüven aşılayacağından şüphe yok.

neon turuncu

3) Parlak Turuncu

Yeni sezonun "turuncu" geçeceğini söylemiştik. Öyle de oldu. 2020 ilkbahar-yaz sezonunda turuncu ve turuncunun tonları neredeyse tüm parçalarda kendini göstermeyi başardı.

Göz alıcı bir gün batımını andıran turuncunun bu zengin tonu, üzerinizdeyken kendinizi güçlü hissedeceğiniz türden. Sezonun diğer sıcak tonları ile de uyum sağlamaya müsait turuncuya en çok yakışacak olansa bütünleyici maviler kuşkusuz.

Tarçın rengi kombin

4) Baharatın En Güzel Tonu Tarçın Kabuğu Rengi

Sonbahar ve kış aylarının adeta simgesi haline gelen tarçın rengini ilkbahar ve yaz koleksiyonlarında görmek oldukça keyif verici. Beyaz tenliler için tarçın rengi kombinler oldukça mükemmel duruyor.

Özellikle tarçının daha kızla çalan tonları beyaz tenlilerde muhteşem bir uyum sağlıyor. Beyaz tenliler tarçın tonunu kullanırken haki yeşili, siyah gibi renklerle kombine ederek çok daha güzel bir görünüm yakalayacaklardır.

Gül kurusu kombin

5) Gül Kurusu Rengi

Bordonun en güzel tonlarından biri! Özellikle de beyaz ve gül kurusu kombinler bahar ayları için çok ideal bir kombin oluşturur. Aynı zamanda moda haftaları podyumlarına derinlik kazandıran bordonun bu tonu, tıpkı iyi bir şarap gibi, sizi çarpmayan zengin bir sıcaklığa sahip.

Mora ulaşmadan önce, neredeyse en son havalı ton olan gül kurusu, kahverengi olmayan bir nötrlük içeriyor.

Pembe kombin

6) Soft Pembe

Valentino, Chole, Puma, Balenciaga büyük markaların pembe rengi koleksiyonlarında sıklıkla kullandığını görüyoruz. İlkbahar ve yazın müjdeci rengi olan soft pembeler; narin, yumuşak, feminen ton kullanıldıı her parçaya bir doz romantizm yüklüyor. 

Pastel pembe, şeker pembesi, fuşya, toz pembe, vb. pembenin tüm tonlarını yaz ve kış aylarında diğer renkler ile birlikte kombinleyebilir harika stiller elde edebilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 09 Şubat 2020 Pazar ~ 09 Şubat 2020 Pazar

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme