Burcunuza Göre Gelinlik Seçimi
08 Mayıs 2019 Çarşamba
0

Burcunuza Göre Gelinlik Seçimi

Yıllar önce hayalini kurmaya başladığımız ilk şey gelinliktir. Hayatımızdaki en zorlu seçimlerimizin başında gelir. Bir sürü model beğeniriz ve o modeller arasından bir türlü seçim yapamayız. Bu durum çoğu gelin için çok zorlu bir süreci de beraberinde getirir. Sonuçta hayatınızda bir kere yaşadığınız ve yıllarca hayalini kurduğunuz günün kolay olması beklenemez. Stresli ve zorlu geçen bir süreçte karar vermek daha da zorlaşıyor. 

Düğününüz yaklaştıysa ve siz hala onlarca gelinlik içinden bir seçim yapamıyorsanız, burcunuza göre seçim yapmaya ne dersiniz? Emin olun bu seçim işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer siz de burcunuza göre hayatınızın en özel, en güzel günlerinden biri olan düğün gününüzde ne tarz bir gelinlik giymeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz. 

koç gelini

Koç Burcu Gelini

Koç kadınları iddialı olmayı severler, ancak gösterişten çok hoşlanmazlar. Her zaman tarz olmayı ve trend olmayı bilmişlerdir. Gelinlik modeli seçerken de onlar için en ideal gelinlik modeli sade ama şık detayları olan modeller olacaktır. 

Koç kadın her ne kadar iddialı olsa da sadeliğinden ve rahatlığından asla ödün vermez. Bu yüzden balık tarzı gelinlik modelleri onlara göre değildir. 

boğa gelini

Boğa Burcu Gelini

Boğa burcu kadını narin bir yapıya sahiptir. Odak noktaları güzellikleridir. Zerafetin ve şıklığın literatürdeki karşılığı boğadır. Bu yüzden boğa burcu kadınları duygusallığı ön plana çıkaran tarzda gelinlik seçimi yapmalıdır. Örneğin, düşük kol gelinlik modeli onlar için çok ideal bir seçim olacaktır. 

Boğa burçları abartıdan hiç hoşlanmazlar. Gelinlikte de abartılı bir model onlar için en uzak modellerden arasında yer alır. Bir yandan da kadınsı yanlarını göstermeyi severler. Bu yüzden balık kesim modeller onlar için en iyi seçim olacaktır. 

Boğa kadını olup da dantel sevmeyen çok azdır. Hele ki gelenekselliği seven bir boğa için gelinlikte dantel detayı vazgeçilmez olacaktır. Boğalar için şıklık kadar rahatlık da önemlidir. Onları bunaltacak, rahatsız edecek modellerden kaçınırlar. 

ikizler gelini

İkizler Burcu Gelini

İkizler deyince ilk akla gelen özellik, değişken yapıda olmalarıdır. Bu da bazen insanlarda ikizilerin iki karaktere sahip olduğu düşüncesi oluştururlar. Ancak renkli heyecanlı yapılarını da göz ardı etmemek gerek. Bu yüzden de gelinlikleri de karakterleriyle bir bütün içinde olmalıdır. 

Enerjik ve ve renkli kişiliğe sahip olan ikizler kadını için en ideal gelinlik farklı gelinlik modelleridir. Örneğin, ufak hareketlerle birkaç farklı modele dönüşebilen gelinlikler çok ideal olacaktır. Kendi enerjisine uygun, hareketli tüller ve kumaşlar seçmelidir. O nedenle ikizler burcuna minimal detaylı, etekleri de her hareketinde onunla birlikte coşkuyla uçuşan kıpır kıpır bir gelinlik modeli öneriyoruz. 

yengeç gelini

Yengeç Burcu Gelini

Yengeç kadınları modaya bağlı yaşamazlar. Kendi modalarını kendileri yaratırlar. Oldukça başarılı bir tarza sahiplerdir. Bunun yanı sıra gelenekçi yapıları da oldukça ağır basar. Gelinlik seçiminde tül, dantel modelleri ve romantik tarz dediğimiz modeller onlar için çok ideal bir tercih olacaktır. 

Yaka dеtayında isе romantik bir görünüm için düşük omuzlu modеllеrdеn bir tеrcih yapmalı. 

aslan gelini

Aslan Burcu Gelini 

Aslan burcu deyince bir duracaksın! Oldukça mükemmelliyetçi ve gösterişi seven aslan gelinleri için sadelik kavramı onlardan oldukça uzaktır. Bu yüzden bir aslan gelinine sade ve düz kesim bir gelinliği asla giydiremezsin. 

Düğün mekanına girer girmez bırakacağı ilk izlenimin öneminin farkında olduğu için de parıltılı bir taç takabilir. Dekolte onlar için oldukça önemli bir detaydır. Gelinlikler oldukça iddialı ve göterişlidir. 

başak gelini

Başak Burcu Gelini

Başak dendiğinde akla ilk gelen özellikleri detaycı ve titiz olmaları gelmelidir. Haliyle düğününe dair her konuda tüm detayalara önem verir. Bir başak burcu gelinin gelinliği kusursuz dikim ve işçiliğe sahip olmalı. Asıl güzelliklerin detaylarda gizli olduğunu çok iyi bilirler. Bu nedenle seçecekleri gelinliğin her bir noktası incelikle düşünülmüş ve işlenmiş olmalıdır.

Başak gelinine, kusursuza en yakın görünümü yakalayacağı ipek tafta kumaştan tasarlanmış sırt dekoltesinde işlemeler olan yarım balık kesim gelinlik modelini öneriyoruz.

terazi gelini

Terazi Burcu Gelini

Terazi burcu gelinleri modayı oldukça sıkı bir şekilde takip ederler. Giyim kuşam ve şık bir tarz oluşturma konusunda oldukça başarılıdırlar. Zevkleri oldukça güçlüdür. Bu yüzden terazi kadınının gelinliğinin kötü olması neredeyse imkansızdır. 

Terazi burcu kadınlarının gelinliklerinin en önemli noktası zarafet ve feminenliktir. Kabarık ve dantel detaylı, gelinlikler teraziler için vazgeçilmezdir. Uzun duvaklı gelinlikleri tercih ederler. 

akrep-gelini

Akrep Burcu Gelini

Hepinizin de bildiği gibi akrep burcu kadınları tutkuyla yoğrulmuşlardır. Çekici ve seksi olmayı ve gözükmeyi çok severler. Günlük yaşantılarında dahi buna özen gösteren akrepler, düğün günlerinde bunu çok daha fazla göstereceklerdir. Bu yüzden de onları seksi ve çekici gösterecek gelinlikleri tercih edeceklerdir. Tabii bu tarz bir gelinlik seçerken ucuz ve gösterişli olan modellerden kaçınmaları gerek. 

Gelinlikte dekolte severler, ancak dekolteleri çok açmazlar. 

kova gelini

Yay Burcu Gelinleri

Özgürlükçü bir ruha sahip olan yay burcu gelinleri, gelinlik seçiminde de onları sıkacak, özgürlüklerini kısıtlayacak model ve detaylardan hoşlanmazlar. Yay kadınları daha çok iki parçalı modellerden hoşlanırlar. Bildiğimiz klasik uzun gelinler pek onlara göre değildir. Özellikle göbek dekolteli, kısa modelde olan gelinlikler adeta onlar için tasarlanmıştır. 

Sade ve zarif gelinleriyle tüm gözleri üzerlerine toplarlar. Her gelinde olduğu yaylar için de düğün günleri oldukça özel ve en güzel andır. Bu yüzden de o günde hem güzel görünmek hem de rahat olmak isterler. Çünkü yay demek rahatlık demektir. 👌

oğlak gelini

Oğlak Burcu Gelinleri

Oğlak kadınları gereksiz süs ve gösterişten hoşlanmazlar. Abartı onlar için çok uzak bir kavramdır. Oğlak burcu gelinlerini yansıtan en güzel gelinlik modeli modern kesim gelinliklerdir. 

Oğlak kadınları gereksiz süsleme ve şatafatı sevmezler. Abartıdan da köşe bucak kaçarlar. Son dönemlerde hit yapan minimalizm, onların hayat tarzıdır desek yanlış olmaz. Bu nedenle oğlak burcu kadınları minimal ve modern kesim gelinlikler tercih etmelidirler.

İpek veya saten tarzı gelinleri tercih edebilirler. Dekolteden çok hoşlanmazlar. Bu yüzden de gelinliklerinde dekolte çok azdır. 

kova gelini

Kova Burcu Gelini

Kova kadınları dik başlı ve keskin kararlarıyla bilinirler. Bir bakmışsınız ki renkli bir gelinlik giyip çıkıvermişler. Kova burcu gelini ince askılı bir gelinliğe öyle bir üst diktirir ki çoğu zaman gelinlikçileri bile hayrete düşürür.

Balık kesim bir gelinliğin üzerine şifondan V yaka manşet kollu bir tasarım yaptırarak kimsenin düşünemeyeceği bir seçim yapabilir. Üstelik gecenin ilerleyen saatlerinde şifon kısmını çıkartarak geceye yine farklı devam edebilir.

balık gelini

Balık Burcu Gelini

Balıkların en büyük özelliği duygusal oluşlarıdır. Adeta bir prensese benzerler. Bu yüzden de prenses model gelinlikler onlara çok yakışacaktır. Duygusallığı kadar romantizmi de ön planda olan balık kadınları, gelinliklerinde dantel kullanarak bu özelliklerini de yansıtabilirler. 

Yüreğinin sesini dinleyen, duygulu, özgün fikirleri olan balık kadınları mistik dünyanın kraliçeleri olarak, tül-ışıltı ve romantik dokunuşlara sahip gelinlikleri tercih edebilirler.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 08 Mayıs 2019 Çarşamba ~ 08 Mayıs 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme