Burçların Modaya Etkisi
19 Nisan 2019 Cuma
0

Burçların Modaya Etkisi

Burcunuza göre giyinin!

Her burcun kendine özgü tarzı ve karakteristik bir özelliği vardır. Her burç ayrı özelikleri ve kişilikleri barındırır. Bu da farklı tarzların oluşmasını sağlar. Böylece bazı burçlar klasik giyinirken bir diğer burç spor giyinebilir. Burada önemli olan burcunuzun özelliklerini bilmek ve sizi yansıtan kıyafetleri seçmektir. O halde hangi burç nasıl giyiniyor bir göz atalım.

Koç Kadını 

Ateş grubuna ait olan Koçlar, iddialı olmayı her zaman sevmişlerdir. Gerek renk gerekse üstlerindeki kıyafetlerle her zaman dikkat çekmeyi başarmışlardır. Normal tarzları spor olmasına rağmen o zaman dikkat çeken renk ve gösterişli çantalarla bütün gözleri üzerlerine çekebilirler. Kırmızı, siyah ve beyaz renklerinin içinde büyüleyici görünürler. Dar ve fit gösteren kıyafetleri tercih ederler.

Sürekli hareket halinde olan bir burç olduğundan onların hızını kesecek tarzda uzun etek uzun hırkalar tercih etmemeleri gerekir. 

Trendleri takip ederler ancak moda diye her şeyi giymezler, seçicidirler. Pahalı ve kaliteli aksesuarları çok severler.

burçlar ve moda

Boğa Burcu

Şıklığı ve rahatlığı seven boğa kadınları için kullanılabilecek en doğru ifade elitlik ve minimalizmdir. Çünkü boğa kadınları hiçbir zaman kaliteden ödün vermezler; ancak dikkat çekmekten de hoşlanmazlar. Her zaman zevkli ve yerli yerinde giyinmeyi severler. Pamuklu ve yumuşak dokulu kumaşları tercih ederler. Topraksı pastel tonları içinde harika görünürler. Pahalı takı ve saatleri oldukça fazladır. 

Dokunmaktan ya da kokusundan hoşlanmadığı hiçbir şeyi giymezler. Likralı kıyafetler içerisinde asla rahat edemezler. Çok beğendikleri kıyafetlerin başına bir şey gelmesinden korkarlar ve ya tekrar bulamazsam diye düşündükleri için gidip yine alırlar. Boğa kadınının bür ürüne ne kadar para verdiğinin önemi yoktur zaten her şeyin içinde zarif ve muhteşem görünürler.

İkizler Burcu

İkizler için kıyafetteki en önemli şey giysilerinin rahat olmasıdır. Bunu tarzlarına en iyi şekilde yansıtırlar. Kıyafetlerine klasikliği, şık ve gösterişli çantalarıyla yaparlar. Moda onlar için çok büyük bir tutku olduğundan giyime dair her şeyi takip ederler.  Severek alışveriş yaparlar ve sevdikleri ürünleri birden fazla alabilirler. Ne yazık ki bir süre sonra bu ürünlerden kolayca sıkılabilecek bir yapıya sahiplerdir. 

Değişik eldiven, bileklik ve yüzükler vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alır. 

Aslan Burcu

Aslanlar, her zaman ilginin ve dikkatin kendilerinde olmalarını isterler. Bu yüzden kendilerini şımartmayı severler. Zaman zaman kendilerine pahalı hediyeler alarak ödüllendirirler. Kendilerine neyin yakışacağını çok iyi bilirler. Her şeyin en iyisini hakettiklerini düşünürler ve bu doğrultuda hareket ederler.

Aslan kadınının moda konusunda özel bir yeteneği vardır. Üstlerine ne giyseler kendilerine yakıştırırlar. Modayı kendileri yaratırlar ve kaliteli kumaşları tercih ederler.

Başak Burcu

Temiz görünüm başaklar için çok önemlidir. Düzgün, muntazam ve zariftirler. Giyim tarzı kişiliğini de yansıttığı için giysilerinin abartılı olmaz beklenmez.

Kendilerine ait bir stilleri vardır ve bu yüzden modayı çok fazla takip etmezler. Düz ve klasik giyinmeyi severler. 

Terazi Burcu

Moda ve tarz konusunda özel bir yetenek bahşedilmişçesine şık bir kombin oluşturabilirler ve bu konuda hiç zorlanmazlar. Her ortamda nasıl giyineceklerini çok iyi bilirler. 

Alışverişe çıkmaya bayılırlar. Vücut hatlarını belli eden transparan kıyafetleri tercih ederler. Dantelleri ve file detaylarını giysilerinde kullanmayı çok severler.

Karakterlerindeki zerafet, giysilerine yansımış durumdadır. 

Akrep Burcu

Kişisel stilleri ne olursa olsun, yoğun ve gizemli bir burç olan Akrep burcu, herkesin tahmin etmemesini sağlayan değişik bir görünüm yaratmayı sever. Kırmızıdan ve siyahtan başka bir renk tercih etmeyi istemezler. Gizemli, tutkulu tonlar kullanmayı çok severler. 

Gizemli bir yapıları olması nedeniyle akrep burcu kadınlarının ne giyeceğini veya neyi seveceğini kolay kolay kimse tahmin edemez. 

Pahalı görünen ama etiketi ucuz olan ürünleri tercih ederler. 

Yay Burcu

Yay kadınının gardırobunu açtığınızda, gökkuşağının tüm renklerine rastlayabilirsiniz. Pamuk, yün keten gibi doğal materyalleri sever.

Onlar için son moda trendler değil, kıyafetleri içinde ne kadar rahat davranabildiği önemlidir.

Uzun renkli eteklere, geniş pantolonlara ve spor kıyafetlere bayılır, makyaj ve mücevher konusunda ise sadeliği tercih eder. Dışarıya bohem ve alçakgönüllü bir tarz yansıtan Yay kadını, güneşli bir günde aldığınız taze bir nefes gibidir.

Özgürlüklerine düşkün oldukları için onları sıkan kıyafetleri tercih etmezler. Sırt çantası kullanmayı çok severler.

burç giyim önerileri

Oğlak Burcu

Oldukça tutucu bir tarzı vardır. Seçtiği kıyafetlerin toplum tarafından kabul görmüş olması lazım. 

Gardolabında tek parça elbiseler, kısa etekler gibi modası asla geçmeyen parçalar bulundurmayı severler. 

Lacivert, siyah ve koyu gri tonları onların giysilerinin vazgeçilmez tonlarıdır. 

Kova Burcu

Kovalar modanın içindeki en parlak ve aykırı kıyafeti bulup seçerler. Sıradışı kesimli etekler, transparan giysiler bu burcun tarzını yansıtır. 

Gökyüzüne hayran olan kova kadınları için mavi vazgeçilmez bir renktir. 

Alışılmadık giysileri değişik takılarla kombinlemeyi severler. Tarzlarıyla insanları şaşırtmaya bayılırlar.

Balık Burcu

Kişilikleri gereği kadınsı ve romantik giyinmeyi severler. Hafif ışıltılı ve zarif kıyafetleri çok severler. Balık burcunun en belirgin özelliği olan duygusallık kıyafetlerine de yansır.

Romantik bir hava içindedir giysileri ve en önemlisi ayakkabı onlar için çok önemlidir. Ayakkabılıklarında her çeşit ayakkabıya rastlamak mümkündür; ama yine de o kadar ayakkabının içinden en rahat ettiklerini tercih ederler.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 19 Nisan 2019 Cuma ~ 19 Nisan 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme