Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Kıyafet Önerileri
15 Nisan 2019 Pazartesi
0

Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Kıyafet Önerileri

Büyük göğüslü kadınlar için kıyafet bulmak ve onu çok iyi kombinlemek zordur. İşte daha önceki yazılarımızda da sürekli değindiğimiz bir konu daha burada karşımıza çıkıyor. Şimdi göğsü çok büyük olan kadınlar moda diye her kıyafeti alıp giyebilir mi, ya da giyse bile o kıyafeti o kadın taşıyabilir mi? İlk önce kıyafet alırken bunları sorgulamak gerek. Sıfır beden mankenlere göre yapılmış olan kıyafetler iyi hoş, güzel ama onun içinde kendinizi de düşünün, en önemlisi de kendi bedeninizi düşünün ve ona göre kıyafet alın. 

Elbette herkes manken fiziğine sahip olacak diye bir şey yok. Zaten öyle bir dünyada yok. Herkesin kendince kusurları var bu da gayet normal. Sonuçta hepimiz insanız ve hiçbirimiz kusursuz değiliz. Hatta buna kusur demek de çok doğru değil, buna kendimizde gördüğümüz eksiklikler vs. de diyebiliriz. Artık adına siz ne derseniz deyin. Hatta bazen bunlar sağlık sorunları da olabilmekte.

Örneğin, çok büyük göğüsler önemli bir sağlık sorunudur ve yaşam kalitenizi etkileyecek noktada ise tedavi edilmesi gerekir. Tabii bu doktorlarımızın işi, biz kendi konumuza dönecek olursak eğer, kıyafet alırken, kombin yaparken kendimizde gördüğümüz, rahatsız olduğumuz bölgeleri daha da çok ortaya çıkarak kıyafetlerden uzak durmalıyız.

Bugün de büyük göğüslü kadınlar için doğru kıyafet kombinleri nasıl yapılmalı buna değineceğiz. Biliyoruz ki bu kadınlar sürekli aynı kıyafetleri giymek zorunda kalıyorlar ya da kıyafet alırken sorun yaşıyorlar. Ancak bu sorunlara bu yazımızla birlikte son verebilirsiniz. Basit hilelerle bölgesel sorunlarımızdan kurtulmamız mümkün. İşte büyük göğüslü kadınlar için giyinme önerileri!

dar kıyafet

Dar Kıyafetlerden Kaçının

İlk olarak söyleyeceğimiz konu dar kıyafetlerden kaçınmanızdır. Sıkışmış, düğmeleri patlamak üzere olan gömlekler vs. çok hoş durmayacaktır. Zaten siz de kendinizi iyi hissetmeyeceksinizdir. Sonuçta bu şekilde insan kendini sürekli rahatsız hisseder. Sürekli düğme açılacakmış gibi aklınız kıyafetinizde kalır. Bu yüzden bu tarz sorunlar yaşamaya gerek yok. 

Büyük olan göğsünüzü daha da büyük göstermeye gerek yok. 

tek askılı elbise

Tek Askılı Elbiseler Giymeyin

Göğüs formu büyük olan ve omuz kısmı kilolu olan kadınlar bu tarz elbiselerden uzak durmalıdırlar.

Aksi takdirde daha büyük duracak ve elbisenizin kenarından taşacaktır. 

pileli elbise

Belden Oturtmalı Elbiseler Giyin

Belden oturtmalı elbiseler, vücudun şeklini oturtacağı için göğüs bölgesini de toparlayacak ve şekilli gösterecektir. Böylece büyük duran göğüsler şeklini alacak ve toparlanacaktır. 

A kesim etek

A Kesim Etekler Giyin

Kıyafet seçerken dikkat edeceğiniz noktalardan biri de kusur gördüğünüz ve göstermekten hoşlanmadığınız bölgenizi geri plana atarak başka bir bölgenizi öne çıkarabilirsiniz. Böylece dikkatleri diğer bölgeye çekmiş olursunuz. 

A kesim etekler bu konuda size yardımcı olacaktır. A kesim etek giyerek dikkatleri göğüslerinizden güzel duran bacak ve bel bölgenize çekebilirsiniz. 

v yaka elbise

V Yaka Elbiseler

Yuvarlak yaka kıyafetlerden kesinlikle uzak durun. Göğüslerinizin daha da dışarıya taşmasına ve büyük gözükmesine neden olur. Kadın vücudunu en güzel gösteren kıyafetler içinde V yaka parçalar yer alır. Özellikle iri göğüslü olan kadınlar için boyun ve göğüs arasındaki mesafe daha uzun gözükeceği için göğüsleri daha küçük görünecektir. 

tulum

Tulumlar

Tulumlar her kadın için vazgeçilmez parçalardan biridir. Büyük göğüslü kadınların da kurtarıcısıdır diyebiliriz, tulum giyerek göğüslerinizi daha da küçük gösterebiirsiniz. Özellikle de koyu renk tulumlar bu etkiyi kat kat hissedeceksiniz. 

Toparlayıcı Sütyenler

Büyük göğsünüz varsa eğer ve normal sütyenler kullanıyorsanız bir an önce onları bir kenara atın ve toparlayıcı özelliği olan sütyenler satın alın. Toparlayıcı sütyenler göğüslerinizin ciddi anlamda küçülmesini sağlar. Böylece kıyafetleriniz daha güzel gözükecektir.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 15 Nisan 2019 Pazartesi ~ 15 Nisan 2019 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme