Çok Para Harcamadan Şık Giyinmenin 8 Yolu
12 Haziran 2019 Çarşamba
0

Çok Para Harcamadan Şık Giyinmenin 8 Yolu

Güzel görünmek ve stil sahibi olabilmek için servet harcamanıza gerek yok. Evdeki parçalarınızla ya da ucuza mal ettiğiniz kıyafetlerle de şık olmak mümkün!

Şık olmak sanıldığı gibi çok fazla para harcayarak, marka kıyafetler alarak olmaz. Bazı kadınlar, çok pahalı markalardan kıyafetlerler alırlar, ancak o kadar rüküş görünürler ki üzerlerindeki kıyafetlerin marka olduğuna inanamazsınız. Bazen de bazıları çok ucuza öyle parçalar alır, onları öyle kombinler ki ünlü bir modacının elinden çıkmış gibi hissedersiniz. 

Burada önemli olan paranın çokluğu değil, zevk ve yaratıcı düşünmektir. Siz de bazı stil tüyolarına uyarak, neyi ne zaman, nereden alacağınızı ve nasıl kombinleyeceğinizi bilerek de gardırobunuza doğru yatırımlar yapabilirsiniz. Üstelik bunu belli markalardan kıyafetler alarak da ucuza mal edebilirsiniz. Yeter ki doğru zamanı ve sezonu bilin. Özellikle de outlet mağazalarında daha fazla indirim olduğu göreceksiniz. 

Emin olun moda reklamlarında görmüş olduğunuz o pahalı kıyafetler ya da elinize verilen tonlarca para, sizi tek başına stil sahibi yapmaya yetmez. Sizde olması gereken şey ilk önce, yaratıcılık, hayal gücü ve zevkli olmanızdır. Bu yüzden bugün sizlere az para harcayarak nasıl şık olunabileceğinizi göstermek istedik. 

Giysi dolabı

1) Gardırobunuza Göz Atın

İşe ilk olarak mevcut kıyafetlerinizi gözden geçirmekle başlayın. Hepimiz biliyoruz ki biz kadınlar giysek de giymesek de bir sürü kıyafet alabiliyoruz. Hatta bazen zayıflarım belki deyip bedenimize olmayan kıyafetleri bile alıyoruz. Yani illaki kıyıda köşede görmediğiniz, bir senedir giymediğiniz, etiketini dahi açmadığınız birkaç kıyafetiniz çıkar. 

Yapmanız gereken bütün kıyafetlerinizi gözden geçirmek. Hangisini giyiyorsanız ya da giyecekseniz onları ayırın, kullanmadıklarınızı da dolaptan çıkartın. Hangi kıyafrtleri hangileriyle kombinlerim diye plan yapın. Bir sonraki adımınız alışveriş olsun. Dolabınıza bakmadan mümkünse alışveriş yapmayın. 

Siyah beyaz kıyafetler

2) Olmazsa Olmaz Renkler: Siyah ve Beyaz

Bir dolabın olmazsa olma iki rengi siyah ve beyazdır. Bu iki renkle kombin yapmak çok kolay. Üstelik aynı kıyafeti farklı parçalarla kombinleyerek yeniden giydiğiniz de dikkat çekmeyeceği için çok kullanışlı bir kıyafettir. Örneğin, siyah bir elbise farklı farklı şekilde kombinleyebilirsiniz ya da bir jean'i yahut da beyaz bir tişörtü. 

Alışverişe çıktığınızda bu renklerle kombinleyebileceğiniz renkli parçalar da alabilirsiniz. Ana renk siyah veya beyaz olduktan sonra birçok renkle rahatlıkla şık ve kolay kombinler yapabilirsiniz. 

Takı ve aksesuar

3) Şık ve Gösterişli Aksesuarlara Ne Dersiniz?

Bir kıyafeti gösteren, tarz kılan en önemli şey aksesuardır. En sade, en basit bir kıyafeti bile gösterişli hale getirebilir. Bunun için kolye, küpe, yüzük gibi takıların yanı sıra fular veya şal gibi aksesuar çeşitleriyle de kombinleyebilirsiniz. 

Bir elbise giydiğiniz zaman o elbiseye kendinizden fikirler katın, belinizi gösteren bir kemer veya boynunuz açık ise gösterişli bir kolye ile o kıyafeti zenginleştirin. Bunlar kıyafetinize bir tarz katar ve kombininizi sıradanlıktan çıkartır. 

Kafanıza bir şapka takıtığınızda diğer insanların yaptığı kombinlerden farkınız olur ve kıyafetiniz daha havalı daha zengin durur. 

kıyafet kombini

4) Giysilerinizi Duruşuna Dikkat Edin

Kaliteli kıyafetlerin dikişi, duruşu her zaman çok güzeldir ve kişiye özel dikilmiş havası yaratır. Bu yüzden kıyafetinizin duruşu çok önemli. Asla kırışık kıyafetler giymeyin. Giydiğiniz kıyafetlerin üzerinizde toplanmaması çok önemli. 

Kıyafetlerinizin bedeninize uygun olması da kıyafetlerinizin kaliteli durmasındaki en önemli etkendir. 

spor kıyafet

5) Dolabınızda Spor Parçalara Yer Verin

Jean'ler, kombinlerimizin en önemli parçasını oluşturmakta. Birçok farklı stilde kullanabileceğimiz kurtarıcı bir parçadır. Jean'de önemli olan bedeninize uygun olmasıdır. yani potluk varsa ve bolluk oluşmuşsa, o jean'i satın almayın. Çünkü gündüzden, akşama her ortamda giyilebilecek kombinler oluşturduğu için giydiğimiz pantolonun güzel durması önemli. 

Spor yaparken ya da spor kıyafetleri kombinlerken kullanabileceğiniz tişörtler, az para harcayarak tarz yaratmanın yollarından bir diğeridir. Zira tişörtleri, eşofman ya da şort ile kullanarak şıklık elde edebileceğiniz gibi, ceketlerin içine giyerek farklı bir stil yakalayabilirsiniz. 

Skirt

6) Gömleğinizi İçinize Sokun

Şık olmak için yaratıcı olmak gerekir. Kendinizden bir şeyler katmak gerekir. Bir gömlek giyecekseniz onu pantolonunuzun üzerinde bırakmayın, içine sokun. Böylece görüntünüz daha eksiksiz bir hal alacaktır. 

Ayrıca da bu tarz kombinler sizi her zaman daha şık ve havalı gösterir. 

7) Önceliklerinizi Belirleyin

Kırk yılda bir kere giyeceğiniz bir kıyafete çok para vermektense, gün içisinde, her kombinde kullanabileceğiniz kıyafetlere öncelik vermeniz daha mantıklı. Örneğin, 3-4 tane ucuz tişört alacağınıza bir tane kaliteli ve her şeyle kullanabileceğiniz bir beyaz tişört almanız daha mantıklı. 

Bu şekilde yaptığınızda hem kıyafetiniz hemen yıpranmayacak hem de her tarz kıyafetle rahatlıkla kombinleyebilebileceksiniz. Üstelik kaliteli durması da cabası!

Çanta

8) Çanta Seçimine Dikkat

Çanta seçiminde renk çok önemli. Genelde siyaj, beyaz ve bej tonları tercih ederseniz kullanım alanınız daha fazla olur. Pahalı çantalarda genelde fermuar yoktur. Aldığınız çantanın çok fazla fermuarı olmamasına dikkat edin.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 12 Haziran 2019 Çarşamba ~ 12 Haziran 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme