Concealer Uygulamanın 4 Püf Noktası
09 Haziran 2019 Pazar
0

Concealer Uygulamanın 4 Püf Noktası

1) Concealer Nedir?

Göz altı morlukları, sivilceler, güneş lekeleri cilt tonu eşitsizlikleri, yüzümüz ne kadar güzel de olsa üzerine gölge düşüren sorunlar. Neyse ki çözümü artık çok kolay. Çünkü imdadımıza concelear yani kapatıcılar yetişiyor. Yüzümüzdeki birçok sorunu gidermekle görevli arkadaş oluyor kendileri. 

Kapatıcılar, en çok kullanılan makyaj malzemeleri içersinde oldukları için haliyle de vazgeçilmez ürünlerimizin başında yer alıyor. Malum iş hayatı, stres, uykusuzluk ve yorgunluk derken yüzümüzde bir hayli yıpranıyor ve yorgun görünüyor. Çözüm olarak günü kurtaracak, yüzümüzü canlandıracak ürünlere ihtiyaç duyuyoruz. 

Eğer siz de aynı sorunları yaşıyorsanız çözümü çok yakınınızda. Doğru concealer uygulamalarıyla çok güzel görünebilirsiniz. İşte kapatıcı uygulamanın püf noktaları!

Kapatıcı çeşitleri

2) Doğru Concealer Seçimi Önemli 

Concealer, krem, sıvı, toz, kalem ve steak olmak üzere 5 çeşitten oluşur. Elbette kapatıcı yoğunluğu bakımından her biri aralarında ayrılmaktadır. Bu yüzden kapatıcı uygulayacağınız zaman cilt tonunuzu çok iyi bilmeniz gerekiyor. 

Eğer cilt tonunuza ve cilt tipinize dair tereddütleriniz varsa mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Çünkü ten renginizi bilmediğinizde alacağınız ürün hatalı olur ve yüzünüze uymadığı için güzel durmaz. Kesinlikle denemeden almayın! Kozmetik mağazalarında bulunan bir kişide rica ettiğinizde daha doğru adımlar atabilirsiniz. 

Üç cilt alt tonu vardır: Sıcak, soğuk ve nötr... Eğer sıcak alt tonluysanız, turuncu ya da sarı alt tonu ürünler tercih edin. Soğuk alt tonluysanız pembe alt tonlu ürünler tercih edin. Bir de dilerseniz yüzünüz farklı bölgeleri için farklı tonlarda concealer kullanabilirsiniz. Örneğin göz altları için cilt tonunuzdan bir ton açık bir renk seçerek bu bölgeyi daha aydınlık ve dingin gösterebilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa mat bitişli bir likit concealer tercih etmeyin çünkü cildinizdeki kuru bölgeler daha çok ortaya çıkacaktır.

Kapatıcı renkleri

3) Cildinizde Neyi Kapatmak İstediğinizi İyi Bilin

Sivilce, leke gibi izlerini, gözaltı morluklarını mı gizlemeye çalışıyorsun? O zaman ten renginden 1-2 ton açık concealerı tercih etmelisin. 

Yüzünüzdeki sorunları bildiğinizde çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin; renk eşitsizliğinden mi şikayetçisin? Yeşil veya sarı tondaki renkli kapatıcıları tercih etmelisin. 

Kapatıcı uygulamaları

3) Concealer Uygulamaları Nasıl Olmalı?

Concelaer uygulamadan önce cildinize normal bir kapatıcı uygulayın. Concealer'ınızı bazdan veya fondöteninizi sürdükten sonra uygulamanız önemli bir ayrıntı. Bazen kadınlar bunun tam tersini yapabiliyor. Ancak önce concealer sürdüğünüz zaman fondöten uyguladığınız takdirde concealer'ınızın hiç bir etkisi olmaz.

Işıltılı ve daha doğal bir cilt istiyorsanız ayrıntılara dikkat edin. Yüzünüzde iz kalmaması için ve en doğru sonuçlar elde etmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer yöntem ise işleminizi elle gerçekleştirmemektir. Fırça kullanarak daha doğru bir işlem elde edebilirsiniz. 

Kapatıcı uygulamaları

4) Concealer Başka Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Concealer çok amaçlı bir makyaj malzemesi ürünüdür. Başta far bazı olmak üzer eyeliner ya da rujunuzu çizgilerden kaçırdığınız zamanlarda bu hataları kolayca kapamak için kullanılabilir. 

Ten renginizden 1-2 ton açık bir concealer'ı elmacık kemiklerinize, kaş kemiklerinize ve burnunuza sürerek highlighter olarak kullanabilirsiniz. Böylece aydınlık ve fresh bir görünüm elde edebilirsiniz. 

 

 

 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 09 Haziran 2019 Pazar ~ 09 Haziran 2019 Pazar

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme