Doğru Giyinerek Kiloları Gizlemenin ve İnce Görünmenin Püf Noktaları
18 Nisan 2019 Perşembe
0

Doğru Giyinerek Kiloları Gizlemenin ve İnce Görünmenin Püf Noktaları

Sürekli değişen moda akımına karşı ayak uydururken yapılan en büyük hata alınan kıyafetlerin sadece modadan ibaret olmasıdır. Bir kıyafeti sadece moda olduğu için alır, bedeninize uygun olup olmadığına ve size hitap edip etmediğine bakmazsanız ortaya sadece çirkin bir görüntü çıkar. Örneğin; göbeği olup beline kemer takanlar, göbeği açık bluzlar giyinenler, bacakları çok kalın insanların tayt giymesi kilo sorunlarının daha da artmasına vesile olur ve bu da aynada kendilerine bakarken kendilerini kötü hissetmelerine neden olur.

ince giyinmek

Tabii ki hiçbirimiz kusursuz değiliz. Her birimizde farklı sorunlar çıkabilir. Neticede hepimiz insanız; ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey bedenimizi iyi bir şekilde tanımak ve gözlemlemek olacaktır. 

img-fluid

Siyah Giymek Kaderiniz Olmasın!

Kilo sorunu olanlar bayanların en sık başvurduğu yöntem siyahların içine girmek oluyor. Tabii ki siyahın bu noktadaki etkisini görmezden gelemeyiz ama sürekli siyah giymek de bir süre sonra sıkıcı gelebilir.

İşte bu yüzden sizler için ince görünmenin püf noktalarına değindik.

İnce Görünmenin Püf Noktaları

  • İlk olarak söylememiz gereken şey düşük bel kotlarınız varsa bunlardan kurtulmanız ve yüksek bel kotlar tercih etmeniz olacaktır.
  • A kesim formunda etek ve elbiseler tercih etmelisiniz.
  • Büyük desenlerden uzak durun; çünkü bu tarz desenler her zaman sizi olduğunuzdan daha iri gösterir. Desen yerine boyuna çizgili kumaşları seçebilirsiniz. 

doğru kıyafet kombini

  • Uzun ve bol gömlekler, istenmeyen fazlalıklarınızı kolaylıkla gizlemenize yardımcı olabilir; ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey çok geniş giysileri tercih etmemeniz olacaktır. Bunlar sizi olduğunuzdan da kilolu ve geniş gösterebilir. 
  • Kıyafeti tamamlamak adına vücut şeklinize uygun bir iç çamaşırı seçmek de çok önemlidir. Kıyafetiniz iç çamaşırınızın üstünden adeta akmalı.
  • Geniş kabanları tercih ederek  zarif bir görünüşün yanı sıra,  altında olanı saklamaya yardımcı olacaktır.
  • Kıyafet satın alırken bir beden büyük alıp kilolarınızı gizleyeceğinizi ya da bir beden dar alarak kilolarınızın sıkışacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tam tersi bu sizi daha kötü bir görünüme sokacaktır. O yüzden mutlaka kendi beden ölçünüze göre giyinmeniz gerekiyor. Ayrıca bknz. (Doğru Giyinmek)

kıyafet modeli

  • Fazla kiloları gizlemenin en önemlisi, birbirine yakın renkler giyinmektir. Baştan aşağı tek renk giyinirseniz daha ince görünürsünüz. Açık renkler kilolu gösterir diye bir düşünceye kapılmayın eğer giydiğiniz kıyafet kilolu bölgenize yapışmıyorsa ve akan bir kumaşsa sizi daha zarif göstereceğine emin olabilirsiniz.
  • Ayakkabı deyip geçmeyin. Doğru ayakkabılar giyerek olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Örneğin, topuklu ayakkabı giymek bu noktada doğru bir tercih olacaktır. Tabii ki dikkat etmeniz gereken şey çok kalın platform olmamasıdır. Bu sizin kilolu görünmenize neden olur. 
Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 18 Nisan 2019 Perşembe ~ 18 Nisan 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme