Duvak Seçerken Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Bilgi
05 Mart 2020 Perşembe
0

Duvak Seçerken Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Bilgi

Gelinliğin en önemli parçası olan duvaklar, karar verme konusunda özenli davranılması gereken bir kısımdır. Gelinliği tamamlayan ve hatta daha da güzel hale getiren en önem şey duvaktır ve duvak seçimi doğru yapıldığı takdirde kusursuz görünebilirsiniz.

En az gelinlik kadar özenilmesi gereken duvağınızı doğru seçmenizde fayda var. Bu sebepten duvak seçimi gelinlik seçimi kadar önemli.

İşte duvak seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç madde...

 

Uzun duvak

1) Gelinliğin Tarzına Uygun Olmalı!

Düğün temasına uygun bir gelinlik seçtiyseniz kesinlikle duvağınızı da bu temaya ait bir modelden seçmenizde fayda var. Yani eğer bir kır düğünü için bohem tarzda bir gelinlik tercih ettiyseniz mutlaka ama mutlaka duvağınızın da bohem izler taşıyor olması gerekir. Duvak ve gelinlik aynı tarzı taşıdığında tam bir bütünlük oluşturabilir ve kusursuz görünebilirsiniz.

Duvak modeli

2) Renk Uyumuna Dikkat Edin

Seçtiğiniz gelinlik bembeyaz bir gelinlik iste duvağınızı kesinlikle kırık beyaz ya da krem renginde seçmemelisiniz. Gelinliğinizin rengi ile duvağınızın renginin tam olarak örtüşmesi büyük bir önem taşıyor.

Her ne kadar beyaz renklerinin hepsi aynı görünse de ton olarak farklılıklar bulunabilir. Bunun için çok dikkat etmeli ve gelinliğiniz ile ton farkı bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Duvak uzunluğu

3) Duvağın Uzunluğu Önemli

Uzun kuyruklu ve kabarık gelinliklerde uzun duvak seçimi doğru bir karar olmayacaktır. Gelinliğin arka kısmındaki modeli kapatacak olan uzun duvak daha düz gelinliklerin tamamlayıcısı olmalıdır.

İnce bedene sahip gelinlerin, bedenlerini örtecek kadar geniş bir duvak kullanmaları gelini kilolu ve kalabalık gösterecektir. Daha kısa duvak kullanımı daha şık ve zarif görünüm sağlayacaktır.

Şapka duvak

4) Gelinlik Modelinizin Rolü Büyük

Kısa gelinlik tercih eden gelinler için uzun duvak, uzun ve sade gelinlik tercih edenler içinse kısa duvak tercihi uygun tercihler olacaktır. Duvağın topuzun altına takılması, şık durmayabilir. Genellikle tercih edilen duvağın, topuzun üstünden saça takılmasıdır.

Doğal ve soft bir görünümden hoşlanan gelinler duvağı, açık bırakılmış saçlarının üzerinden sarkıtabilirler. Saçınıza duvağı sabitlemek için de görünmeyecek kadar küçük ya da şeffaf tokaları tercih edebilirsiniz.

Gelinlik seçimindeki özenin duvak seçimi için de gösterilmesi gelinliğinizle duvağınızın uyum içinde olmasını sağlayacaktır.

Duvak takma şekli

5) Takma Şekline Dikkat Edin!

Saçınız topuz ise duvağınızı topuzun altından takarak daha şık görünün. Saçlarınızı salık bırakıyorsanız duvağınızı tepeden takarak sıradan bir saç imajından kurtulun.

Eğer taç kullanıyorsanız duvağınızı mümkün olduğunca sade bir model seçerek alttan takın.

Duvak modeli

6) Mekana Dikkat Edin

Düğününüzün gerçekleşeceği mekâna göre bir duvak seçin. Özellikle havuzlu ya da dans alanının dar olduğu  bir yer ise yerlerde sürünen upuzun duvaklardan tercih etmeyin.

Yedek duvak yaptırın!

Duvağınız uzunsa, kısa bir yedek duvak yaptırın ve gecenin ilerleyen saatlerinde daha rahat hareket etmek için duvağınızı kısa olanla değiştirin.

Gelinliği Tamamlayıcı Gelinlik Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

Ayakkabı seçimi, gelinliğe göre yapılmalıdır. Kısa gelinlik tercihlerinde, ayakkabılar en gözde kıyafet olarak hep göz önünde olacaktır. Bu tarz gelinlik tercihlerinde, ayakkabının gelinlik altında parlaması ve dikkat çekici olması gerekir.

Şekillerin çizilip isimlerin yazıldığı özel tasarım gelinlik ayakkabıları tercih edilebilir.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 05 Mart 2020 Perşembe ~ 05 Mart 2020 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme