6 Adımda Ekose Desen Şıklığı
14 Ağustos 2019 Çarşamba
0

6 Adımda Ekose Desen Şıklığı

Ekose deseni İskoçya'dan günümüze uzanan, renkleriyle ve insanı etkileyen o boyutlarıyla her sezon farklı kıyafetlerde karşımıza çıkıyor. Kış modasından yaz modasına her sezonda görebileceğimiz müthiş bir desen. Üstelik öyle geniş bir yelpazeye sahip ki tekstil alanından, kıyafetlere kadar, herkesin evinde, dolabında görebilmek mümkün.

Ekose deseni bazen bir kabanla, bazen bir ceketle hatta bazen bir koltukla yahut bir pantolonla karşımıza çıkabiliyor. Özellikle kış sezonunda kaban ve şallarla kombinlere damga vuruyor. Yıllardır varlığını sürdüren bu deseni daha önceki yıllarda daha çok klasik formlarda görüyorduk, ancak değişen moda akımının etkisiyle artık daha modern ve cesurca renkleri eskoselerle karıştırarak birbirinden güzel kıyafetlerde görebiliyoruz. 

Birçok kadının dolabında yer edinen ekose deseni bir yandan kombin kolaylığı sağlarken, diğer yandan da en ufak bir hatada karmaşık ve kötü bir görünüme neden olmaktadır.

 

ekose desenli gömlek

Farklı renk ve dokularda olan ekose desenli kumaşlar günümüzde her alanda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ekose dendiğinde bazen bilinmeyebiliyor. Bu yüzden ilk olarak ekose desenin ne olduğuna değinmek istedik.

1) Ekose Nedir?

Ekose dikey ve yatay çizgilerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkan ve uzun yıllardır süregelen, modası geçmeyen bir desendir. Günümüzde ekoseler boyut değiştirmiş ve desen yeni bir görünüm kazanmıştır. Peki sizce ekoseler hangi haliyle daha güzel dersiniz?

İşte sizlere birbirinden şık ekose desen kombinleri!

ekose desenli kaban

2) Büyük Ekoseler Gözünüzü Korkutmasın

Ekoselerde yeni bir akım başladı. Artık daha büyük boyutlarda ekose kıyafetler görmek mümkün. Özellikle de kabanlarda ve paltolarda bu yıl büyük boy dev ekoseler görüleceğe benziyor. Ekose severler için artık yeni bir dönem başlıyor. 

Eğer ekose seviyorsanız kesinlikle bu akımı kaçırmayın. Farklı renk seçeneklerinin de kullanıldığı büyük boy ekose desenlerle siz de bulunduğunuz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Üstelik yeni başlayan bu akımın öncülerinden olmayı istemez misiniz? Bizce büyük ekose kombinleri daha göz alıcı ve daha tarz duruyor. Bu büyük desenler size çok yakışacak. 

ekose desen

3) Baştan Aşağıya Ekose Kombini

Baştan aşağıya ekose deseni giymek bazılarının gözünü korkutabilir. Ancak bu sezon bu tarz kombinleri çok fazla göreceksiniz. Özellikle farklı renkte ve farklı stillerde ekose kombin dönemi oldukça dikkat çekici. 

Bütün parçaları ekoseden oluşturmak elbette hem cesaret hem de moda bilgisi ister. Zira eğer siz de bu şekilde kombin yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Çok şık ve tarz olabileceğiniz gibi basit veya karmaşık da durabilirsiniz. 

Farklı desenli ekose kıyafet kombini

4) Farklı Desenlerle Ekose Şıklığı Bir Arada

Bu sezon farklı desenlerin bir arada kullanıldığı hatta ilerleyen sezonlarda da kullanılacağa benziyor. Elbette birçok kadının farklı desenleri bir araya getirerek kombin yapmaktan hoşlanmadığını biliyoruz. Ancak unutmamanız gereken şey farklı desenleri doğru bir şekilde bir araya getirdiğinizde çok şık kombinler oluşturacağınızdır. 

Cesaret gerektiren bu tür kombinler, renk ve desen uyumunu yakaladığınızda birde giydiğiniz parçalar vücudunuza uygunsa güzel görünmemeniz için bir neden kalmıyor. Dikkat etmeniz gereken nnokta seçtiğiniz diğer desenlerin biraz daha sade olmasıdır. Bu şekilde kombin yaptığınız çok tarz görüneceksiniz. 

atkı

5) Kombinlerinizi Ekoseli Bir Aksesuarla Taçlandırmaya Ne Dersiniz?

Bazı kadınlar desenli kıyafetlerden hoşlanmayabiliyor. Bazılarına ise desenler iddialı gelebiliyor. Böyle durumlarda bu desenleri kıyafetlerde kullanmak yerine aksesuarlarda kullanmak daha cazip ve daha şık gelebilir. 

Özellikle hem iddialı görünmek, hem de sade bir kombinden vazgeçemeyenler için ekoseli aksesuarlar çok doğrı br tercih olacak. Özellikle de siyah b eyaz kombinlerde ekoseli siyah beyaz veya grili siyahlı bir atkı sizi çok tarz gösterecektir. Bunu illaki atkı olarak da düşünmemek gerek tabii ki mevsime göre de bu değişiklik gösterebilir. Bazen fular, bazen çanta olarak da kombinlerde karşımıza çıkabiliyor. Seçim sizin tercihinize kalmış.

Gri-siyah-beyaz ekose desen

6) Ekosede Vazgeçilmez Renk Siyah ve Beyaz

Ekose desenin en çok kullanıldığı renklerden biri gri-siyah-beyaz renklerinden oluşan ceket pantolon takımları, atkılar ve paltolardır. Bu sezonda birçok birçok modacının kombinlerinde görülen bu renkler yine vazgeçilmez ekose renkleri arasında yerini aldı. 

Siz de takım elbise giymekten hoşlanıyorsanız ve ekose desenleri seviyorsanız bu takımların altına ister stiletto tarzı topuklu ayakkabılar giyin, isterseniz, spor ayakkabı veya mevsimiyse botlarla da çok şık kombinler yapabileceğiniz bir desendir. Özellikle de bu kombini iş kadınlarının daha çok yaptığını görüyoruz. 

ekose takım elbise

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 14 Ağustos 2019 Çarşamba ~ 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme