2021'i Etkisi Altına Alan En Rahat Ayakkabılar
03 Nisan 2021 Cumartesi
0

2021'i Etkisi Altına Alan En Rahat Ayakkabılar

Her yeni yılda olduğu gibi, 2020 de kendisiyle özdeşleşecek trendlerle birlikte geldi. 2021 yılı özellikle ayakkabı trendleri açısından bakıldığında; stilde özgürleşme, rahatlık ve klasiklerin farklı detaylarla modernize edildiği bir yıl olarak tanımlanabilir. Mesela bunun güzellik trendlerindeki en büyük kanıtı, 2021’de kırmızı ruja rakip olacak iddialı renklerin kullanımını daha sık görecek olmamız.

Bir başka güzelliği ise; 2021 trendlerinden herkesin mutlaka kendisine uygun bir parça bulabilecek olması. Zira 2021 ayakkabı trendlerini tek kelimeyle “çeşitlilik” olarak tanımlayabiliriz.

Kovboy bot

1) Kovboy Botları

Bilekte biten botların giyilme zamanı artık sadece soğuk mevsimler değil. Öyle ki, ilkbahar-yaz ayakkabı trendleri arasında ilk sıralarda yer alıyorlar, başrolde ise kovboy botları var. Onları yuvarlak ve kare burunlu modeller takip ediyor.

Klasik siyah modellerin yanı sıra farklı renk ve desen seçenekleri de olan kısa botları sadece jean pantolonla değil feminen çiçekli elbiselerle ve her boyda şort ya da etekle giyebilirsiniz.

Sandalet

2) Yeni Sezon Sandaletleri Çok Havalı

Önümüzde üç seçenek var; ‘flatform’ denilen oldukça kalın taban ve bantlara sahip modeller, nispeten ince tabanlı ya da tamamen düz sandaletler, bir de topuklu olanlar.

İlk seçeneği ancak ayak numaranız küçükse dikkate alın deriz. Diğer ikisi ise zaten birçoğumuzun yaz aylarında vazgeçemediği modeller. Gladyatör sandaletlerin yeni yorumları ve ince bantlı zarif topuklular özellikle dikkat çekici.

Babet

3) Balerin Ayakkabılarına Ne Dersiniz?

Zarif balerin ayakkabıları; ikonik Paris stilinin simgesi Fransız moda evi Chanel'in hayatımıza bir 'it' parça olarak sokmasından sonra, sık sık tercih edilir oldu. Doğru giyildiklerinde gerçek bir tarz ikonuna dönüşen bu ayakkabılar hem rahat hem de oldukça tarz.

Dolgu topuk loafers

4) Topuklu Loafers 

Loafer gibi sofistike bir modeli, topuk opsiyonuyla kullanma fikri hiç bu kadar çekici olmamıştı! Blok topuk ve kare burunların birleştiği bu ayakkabıları ofis stiline rahatlıkla uygulayabilirsiniz

Loafer'lar giymek için zor bir tercih olabilir. Bazı kişiler tarafından fazla maskülen bulunan bu ayakkabılar, doğru kullanıldığında sizi şıklığa kavuşturabilir.

Siyah ayakkabı

5) Dümdüz Ayakkabıları Kim Sevmez!

Yaz aylarında rahat şıklığı garantileyen bu modeller, yeni sezonda neredeyse görünmeyecek kadar minik topuklara, sivri burunlara ya da balerinlerin giydiği puantları andıran tasarımlara sahipler.

Kurdele ya da iplerle bağlananlar ise bir başka güzel. En çok diz boyu ve diz altı eteklere yakıştıklarını da not düşelim.

Renkli sneaker

6) Rengarenk Sneaker'lar

Bu yıl podyumda da sıkça gördüğümüz rengarenk sneakerlar, 2020’yi ele geçirecek diyebiliriz. Özellikle 2000 başlarında sıkça gördüğümüz bu trend, “Ya Sev Ya Nefret Et” kategorisinde! Seçim sizi. 

Düz taban

7) Düz Terlikler

En az babetler kadar rahat, çok daha havadarlar. Ancak şehrin kalabalığından ziyade sıcak yaz davetleri ya da tatilde giymek için idealler.

Önü açık ya da kapalı; deri, dantel ya da kumaş; desenli ya da püskül, ponpon, metal detaylı pek çok alternatif mevcut. Baba terliklerini andıran siyah deri versiyonlar ise tam yazlık kumaş pantolonlara yakışacak türden.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 03 Nisan 2021 Cumartesi ~ 03 Nisan 2021 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme