Bu Sezonun En Trend 8 Güneş Gözlüğü
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Bu Sezonun En Trend 8 Güneş Gözlüğü

Günümüzde kışın da güneş gözlüğü kullanımı oldukça yaygın olsa da güneşin kendini göstermesiyle birlikte güneş gözlükleri kendini daha çok göstermeye başladı. Gözlükler, özellikle de bayanların kıyafetlerini tamamlamada kullandığı en önemli aksesuar. Hatta birçok kişinin güneş gözlüğü kullanmasının bir diğer nedenini de güneşin göz kamaştırıcı etkisinden kurtulmak için kullanıyor olmasıdır. Ancak güneş gözlüklerinin aslolan görevi, gözleri ultraviyole yani mor ötesi ışınlarının etkisinden ve gözde bırakacağı hasarlardan korumaktır. Bu yüzden gözlük alırken veya kullanırken ilk amacımız bu olmalı. 

Güneş gözlüğü konusunda en çok zorlanılan konu ise gözlük seçimidir. Çünkü güneş gözlüğü satın almak kimine göre çok kolay, kimine göreyse çok zor. Tabii çok kolay seçenlerin gözlük kullanım deneyimlerinin olduğu aşikar. Baktığımızda kışın kıyafetlerin tamamlayacı aksesuarı atkı, fular vb. parçalar olurken, ilkbahar ve yaz mevsimi için ise bu durum yerini güneş gözlüklerine bırakıyor. Kadınlar yüz tiplerine uygun güneş gözlüğü seçimi yaptıklarında görüntülerini çok daha şık bir hale getiriyor. E haliyle her sezon için de yepyeni modellerle vitrinlerde yerlerini alıyorlar. 

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen moda haftaları sayesinde bu sezona dair hemen hemen tüm trendleri görmüş olduk. Güneş gözlükleri de bunlardan biri. Böylece yeni zeon güneş gözlüğü modellerine dair yepyeni fikirler elde ediyoruz. Eminim sizler de bu sezonun en trend gözlüklerini merak ediyorsunuzdur. O zaman hep birlikte  en trend güneş gözlüklerine hep birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Bu sezon çok renkli ve birbirinden şık gözlük modellerine imza atıyor. Klasikten, spora, hatta marjinal modellere kadar hepsi mevcut. O zaman heyecanla beklediğiniz modellere bir de yakından bakalım. 😎

metal çerçeveli gözlük modeli

Metal Çerçeveli Gözlükler

Uzun yıllardır gözlük camlarını süsleyen gözlük trendlerinden biri de metal çerçeveli olanlardır. Hatta daha uzun yıllar da sevilerek kullanılacağa benziyor. Bir de bu modele renkli cam eklenince eminim tam olacaktır. Tercih size kalmış artık.

sıradışı gözlükler

Sıradışı Modeller

Bazıları için ilginç hatta komik gelse de her modelin bir alıcısı var inanın. Sonuçta herkes farklı tarza sahip. İddialı ve farklı giyinmeyi sevenler için en iyi aksesuar seçenekleri içinde yer alıyor. 

retro gözlük modeli

Retro Gözlükler

Ah bu retro sen ne güzel şeysin yahu! Adeta her parçanın demir başı gibi. Modası asla geçmeyen ve kombinleme de illa retro kıyafetler giymenizi gerektirmeyen bir ürün. 

kaynakçı tipi güneş gözlüğü

Taşlı Gözlükler

Şıkır şıkır giyinmeyi sevenlerin tercihi bu yönde. Havalı, gösterişli modellerden hoşlananlar için her sezonda görebileceğiniz gözlük çeşitlerinden. 

ombre gözlük modeli

Ombre Gözlükler

Ombre deyince eminim birçok kadının aklına saç boyası gelse de, ombreyi artık rujdan gözlüğe kadar birçok alanda görmek mümkün. Bu tarz camlar spor tarza daha uygun olsa da ombre cam seven klasikçiler için de farklı çerçeveli olanlar kullanılabilir. 

klasik güneş gözlüğü

Klasikten Vazgeçemeyenler İçin

Dün, bugün, yarın... Daima varolacak ve çok sevilecek bir model. Her tarza ve her mevsime hitap eden efsane gözlüklerin başında gelir. 

Kalın Çerçeveli Modeller

Gözlük modasında sadece kullanılan cam değil, çerçeve de önemli bir yer tutuyor. Kalın ve renkli çerçeveli gözlüklerin ön plana çıktığı görülüyor. Kalın çerçeveli gözlüklerin hem daha ilgi çekici hem de daha şık durduğu kanısı hakim. 

kaynakçı tipi gözlük modeli

Yüzü Kaplayan Gözlükler

Bu gözlükleri bazı ünlülerden hatırlayacaksınız. Çünkü bayağı gündem olmuştu. Adeta kaynakçı gözlüklerini andırıyor. Ancak geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi bu sezonda vitrinlerde yerini aldı. 

Güneş gözlüğü seçerken hangi modeli seçerseniz seçin, sahte olanlarından uzak durun ve kaliteli olanları seçin. Güzel görünmeniz önemli ancak göz sağlığınız daha önemli. Bu yüzden gözlük alırken sadece görüntüsüne bakıp almayın, mutlaka gözlükçünüzden bilgiler alın. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme