Esmer Tenli Kadınların Kullanması Gereken 5 Renk
10 Mayıs 2019 Cuma
0

Esmer Tenli Kadınların Kullanması Gereken 5 Renk

Doğuştan esmer olan kadınlar çok şanslı! Niye mi? Çünkü günümüzde çoğu kadın esmerleşmek ve bronzlaşmak için dolaryuma dünyalar kadar para harcarlar. Akşama kadar denizde güneşlenmek için uğraşırlar. Üstelik çekilen zarar da cabası! 

Sarışınların övüldüğü çok beğenildiği o dönemler eskide kaldı. Gördüğünüz gibi herkes esmer olmak için çaba sarfediyor. Artık sarışınların sadece adı kaldı. Eğer esmerseniz kıymetini bilin hanımlar. 😉 Esmer kadınların her zaman daha tutkulu, daha etkileyici olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Tabii bu şansı doğru kullanmak da oldukça önemli.

Teninizi ortaya çıkaracak, kendinize yakışacak renkleri kullanmak da kendinizi göstermek adına oldukça önemli. Kendine en çok yakışan renkleri kullandığında güzel ve etkileyici görünmeyen hiçbir kadın yoktur. Ne kadar güzel olursanız olun sizi soluk gösterecek ve yakışmayacak bir renk giydiğinizde yüzünüzün güzelliği de uçar gider. 

Peki, siz de teninize en çok yakışacak renk tonları neler öğrenmek istiyor musunuz?

kırmızı elbise modeli

Kırmızı

Ee kırmızı olsun 3 kuruş fazla olsun diye boşuna dememişler. Özellikle de esmerlerle bütünleşmiş bir renk olduğu için ilk olarak kırmızıyla başlamak istedim. Esmer bayanları oldukça büyüleyici, alımlı ve havalı gösteren bir olduğu için özel bir gecede şık bir elbisede, günlük hayatınızda rahatça kullanabileceğiniz bir renktir. 

Özellikle de saçlarınız koyu teniniz açıksa yani açık tenli esmerlerdenseniz kırmızıdan vazgeçmeyin derim. 

pembe kıyafet çeşitleri

Sıcak Pembe

Esmer bir teni kestane tonlarındaki saçınızı ortaya çıkarmanın en iyi yolu sıcak tonlarda pembe kullanmaktır. Özellikle yaz aylarında tercihiniz kesinlikle bu tonlarda olmalı. Üstelik şuan tam da mevisimi! Gardırobunuzda pembe bir kıyafetiniz yoksa mutlaka edinmelisiniz. 

Pembe tonlarında bir kıyafet ile hem cildiniz ile bir uyum yakalarsınız hem de sizin ön plana çıkmanızı sağlar. 

lacivert elbise

Lacivert

Toplumda ne yazık ki esmerlerin koyu renk giymesiyle ilgili yanlış bir algı oluşmuş durumda. Şöyle ki; esmerlerin daha açık renk giymesi gerektiği ve koyu renklerin onları kapatacağı, yakışmayacağı yönünde bir algı oluşturulmuş. Bence tam tersine lacivert ağırlığı ve zerafeti ile size ayrı bir hava katacaktır. 

Lacivertin en çok yakıştığı renklerden biri kırmızıdır. Lacivert bir kıyafet giydiğinizde üzerine süreceğiniz kırmızı bir ruj ile ya da kırmızı bir fular ile tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. 

sarı etek modeli

Sarı

Bahar aylarına ve yaz aylarına en çok yakışan renklerden biri de sarıdır. Baharı en iyi temsil eden tonlardan. Üstelik şuan tam da mevsimi! Sonbaharda da koyu sarı ve hardal tonlarını kullanabilirsiniz. Bu yüzden oldukça şanslısınız. 

Özellikle açık bir sarı herkesin kolayca giyebileceği renklerden değildir. Esmerler olarak siz bu konuda çok şanslısınız. Özellikle şu mevsimlerde şeftali tonlarında bir rujla ve allıkla çok şık kombinler oluşturabilirsiniz. Sarı omzu düşük crop top'larınızla veya açık sarı tatlı elbiselerinizle yaza güneş gibi doğabilirsiniz. 

beyaz kıyafet

Beyaz

Esmerlerle bütünleşen bir diğer renk ise beyazdır. Teninizi ve sizi ortaya çıkaracak, sizi daha da fark edilir kılacak olanve daha canlı gösterecek bir renktir. İster gece şıklığı oluşturun isterseniz, gündüz şıklığı her şekilde güzel görüneceksiniz. Beyaz kıyafet kombininizle son derece zarif görünmek sizin elinizde. 

Teninize kattığı renk ile tüm ihtişamı üzerinizde toplayabilirsiniz. Bu yüzden de gardırobunuzun vazgeçilmez renkleri arasında olması gereken ve bu konunun tartışması bile yapılmayacak renkler arasında yerini alıyor. 

Teninizin renginin ne olduğunun önemi yok önemli olan size yakışacak tonları seçebilmeniz. İster beyaz tenli olun ister esmer doğru renkleri ve kıyafetleri seçemediğiniz sürece kombinlerinizde yok olursunuz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 10 Mayıs 2019 Cuma ~ 10 Mayıs 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme