Yaz Gelinlerine Özel Saç Modelleri Önerileri
27 Mayıs 2019 Pazartesi
0

Yaz Gelinlerine Özel Saç Modelleri Önerileri

Gelinlik, ayakkabı, elbise derken sıra geldi gelin saçı modellerini araştırmaya. Tüm kadınlar yıllarca hayalini kurdukları düğün günlerinde çok güzel görünmek isterler. Güzel görünmek için ise gelinliğin çok güzel olması tek başına yeterli değildir. Eğer siz de yıllardır hayalini kurduğunuz bu özel günlerde kusursuz görünmek istiyorsanız, size en uygun olan gelin saçı modelini seçmelisiniz. 

Gelin saçı modeli için o sezondaki trend olan modeli seçmek ve aynısını yaptırmak yeterli değildir. İlk olarak o modelin yüzünüze uygun olması gerekir. Sonrasında ise gelinlik modelinize ve mekanınıza uygun olması gerekir. Bunların hepsi bir bütün oluşturuyor. Hiçbirini eksik düşünmeyin, biri de idareten olsun demeyin, yoksa kusursuz bir görüntü oluşturamazsınız. 

Gelinlerin en çok aklını karıştıran modeller arasında topuz, örügülü modeller, at kuyruğu, maşalı saçlar derken işin içinden çıkamazlar. Eğer siz de saç modelini seçmekte güçlük çekiyorsanız hep birlikte gelin saçı modellerine göz atmaya ne dersiniz?

1) Gelin Saçı Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin saçı modeli seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu yukarıda da belirttiğimiz gibi yüz şekliniz, saç tipiniz ve gelinlik modelinizdir. Örneğin, oval yüz şekline sahipseniz, açık modeller veya tepeden ve enseden toplamalı modeller seçebilir. Yuvarlak yüz şekline sahipseniz eğer hacimli topuz modelleri veya at kuyruğu modellerini seçebilirsiniz. Kare yüz şekline sahip olanlar ise saçlarını açık bırakarak o etkiyi kırabilirler. 

Dikkat edeceğiniz diğer nokta ise gelinlik modelinizdir. Örneğin, klasik bir gelinlik giyipte saçınızı örgü yapmanız pek hoş olmayacaktır, ya da tam tersi helen tarzı bir gelinliğe klasik bir topuz çok abes duracaktır. 

ense topuzu

2) Gelin Saçı Modellerinin Gelinlikle Uyumu 

Gelin saçı modeliniz gelinlikle uyumlu olmalıdır. Çünkü bunların hepsi bir bütünlük içindedir. Biri eksik olursa olmaz. Omzu açık, straplez bir gelinlik için saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Yakası kapalı ve çok hareketli bir model olsaydı açık saç modeli çok hoş durmazdı. 

Omuzların açıkta olduğu gelinlik modellerinde duvaklı gelin saçı modelleri görünümünüzü dengeleyecektir. Askılı prenses model gelinliklerde taçlı gelin saçı modellerini tercih edebilirsiniz.

3) Gelin Saçı Modelleri

doğal saç modeli

Doğal Görünüm 

Son yıllarda doğal görünüm, sadelik, her konuda olduğu gibi gelinlik ve saç modelleri konusunda da oldukça yaygınlaştı. Zaten gelinlik ve gelin demek masumiyet zerafet demek. Bu yüzden çok abartılı modellerden kaçınmalısınız. Siz de düğün gününüzde dalgalı saç modelinizle ve zerif saç aksesuarınızla çok güzel görünebilirsiniz. Özellikle saçlarınızda ombre gibi renklendirme tekniği varsa daha bohem bir hava yaratarak saçınızda örgülere yer verebilirsiniz. Örgülü salaş topuz modelleri özellikle sade ve helen tarzı gelinlikler için müthiş bir model olacaktır. Böylece de daha doğal, daha cool görüneceğinizden şüpheniz olmasın. 

salaş saç modeli

Salaş Modeller

2019 yazının dikkat çeken bir diğer modeli ise salaş modellerdir. Gelin adayları artık o koca koca topuzlu saçların demode olduğunu anladı ve daha doğal modellere yönelmeye başladı. Bence iyi de oldu. Zira diğer türlü çok yapay ve kafanın üstünde bir kafa daha görüntüsü oluşturuyordu. 

Dağınık saç modelleriyle saçınızı daha volümlü ve daha yoğun gösterebilirsiniz. 

örgü modeli

Örgü Trendi

Örgü modası son birkaç yıldır saç modellerinin en trend modelleri arasında yer alıyor. Hatta uzun yıllar da en çok tercih edilen model olarak kalacağa benziyor. Üstelik gelin saçı modellerine sıçradı. İyi ki de sıçradı. En güzel gelin saçı modellerine baktığımızda örgülü modeller olduğunu görüyoruz. 

Gelin saçı örgü modellerine baktığında bir türlü karar veremiyorsan mutlaka gelin saçı provasına gitmenizi öneririz. Böylece size en uygun örgüyü ortada keşfedeceksiniz. 

gelin saçı modeli

Klasik ve Modernliği Bir Araya Taşıyın

En güzel ve en sevdiğim saç modellerin biri de klasizmin ve modernliğin bir araya geldiği saç modelleri. Hem şık hem de asil duruyor.

Özellikle otel düğünü yapmayı planlayanlar için çok ideal bir saç modeli. 

saç aksesuarı

Aksesuralardan Yararlanmayı İhmal Etmeyin

Saç modeliniz ne olursa olsun daha ihtişamlı bir görünüm istiyorsanız mutlaka saçınızda aksesuar kullanın. İhtişamlı modellerden hoşlanmıyorsanız eğer saç modelinize göre aksesuarlar kullanabilirsiniz. Emin olun doğal saçlar için bile kullanabileceğiniz saç aksesuarları mevcut.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 27 Mayıs 2019 Pazartesi ~ 27 Mayıs 2019 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme