Göbeğinizi Gizlemek İçin İpuçları
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Göbeğinizi Gizlemek İçin İpuçları

Göbek dediğimiz yağlanma sorunu, birçok kadının en büyük sorunları arasında yer alıyor. Göbeği eritmek için bir sürü egzersizler, diyetler, detoks suları hatta karın bölgesini sararak terletme yöntemleri... Ama çoğu zaman bunlar da yetmiyor göbeği eritmeye. Hatta kilo verilmesine rağmen yine de kalıyor kör olasıca!😏 Tabii hiç eritmek için uğraşmayanları saymıyorum bile... Onlar mutlu mesut yaşıyor göbecikleriyle. 😄

Tabii şunu unutmamak gerek. Bahar geldi ve artık kalın kıyafetlerin altına gizlenen göbekler maalesef kendini göstermeye başladı. Tüm bölgesel kilo sorunu olan kadınlarda olduğu gibi siz de mağazaları gezdiniz ve göbeğinizi kapatabileceğiniz kıyafetleri bulmakta zorlandınız değil mi? Üstelik bundan muzdarip olan tek siz değilsiniz. Neyse üzülmeyin. Bizde çözümler bitmez. 

Sebebiniz ne olursa olsun göbeğinizi saklamanız mümkün. Bugün yazımızda da fazlalıklarınızı kapatabileceğiniz tüyolar verdik. Sizler de bu tüyolarla fazlalıklarınızı saklayabilir ve özgüveninizi hiç kaybetmeden hareket edebilirsiniz.

Tek Parça Kıyafetlerden Kaçının 

Tulum tarzı kıyafetlerden kaçınmanız gerek. Bunun yerine etek-bluz kombinleri yapabilirsiniz. Elbise giyecekseniz de eğer dar inen kesimlerden uzak durun. Özellikle göğüs kısmından itibaren aşağıya doğru bol inen elbiseler tercih etmelisiniz. 

yazlık elbise

Yüksek Bel Kot Pantolon Giyin 

Giyinirken göbeğinizi gizlemenin ipuçlarından biri de kot pantolon stilini değiştirmektir. Bu yüzden dolabınızda düşük bel kotlarınız varsa onları atın ya da bel çevrenizi inceltene kadar kaldırın. Yerine de yüksek bel jeanler tercih edin. Aksi takdirde bel bölgeniz kat kat duracak ve bu da kötü bir görüntüye neden olacaktır. Ayrıca yüksek bel kotlar ile olduğunuzdan daha ince görüneceğiniz gibi yüksek bel pantolon giymeniz bacak boyunuzu daha da uzun gösterecektir. 

yüksek bel pantolon

Üst Giyimlerinizi Uzun Tercih Edin 

Uzun bluz, tunik gibi üstler göbeğinizi saklamanız için en avantajlı parçalardır. Neyse ki artık eskisi değil ve çoğu kıyafet parçaları o tarzda zaten. Özellikle tunik severler için çok fazla tercih seçeneği mevcut. 

Likralı ürünler de bel bölgenizi gizlemede en iyi seçeneklerdir. Özellikle bel ve karın bölgenizi daha sıkı tutarak daha zayıf görünmenizi sağlar. 

su yeşili tunik

Özel Günlerde Korse Kullanın 

Korseler göbeği ve bel çevresini gizlemede en çok kullanılan çamaşırlardır. Çok eski ve klasik bir yöntem olsa da işe yaradığı bir gerçek. Özellikle özel günlerde ve gecelerde giyeceğiniz elbise için çok ideal bir kurtarıcı. Kalıcı olmasa da geceyi kurtarmanız ve fit gözükmeniz nedeniyle doğru bir seçenek olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta korse seçimidir. Özellikle mevsime göre korseler seçmelisiniz aksi takdirde yazın çok kalın bir korse ile rahat edemezsiniz. 

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise aşırı sıkmayacak korselerin kullanılmasıdır; çünkü aşırı sıkarsa yanlardan etlerin taşmasına neden olur ve bu hiç iyi bir dışardan hiç iyi gözükmez. Korsenize dikkat eder elbisenizin altına da topuklu ayakkabılar tercih ederseniz çok güzel gözükebilirsiniz. Bu tamamen sizin elinizde. 

korse

Kombinlerinizde Ceket Kullanın 

Kombinlerinizde blazer ceket kullanmaya özen gösterin. Sonuçta herkesin bütçesi özel dikimli kıyafetlere yetmiyor. Eğer sizin bu tarz kıyafet ve elbiselere bütçeniz yeterli gelmiyorsa, üzerinize oturan, şık bir blazer ceket karın bölgenizi saklamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle slim fit ve üzerinize oturan ceketler tercih etmelisiniz. 

ceket

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme