Yazın Tüm Enerjisi Seninolsun Gömlek Modelleri
27 Eylül 2021 Pazartesi
0

Yazın Tüm Enerjisi Seninolsun Gömlek Modelleri

Gömlekler her ortama uyum sağlaması mümkün olan kıyafetlerdir. Bazen hareketli, bazen resmi, bazen ise gündelik bir ortama girerken gömlek tercih edilebilir ve bu ortamlara en uygun tarzı yansıtan gömlek tercih edildiğinde sadelikteki şıklık yakalanabilir. Esasında sadelikteki şıklığın en önemli olduğu kıyafet parçası da gömleklerdir.

Öyle ki sadece düz renk bir gömlekle dahi ortamın en göz alıcı kişisi olmak mümkündür. Ancak elbette gömleklerle yapılabilecek kombinler ve gömleklerin mevsime ne kadar uygun olduğu ölçütleri de göz ardı edilmemelidir.

Yepyeni Bir Tarz Olarak Deri Gömlekler

Gömlekle meydana getirilen tarzlara deri gömlekler damga vuracak gibi duruyor. Her ne kadar moda dünyasında yerini yeni yeni almış olsa dahi özellikle bahar aylarında tercih edilmesi mümkün olan deri gömlekler hem uzun kollu giyilebiliyor hem de kolları kıvırılarak mevsimlik hale getirilebiliyor.

Deri gömleklerde ağırlıklı olarak ön plana çıkan renk ise kahverengi. Bu sayede hem sade ve şık bir görünüm elde edilebiliyor hem de bu renk pek çok kombine yakışıyor. Üstelik gerek eğlence ortamlarına gerekse resmi giyinmeyi gerektiren ortamlara eksiksiz uyum sağlıyor.

Çiçekli Gömleklerle Enerjiyi Yansıtın

Yaz aylarının kavurucu derecede sıcak olması elbette tarzdan ve şıklıktan vazgeçmeyi de zorunlu kılacak değil. Gayet tabii en göz alıcı ve başarılı tasarıma sahip gömlekler yaz mevsimine eşlik edebiliyor, bu gömleklerle benzersiz kombinler meydana getirilebiliyor. Özellikle çiçekli gömlek çeşitleri yaz aylarında şort ve eteklerle benzersiz bir uyum yakalıyor. Ancak elbette renk cümbüşünün önüne geçmek ve karmaşık görüntüyü engellemek adına etek ve şortları düz renkler arasından tercih etmek gerekiyor.

Moda Anlayışı Tersine Dönüyor

Pek çok zaman düz renk gömleğin altına çiçekli etekler tercih edilmiş olsa da yazın enerjisini birebir yansıtan çiçekli gömlekler bu durumu tersine çevirecek gibi duruyor. Özellikle çiçekli gömleklerdeki cep detayları, bu başarılı ve sevimli görüntüyü çok daha benzersiz hale getiriyor, adeta son bir dokunuşla tasarımı tamamlıyor.

Çiçekli gömleklerde en sık tercih edilen arka fonlar ise yeşil ve siyah. Desen olarak da beyaz veya renkli çiçekler tercih edilebiliyor. Yazın enerjisinden çok rahatlığını sevenler ise, beyaz ve bol gömleklerin üzerine daha büyük ve geniş aralıklı çiçeklerden meydana gelen bir tasarımı tercih edebilir.

Uzun Kollu Gömlek Yazın da Giyilebilir

Yaz aylarında uzun kollu giymenin imkansız olduğu algısı da günden güne yıkılmaya devam ediyor. Zira croptop modellerine uzun kollu gömlek kadar hiçbir şey yakışmıyor. Öyle ki insanın adeta kış aylarında dahi croptop ile uzun kollu gömlekleri kombinleyesi geliyor.

Üstelik croptop ile uzun kollu gömlekler tercih edildiği zaman eğer sıcak rahatsız edici olursa gömleği çıkarıp güne croptop ile devam etmek de mümkün olabiliyor. Yazın enerjisini yansıtmak isteyenler genelde beyaz renk croptop üzerine canlı renkte uzun kollu gömlekleri tercih ediyor. Bu renkler arasında turuncu ciddi bir ağırlığa sahip. Zira hem şort ve eteklerle çok güzel kombinleniyor hem de bol paçalı pantolonlara oldukça yakışıyor.

Yaz Aylarının Rahatlığı İçin Keten Gömlek

Keten gömlekler de yaz aylarının rahatlığını hissetmek ama enerjisini de yansıtmak adına benzersiz bir seçenek. Keten gömleklerin uzun kollusu tercih edildiği zaman kolları kıvırıldığı zaman çok daha şık ve tarz sahibi bir görüntü elde edilmesi mümkün olabiliyor.

Keten gömlekler hem pantolonlara hem de etek ve şortlara yakıştığı gibi, bir tarafını alt giyimin içerisine sokup diğer tarafını dışarıda bırakmak da tarz sahibi hanımların beğenisini toplayan bir görüntü meydana getiriyor.

Poplin Kumaşlar Etkileyici Duruyor

Poplin gömlekler de bu yazın modasında yerini çoktan almış gibi duruyor. Poplin kumaşları içerisinde en çok beğenilenlerin başında ise yeşil renk geliyor. Uzun kollu poplin gömlekler, belki de en çok şort modellerine yakışıyor.

Uzun kollu oluşu her ne kadar başta sıra dışı gelse ve şortlara uygun değilmiş gibi görünse dahi bir defa aynada kendini bu şekilde görenin vazgeçilmezi haline geliyor. Ayrıca uzun kollu poplin gömlekler hemen her renk ile kusursuz bir uyum yakalamakta da pek zorlanmıyor. Örnek olarak yeşil ve pembe gibi iki alakasız renk dahi cazip görünüyor.

Crop Gömleklerle Uyumlu Kombinler

Yaz enerjisine uygun crop gömlekler de yaygınlaşmaya başladı. Bu gömleklerden bazıları tarzı tamamlamak için bağlama detaylı olabiliyor ve belden geçen ipler sayesinde daha özgün bir tarz yaratılıyor. Ancak bundan hoşlanmayanların endişe etmesine gerek yok zira bağlama detayı olmasa dahi crop gömlekler her kıyafete yakışıyor.

En başarılı görüntü ise açık renk kot pantolonlarla yakalanıyor. Şortlarla her ne kadar pek de uyumlu gözükmese dahi etek modellerinden crop gömleklere yakışan çok fazla seçenek var. Crop gömlekler daha çok açık ve canlı renklerden üretiliyor. Bu sayede yaz enerjisi tarzla bir arada bulunuyor.

Tek Kollu Gömlekler de Denenmeli

Tek kollu gömlekler de yazın en çok dikkat çeken modelleri arasında. Ancak ne var ki herkes tek kollu kıyafetlere hemen uyum sağlayamıyor ve tek kollu gömlekler daha çok pantolon modellerine yakışıyor. Özellikle poplin kumaşlardan imal edilen tek kollu gömlekler gerçek anlamda denemeye ve görülmeye değer.

Gömlekler Hakkında Bazı İpuçları

Gömlekler ile kombin yapılırken elbette bazı tüyoları da gözden kaçırmamak gerekiyor.

Bunlar şöyle özetlenebilir;

  • Gömleğin bir tarafı dışarıda bırakılarak daha özgün bir tarz yaratılabilir,
  • Kısa kollu gömlek yerine uzun kollu ancak kolları kıvrılmış bir gömlek her zaman daha şık duracaktır,
  • Çiçekli gömlekler ile düz renk alt giyim tercih edilmeli,
  • Her gömleğin şort ve etekler ile uyumlu olmayabileceği ihmal edilmemeli.

Yaz aylarında giyilebilecek yazın tüm enerjisi seninolsun gömlek modelleri bunlara dikkat edilecek olursa çok daha şık ve uyumlu duracaktır.

Hüseyin Erdoğan

Yayınlanma: 27 Eylül 2021 Pazartesi ~ 27 Eylül 2021 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme
İlginizi Çekebilecek Ürünler