Hamilelerin Sıkça Sorduğu Soru: Bugün Ne Giysem?
24 Nisan 2019 Çarşamba
0

Hamilelerin Sıkça Sorduğu Soru: Bugün Ne Giysem?

Hamilelikte büyüyen karın ve alınan kilolar sonucu kıyafetlerimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Özellikle 15. haftadan sonra kıyafetlerimiz sıkmaya başlıyor. Hatta kendi adıma konuşacak olursam 12. haftadan sonra daha rahat ve bol kıyafetler giyme ihtiyacı hissetmiştim. İnsan psikolojik olarak dahi, daha rahat olmak istiyor. 

Kilolar arttıkça da kıyafetler olmamaya ve artık dolabın başına geçip saatlerce "Bugün ne giyeceğim" diye düşünmeye başlıyorsunuz. Dünya kadar kıyafetiniz olması bir işe yaramıyor artık. Üst için bu geçerli olmayabilir, fakat alt için kesinlikle bunu söyleyebiliriz. Üst kıyafetleriniz de tabii salaş ve tunik tarzı ise! Altı oldursanız üst olmuyor, üstü oldursanız alt olmuyor. 🤔Sizi en iyi ben anlıyorum. Çünkü şuanda aynı şeyleri ben de yaşıyorum. Özellikle de benim gibi haftanın 6 günü işe gidiyorsanız, işiniz gerçekten zor. Her gün hiç kıyafetim kalmadı diye eşimin başının etini yiyorum. 😄

hamile ev giyimi

Kıyafet konusu tabii sadece iş ile de bitmiyor, çünkü artık pijamalarınız bile sıkıyor ve karnınızı rahatsız ediyor. Ev için ayrı, iş için ayrı, daha rahat olmak istediğin zamanlar için ayrı kıyafetler giymek gerekiyor. Eşlerin tişörtleri, eşofmanları da bir yere kadar... Sonuçta beylerin eşofmanlarıyla dışarı çıkamıyoruz. Hep evde geçmiyor zaman. Bunun bakkalı var, marketi, var, akşam oturması var. Var da var anlayacağınız. 

Sizinle aynı sorunları yaşayan ve siz hamişleri en iyi anlayan biri olarak bu konuyu ele almak istedim. Neyse ki önümüz yaz bayanlar. Yaz hamileğinde kıyafet bulmak kış hamileliğine göre daha kolay. Özellikle de daha yolun başlarındaysanız kıyafet konusunda şanslısınız. 

O zaman sizleri daha fazla meraklandırmadan "Hamile kombinleri nasıl olmalı?" hep birlikte göz atalım. 

Kıyafet Önerileri

Hamilelik döneminde rahat olmak ve her anlamda rahat hissetmek çok önemli. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu arkadaşlar! Siz rahat olursanız bebeğiniz de rahat olur. Zaten sizi sıkan, rahatsız eden kıyafetler, bebeğinizin gelişimini de olumsuz etkileyeceği için ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Artık vücudunuz eskisi gibi değil ne yazık ki. İlk bunu kafamızda oturtmamız gerek. 

hamile pantolonu

Kıyafet önerilerine dönecek olursak, bu dönemde benim en çok tercih ettiğim parçalar taytlar ve elbiseler oldu. Henüz hamile pantolonu almadım. Bunun için karnımın biraz daha büyümesini bekliyorum. Eğer siz de hamileliğinizin başlarında yani 4. aylarındaysanız bunun için 1, 1 buçuk ay daha bekleyebilirsiniz.

Malum yaza çok az kaldı. Pantolon yaz aylarında çok tercih ettiğiniz bir kıyafet değilse çok fazla hamile pantolonu almanız gerek yok. Her kıyafetle kullanabileceğiniz bir iki pantolonunuz olsa yeter bence. Benim tercihim saha çok elbiseden yana. Yazın havalar çok sıcak olacağı için ve hamilelerin vücut ısıları daha fazla olduğu için rahat ve serin tutan parçalar ilk tercihiniz olmalı. 

elbise

Sezon trendlerine bakarsanız çoğu kıyafetin salaş hatta oversize olduğunu görürsünüz. Bu yüzden eski dönem hamile kadınlara göre çok daha şanslıyız. Özellikle üst bölgeniz için aldığınız kıyafetler boşa gitmiyor. Çoğu kadın daha sonra giyemeyeceğini düşünerek 1- 2 parça ile 9 ayı geçiştiriyor. Açıkcası ben buna pek katılmıyorum. Zira hamilelik çok güzel ve keyif alınması gereken bir durum. Aynı şekilde kıyafetler de günümüzde, hemen hemen çoğu mağazada kendinize göre bir kıyafet bulabilirsiniz. 

hamile etek tişört kombini

Hamileyken de şık olabileceğinizi unutmamanız gerekiyor. Hatta çok tarz olabilirsiniz. Yeter ki yaşadığınız durumdan keyif almasını bilin ve vücudunuzla barışık olun. Hamilelikte illa bol kıyafetler giymek zorunda da değilsiniz. Çünkü hamilelik saklanacak bir durum değil. Üzerine tam oturan beyaz bir tişört, altına giyeceğiniz yüksek bel, bol kesim etekler ve boynunuza takacağınız bir fular ile emin olun çok tatlı ve çok şık olabilirsiniz.  

Diğer bir seçenek ise gömlek tayt kombinleri. Emin olun çok şık bir gömlekle de çok güzel görünebilirsiniz. Aynı şekilde spor olmanız gereken durumlarda, örneğin, kır yürüyüşlerinde veya pikniklerde salopetler diğer adıyla "bahçivan pantolonlar" çok güzel ve rahat bir kombin seçeneği oluşturuyor. 

Salopet tulum

Şimdi sizlere hamile kıyafeti alabileceğiniz çok güzel bir mağaza söyleyeceğim. Samsun'da yaşıyorsanız bizzat deneyebilir ve ona göre alabilirsiniz. Farklı şehirlerde olanlar da üzülmesin, internet sitesinden kolayca alabileceğiniz güvenilir bir site! seninolsun.com. Burada birbirinden güzel tişört ve bol elbiseler bulabilirsiniz. Görünce bana hak vereceksiniz. Şu dönemin popüler disko taytlarını rahatlıkla alabilirsiniz. Bizzat giyen bir hamile olarak söylüyorum çok rahat ve çok kullanışlı. Hatta üzerinizde yokmuş hissi yaratack kadar rahat! Üstelik vücudu topladığı için de daha zayıf görünüyorsunuz.

O zaman sıra geldi çok seveceğiniz diğer bir konuya, hamileyken daha ince gösteren kıyafetleri sıralamaya... 😉

Hamilelikte Zayıf Gösteren Kıyafet Önerileri

Anne adaylarına müjde! Sanılanın aksine hamilelikte olduğunuzdan daha zayıf görünmek çok kolay! Üstelik bu uğraş gerektiren bir durum da değil. İlk olarak şunu unutmamak gerek, bu kilolar geçici üstelik hepsi içinizde taşıdığınız o küçük mucize için. Ona kavuştuğunuzda yaşadığınız her zorluk, aldığınız kilolardan dolayı yaşadığınız psikoloijk sorunların hepsi bitecek! Zaten dikkat ettğinizde, spor yaptığınızda yine eskisi gibi olacaksınız. Bunun için kendinizi üzmeyin ve anın tadını çıkarın. Sizi biraz rahatlattıysak o zaman gelelim konumuza. 😉 

elbise

İşte, anne adalarının hoşnut olmadıkları, görünüm açısından sıkıntı duydukları durumu ortadan kaldıracak kıyafet önerileri...

  • Öncelikle iki parçadan oluşan kıyafetler yerine elbiseler tercih edin.
  • Vücudunuza yapışacak sıkı kıyafetler kullanmayın. 
  • Sımsıkı kıyafetler nasıl daha kilolu gösterirse, çok bol kıyafetler de aynı etkiyi yaratır. 
  • Hamilelik ayınıza ve o dönemdeki kilonuza göre kıyafetler giymeye özen gösterin. Bedeninizi tanıyın!
  • Rengarenk giyinmemeye özen gösterin. 
Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 24 Nisan 2019 Çarşamba ~ 24 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme