Hamilelikte Giyebileceğiniz 7 Abiye Modeli
15 Temmuz 2019 Pazartesi
0

Hamilelikte Giyebileceğiniz 7 Abiye Modeli

Hamilelik bir kadın için hem fiziksel hem de psikoloik olarak büyük değişimlerin yaşandığı zorlu ve bir o kadar da en özel süreçlerden biridir. Bu olay doğanın kadına sunduğu en güzel armağan aslında. Elbette özel olduğu kadar zor olduğu zamanlar da var.

En önemlisi bu süreçte vücudunuz bambaşka bir hal alıyor. Hem hormonel hem de fiziksel olarak değişiyoruz. Toplam 40 haftalık gibi bir süreçten oluşan hamilelik döneminde anne adayları hormonları gereği oldukça hassas oluyorlar. Özellikle de kilo alımına bağlı olarak değişen vücut ölçülerine takılarak büyük stres yaşıyorlar.

Hamilelikte alınan kilolar ve büyüyen karnınız aslında kaçınılacak ya da saklanılacak bir dönem değil. Aksine yeni kıyafetlerin ve stillerin keşfedildiği, kendinizi şımarttığınız bir dönem olmalıdır. Tabii ki kendi stilimizden uzaklaşmadan bu eğlenceli süreci sürdürmeliyiz. 

Zaman değişti artık eskiden olsa kadınlar için davetler, düğünler, işkence oluyordu. Fakat son senelerde zaten çoğu kıyafetler sanki hamileler için üretilmiş gibi. Bu yüzden kıyafet stresini bir kenara atmalısınız. Bugün sizler için düğünlerde ve davetler giyebileceğiniz çok özel elbiselere değineceğiz. Özellikle de hamileliğinde şıklığından ödün vermek istemeyen hanımlar için birkaç püf noktamız var. 

Peki siz de hamilelik döneminizde davetlerde şıklığınızla ve tarzınızla adınızdan söz ettirmek istemez misiniz?

Sarı hamile elbisesi

1) Rahat Elbiseler Tercih Etmelisiniz!

Hamilelik döneminde kıyafet seçerken ister günlük parçalarınız olsun, ister abiye elbiseler olsun hepsinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu rahatlığıdır. Bu yüzden de iliklenmeyen düğmeler ve patlayan fermuarlar yerine sizin vücut şeklinize uygun olan lastikli hamile abiye modellerini tercih etmelisiniz. 

Kumaş olarak da kesinlikle naylon ve polyester gibi sizi terletecek, yakacak tarzda olan kumaşlar yerine uçuş uçuş şifon elbiseler, keten kumaşlar yahut kış ise pamuklu dokuda olan elbise kumaşlarını tercih etmelisiniz. 

V yaka hamile elbisesi

2) V Yaka Elbiseler Tam Size Göre

Hamilelik döneminde büyüyen yalnız karın olmuyor göğüsler de süt ile dolduğu için haliyle biraz daha dolgunlaşabiliyor. Bu yüzden elbisenizin göğüs kısmında da rahatlığı tercih etmelisiniz. Aynı zamanda da yaka detayı olarak V yaka ya da kayık yaka tarzında abiye modelleri tercih etmeye özen gösterin.  

Emzirme özellikli çok şık tasarımlar da bu senenin hamile abiye modellerinde sıklıkla uygulanan tasarım olarak yerini almaktadır. Böylelikle doğumdan sonra ki davetler de çocuğunuzu rahatlıkla emzirebilme olanağı siz değerli anne adayları için tasarlanmıştır. 

Yarım kol hamile elbisesi

3) Yarım Kollu Abiye Modelleri 

Elbiseler genelde askılı olduğu için birazcık kilo alan hamileler bu tarz elbiseleri pek giymek istemiyor. Nedeni ise kollarının kalın görünmesi onları rahatsız edebiliyor. Ancak onların ki kuruntu bence. Hamilelik her kadını daha çok güzelleştirir. 

Elbette rahatsız olanlar için de çareler tükenmiyor. Mevsime göre ister uzun ister kısa her modelde elbise bulabilmeniz mümkün. Ancak bizim seçtğimiz kolları kısa ve güpürlü elbiseler tam hamile kadınlara göre.

Straplez hamile elbisesi

4) Kim Demiş Hamileler Straplez Giyemez Diye

Toplumda hamile kadınlar şık giyinemez, her kıyafetleri bol olmalı, hep aynı şeyleri giymeli şeklinde bir algı oluşmuş durumdaydı. Neyse ki bu tabular son yıllarda fazlasıyla yıkılmış durumda. Hamile olmanız sizin hep aynı kıyafetleri giymenizi ya da bol kıyafetlerin arkasına saklanmanızı gerektirmez. Bu yüzde elbise modellerinden de dilediğinizi giyebilirsiniz.

Eğer abiye kıyafetler içinde straplez modelleri beğeniyor ve kendinize yakıştırıyorsanız, hamileliğinizde giymemeniz için bir sebebiniz yok. Straplez modelde birçok çeşit hamile abiye kıyafeti var. Siz de kendinize ne uygun olan modeli kendinize seçebilirsiniz. 

Kısa hamile elbisesi

5) Hamileler De Kısa Giyebilir

Abiye dendiği zaman hele bir de bu elbiseyi giyecek kişi hamile ise akla hep niyeyse uzun elbiseler gelir. Halbuki çok şık, çok modern kısa hamşle elbiseleri de var. Üstelik hamilelere de çok yakışıyor.

Eğer kısa elbise giymekten hoşlanıyorsanız kesinlikle yaz davetlerinde kısa abiye elbiseleri tercih etmelisiniz. 

Hamile tulumu

6) Abiye Tulumlar Size Çok Yakışacak

Hem pantolona hem de rahatına düşkün bir anne adayıysanız, abiye hamile tulumlarına bir göz atmalısınız. 

Birbirinden şık tulumların içinden seçeceğiniz parça tulum ile bütün gece en rahat ama en şık kadın sen olacaksınız.

Hamile elbisesi

7) Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Yüz biçiminize göre tasarlayabileceğiniz ve genelde uçları hafif dalgalı saçlarınıza takacağınız rengarenk taçlar ve küçük inci küpeler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı konusuna gelince ise, hamilelik döneminde en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri doğru ayakkabı seçimidir.

Hamilelik döneminde ayaklar sürekli şişer, kasılır ve düşme tehlikesi yaşanabilir. Bu yüzden sizin rahat etmenizi sağlayacak ne topuklu ne de düz taban olan ayakkabılar tercih etmelisiniz. Özellikle deortopedik tabanlı ayakkabılar sizin rahat etmenizi ssağlayacak yapıda olan ayakkabılardandır.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 15 Temmuz 2019 Pazartesi ~ 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme