Hangi Kıyafetler Ne Sıklıkta Yıkanmalı İşte Cevapları
18 Nisan 2019 Perşembe
0

Hangi Kıyafetler Ne Sıklıkta Yıkanmalı İşte Cevapları

Çamaşır yıkamak, sürekli çamaşır yıkayan bayanlar için kulağa pek hoş gelmeyebilir. Hakkınız var çok sıkıcı bir iş ama ne yazık ki hayatın bir parçası 😑

Takdir edersiniz ki zor gelse hiçbirimiz kötü kokulu kıyafetler giymek istemez. Bu yüzden hepimiz giysilerimizin temiz ve güzel kokulu olmasını ister. İşte bundan dolayı da sık sık giysilerimizi yıkarız.

Tabii bunun olumsuz yanları da vardır. Giysilerimiz bir kez giydikten sonra hemen yıkamak onların ömrünü çok kısaltmaktadır. Maalesef giysilerin az yıkanması da üzerlerinden bakterilerin birikmesine neden olur. Bu yüzden orta yolunu bulmak gerek.

O zaman hangi kıyafet hangi sıklıkta yıkanmalı işte cevabı! 

tişört

Tişörtlerin Yıkanması

Yaz aylarının vazgeçilmez giysisi ve herkesin hemen hemen günlük kombinlerinde kullandığı bir parçadır. Bu yüzden her kullanımda yıkamamız gerekir. Renklerini soldurmamak için ise renklerine uygun deterjan kullanmayı ihmal etmeyin.

kot pantolon

Kot Pantolonlar Yıkama Süreci

Günlük vazgeçilmez diğer bir parçası ise kotlardır. Hemen hemen her gün üzerimizdedir; ancak sürekli aynı kotu giymiyorsanız 5-6 kez giydikten sonra yıkamanız renklerinin solmaması için daha iyi olacaktır. Bu arada size bir tüyo kotlarınızı yıkarken yumuşatıcı kullanmayın; çünkü renkleri solabilir.

kaban

Kabanlar Nasıl Temizlenmeli?

Sezon içinde 1-2 kez yıkanması yeterlidir. Çok fazla yıkarsanız kumaşı deformasyona uğrayabilir.

çorap çeşitleri

Çorapların Temizliği

Gün içinde kire en çok maruz kalan giysi çeşidi çoraptır. Eve gelir gelmez çıkarıp yıkamanız gereken en önemli parçadır. Her gün yıkanmalı.

pijama takımı

Pijamalar ve Yıkanması

Pijamalar evde giyilen özellikle de yatarken giyilen giysiler olduğu için dışardaki tozlu ve pis hava ile teması yoktur. Bu yüzden 3- 4 giymeden sonra yıkanabilir.

Beyazlar ve ipeklerin Temizlenmesi

Her kullanımdan sonra mutlaka yıkanmalı.

Süveterlerin Yıkanması

Pamuklu, ipekli, kaşmir ise 2 kullanımdan sonra; yün ve sentetik karışımı ise 5 kullanımdan sonra 

Tabii ki bu yazıdakiler aşırı terleme veya üzerinize bir şey dökülmesi halinde geçerli değildir. Ayrıca farklı hijyen tercihleri olan kişilere göre yıkanma sıklıkları değişebilir.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 18 Nisan 2019 Perşembe ~ 18 Nisan 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme