2020 İlkbahar/Yaz Renk Trendleri
28 Aralık 2019 Cumartesi
2

2020 İlkbahar/Yaz Renk Trendleri

2020 İlkbahar- Yaz sezonunun renkleri podyumlarda sergilendi. Vitrinlerde çeşitli kıyafet, ayakkabı ve çantalar olarak görmeye başladık. Renklerin canlılığı ve çeşitliliği bu yıl oldukça göze çarpıyor. Tonları ise insana enerji ve canlılık veriyor. Sizler de ilkbahar ve yaz renklerinin büyüsüne kapılın ve enrji dolu bir yaz yaşayın. 💪

sarı elbise

1) Sarı

İlkbahar / Yaz döneminde modanın gözde renklerinden biri sarı oldu. Birçok kadın bu rengi giymeye cesaret edemez. Sanki bu renk ile herkes ona bakıyormuş ve komik gözüküyormuş gibi hisseder; ancak bu sezon sarı rengi herkesin tabularını yıkacak.

Özellikle podyumlarda sarının 2 tonu dikkat çekti. Bunlardan birisi "neon sarısı" diğeri ise "kavak sarısı" olacak. 

Brandon Maxwell, Self- Portrait, Karen Walker, Batsheva ve daha birçok tasarımcının bu canlı rengi koleksiyonuna kattığını görebilirsiniz. Bakmak isterseniz en az bilinen renkleri bir araya getirdik.

Sizlerde ilkbahar ve yaz aylarına bu renkle güneş gibi doğabilirsiniz. 🌞

mor elbise modeli

2) Mor

Mor asaletin rengidir ve aynı zamanda romantizmi, duygusallığı ve tutkuyu sembolize eder. Bu sezon çokça karşımızda görebileceğimiz bir diğer renk! Özellikle doğadan ilham alınarak hazırlanan kıyafetlerin rengini oluşturuyor. İnsanı rahatlatan ve doğayı anımsatan bir renk. Bu yüzden bu renkleri vitrinlerde bu yaz çok fazla göreceğiz. 

mercan renk ayakkabı

3) Canlı Mercan Rengi

Bu yılın en dikkat çeken bir diğer rengi ise mercandır. Özellikle açık renk kombinlerle muhteşem grünebileceğiniz kombin seçeneği oluşturuyor. 

Takımlardan tek parçalara, çanta, ayakkabı ve tüm aksesurlarda sıkça karşılacağınız bu renkte bir parça edinerek şimdiden yaza hazır olabilirsiniz. 

elbise modeli

4) Beyaz 

Modası geçmeyecek olan tek renk! Özellikle bu yıl kışa da fazlasıyla damga vurdu. 

Yaz günlerine en çok yakışan renklerden biri ve bu sezonun da gözde parçalarından olmaya devam ediyor. Günlük stilden, klasiğe kadar her yerde kullanabileceğiniz bir renk. 

Sade olduğu kadar asil ve şık bir kombin oluşturuyor. 

deri ceket

5) Kırmızı

Kırmızı aşkın ve tutkunun rengi ve en önemlisi yaz kış her sezon her dönem lider renklerin başında yer alıyor. 2020 İlkbahar- Yaz podyumlarında kırmızı kıyafetler adeta rüzgar gibi esti. 

Özellikle bu renk bir deri ceketle Alexander Wang'ın podyumunda oldukça dikkat çekti. 

yeşil elbise

6) Yeşil

Doğanın kıyafete yansımış hali. Sizler de ilkbaharın trend renkleriyle dikkat çekmek istiyorsanız fazla gecikmeden kombin parçalarınızı oluşturun.

Özellikle "biber sapı yeşili" diye tabir edilen renkle moda haftasında podyumlarda fırtınalar esti.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 28 Aralık 2019 Cumartesi ~ 28 Aralık 2019 Cumartesi

YORUMLAR (2)
 • D.
  09 Eylül 2020 Çarşamba (CEVAPLA)
  dugmebulcom
  Renklerin cazibesinden oldukça güzel bahsedilmiş.
 • D.D.
  11 Ekim 2020 Pazar (CEVAPLA)
  Derya Demir
  Anlaşılır bir dil ile yazdığınız için size teşekkür ediyorum.
Yorum yazın
Değerlendirme