Saç Trendleri 2020 İlkbahar ve Yaz Aylarında Nasıl Olacak?
28 Aralık 2019 Cumartesi
0

Saç Trendleri 2020 İlkbahar ve Yaz Aylarında Nasıl Olacak?

Geçtiğimiz günlerde 2020 İlkbahar - Yaz defilelerini geride bıraktık. Podyumda fırtına gibi esen modeller, kıyafetlerini muhteşem bir şekilde taşıdılar. Tabii kıyafetleri kadar saçları ve makyajları da göz kamaştırıcıydı. Defileden yeni sezonun renkleri, kıyafetleri hakkında tüyolar alırken, mankenlerin saç modellerinden ilkbahar ve yaz aylarının en trend saç modellerini de öğrenmiş olduk.

1) Yarım Topuz Modelleri

Özellikle uçuk kaçık bir tarzınız varsa bu saç modeli tam size göre. Geçtiğimiz sezon da trend olan yarım topuzlar bu sezonda biraz şekil değiştirerek karşımıza çıkıyor. 

Alın hizasında ya da saçın en tepesinde yapılan topuzlar bu sezon daha iddialı. Eğer sizde uçuk saç modellerini denemeyi seviyorsanız bu model tam sizlik!

yarım topuz modeli

2) Saça Fular Takma Modası Geri Dönüyor

Her yer takılan fular saça neden takılmasın ki? Bence çok da güzel olur; çünkü nostaljik bir görünüm her kadını zarifleştirir. Özellikle 2018 yazının saç trendlerine baktığımızda saçlara peştamel ya da havlu sarmak çok modaydı. Bu trendin modasının geçmeyeceği bilinen bir şeydi.

Zira şimdi de yerini fulara bırakıyor. Bu da bize gösteriyor ki bu yaz saça fular takmak çok ama çok moda olacak!

fularlı saç modeli

3) Örgü Modelleri

Yıllardır süregelen örgü modası bu yıl da çok trend! Biz kadınlar örgüden bir türlü vazgeçemiyoruz. Birbirinden farklı örgü çeşitlerini göreceğimiz bu yeni sezonda örgü saç modelleri arasında en trend olanı ise dağınık görünümlü örgü modelleridir. At kuyrukları şeklinde yapılan örgüler bile dağınık tarzda. Daha çok kullanılan ise ense hizasında yapılan salaş örgüler. Klasik sevenleri de es geçmemek gerek sımsıkı toplanmış örgü modelleri de mevcut!

salaş örgü modeli

4) Hacimli Saçlar

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar bu haberi duyunca hiç üzülmenize gerek yok, sizler de saçlarınızı hacimli gösterebilirsiniz. Günümüzde her şeyin çaresi var Allah'tan! Yoksa modaya uyum sağlayamayacağınız için çok üzülürdük.😋 Hacimli saçlarınız olsun istiyorsanız saç köpüklerinden ve kuru şampuanlardan alıp 2020 yaz sezonunun saç trendleri arasında yerini alabilirsiniz. Emin olun çok havalı gözükeceksiniz. 2020 ilkbahar yaz trendlerine de bakmayı düşünebilirsiniz.

hacimli saç modeli

5) At Kuyruğu Modelleri

Klasiklikten vazgeçemeyen kadınların favori saç modelini sıkı bağlanmış düz at kuyrukları oluşturuyor; ancak 2020 İlkbahar / Yaz sezonunda klasik at kuyruklarından ziyade dağınık ve bol aksesuarlarla toplanmış at kuyruğu görülüyor. Örneğin, saçınızı dağınık bırakarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Özellikle davetler için çok uygun bir saç modeli! 

at kuyruğu modeli

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 28 Aralık 2019 Cumartesi ~ 28 Aralık 2019 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme