İnce Telli Saçlar İçin 5 Dikkat Çekici Model Önerileri
13 Mayıs 2019 Pazartesi
0

İnce Telli Saçlar İçin 5 Dikkat Çekici Model Önerileri

Saçlarımız, biz kadınların en önemli aksesuarıdır. Kendini güzel hisseden bir kadın öncellikle saçlarıyla birlikte kendini güzel hissetmeyi sever. Saçlarımızla çok şey anlatırız. Üzüldüğümüzde, mutluluğumuzda, her duygumuzda saçlarımız da bizimle beraber o moda girer aslında. 

Saçlarımızı güzelleştirmek için bir sürü çare arar, yöntemler deneriz. Kimimizin saçı hiç bakım yapmasak bile çok güçlü ve canlıdır, kimimizin ise onca bakıma rağmen cansız ve ince tellidir. Hal böyle olunca ince telli saçlı kadınların cesareti biraz kırılabiliyor. Bu durumdan sürekli şikayetçi olurlar. Sonuçta herkes hacimli saçalara sahip olmak ister. 

Artık ince telli saçlı kadınlar için hacimli saçlara kavuşmak hayal değil. Üstelik bu saçlara kavuşmak için tonlarca para harcamanıza veya saçlarınza daha da çok zarar verecek işlemler yaptırmanıza gerek yok. Şuanda hepinizin bu nasıl olur dediğini duyar gibiyim. Çok basit! Doğru saç kesimi ile hacimli saçlar sizin de hakkınız. 

Doğru saç kesimi nasıl olur diyebilirsiniz, ancak telaşlanmayın. Çünkü biz sizler için ince telli saçlılar için saç kesim modellerini araştırdık. Eğer siz de ince saçlarınızdan yorulduysanız ve bunun için üzülüyorsunuz, yazımızı kaçırmayın.

kâkül modeli

1) Kâküllerden Yararlanın 

Saçınız ince telliyse ve bu durum sizi çok rahatsız ediyorsa saçınıza yapacağınız ilk işlem kâkül bir diğer adıyla perçem olmalı. Çünkü ince telli saçlarınızı en hacimli, en dolgun gösterecek olan model perçemdir. Saçlarınızın sönmesini ve şeklini hemen kaybetmesini engellemek için bu model oldukça idealdir. 

Saçlarınıza perçem yaptırmak için saçlarınızın uzun olmasına veya kısa olmasına gerek yok. Saçınız hangi boyutta olursa olsun kâkül yaptırabilirsiniz. Bu arada perçeminizi dümdüz kestirmekten kaçının. Farklı boyutlardaki perçem saçınızı daha dolgun gösterecektir. 

kısa saç modeli

2) Küt Saçlar

Küt saç kesimi benim çocukluğumdan bu yana hala trend saç modelleri arasında olma özelliğini koruyor. Özellikle de kısa kesim ince telli saçlar için her zaman uygun modellerden olmuştur. Klasik küt saçlar yaptırmak zorunda değilsiniz. Küt kesimi klasik ve sıkıcı olarak görüyorsanız, daha modern olan asimetrik küt modeller de kestirebilirsiniz. 

Asimetrik kesimden kastımız arkadan daha kısa başlayıp öne doğru biraz daha uzayan saç modelleri! Tercih size kalmış.

saç kesim modeli

3) Katlı Orta Boy Kesim

İnce telli saçlara sahip kadınlara saçlarını çok uzatmalarını tavsiye etmiyoruz. Onlar için en ideal saç kesimlerinden biri de omuz hizalarında ve kat kat kestirdikleri saç modelidir. Böylece saçlarındaki katlarla saçları daha hacimli ve daha dolgun görünecektir. 

Saçlarınız çok çabuk uzuyorsa sık sık saçlarınızın uçlarından aldırın. Saçlarınız daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Katlı saçlarınıza düz fön çekmekten kaçının. Tersine daha hareketli modelleri seçerek, saçlarınızı dolgun gösterebilirsiniz. 

uzun saç modeli

4) Uzun Katlı Kesim

Uzun saçları, aslında ince tele sahip saçlar için pek önermiyoruz. Ancak herkes de kısa saçı sevmiyor. Tekniğine uyduğunuz sürece uzun saçlarla da hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Eğer saçınızı uzun kullanacaksanız düz kesimden kesinlikle kaçınmalısınız. Uzun saçlara katlar verdirerek sönük etkisinden kurtulabilirsiniz. 

Uzun ve katlı saçları biraz hareketlendirmek saçlarınızı daha canlı ve gür gösterecektir. 

boyalı saç modeli

5) Dalga Boyutlu Boyalı Saç Kesimi

İnce telli saçları daha hacimli gösterecek bir diğer yöntem ise saçlarınızda dalgalı şekillerde yaptıracağınız boyadır. Orta boydaki saçlarının dalgalarını ön plana çıkarak saçlarını daha hareketli gösterebilirsin. Bu saç modelini yandan ayırarak kullanmalısınız.

Saçlarınızın uçlarını bir ton açarak ya da aralara renk attırarak da daha dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 13 Mayıs 2019 Pazartesi ~ 13 Mayıs 2019 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme