Her Kadının Çantasında Mutlaka Bulunması Gereken 10 Şey
23 Mayıs 2019 Perşembe
0

Her Kadının Çantasında Mutlaka Bulunması Gereken 10 Şey

Eğer bayansanız ve bir de büyük çantalar kullanıyorsanız etrafınızda en ufak bir şey olduğunda bütün gözler sizin çantanıza yönelecektir. Birinin üzerine bir şey mi döküldü, biri hapşırdı mı hemen devreye kadınların çantası girer. Öyle ki erkekler o çantayı yaşam destek ünitesi olarak görürler. Çünkü onlar da bilir ki kadınlar her zaman her şeye hazırlıklı olarak beklerler ve ihtiyaç olan her şeyi çantalarında bulundurmaya çalışırlar. 

Çanta, biz kadınlar için adeta kasa gibidir. Evden çıkıpta çanta taşımadığımız hiçbir an yoktur. Özellikle de büyük çantaları çok severiz. Herkesin de tahmin ettiiği gibi çantaların içinde yok yoktur. Küçük de olsa çanta her kadının yanında taşımak zorunda hissettiği bir aksesuardır.

Yaşamı kolaylaştırmak ve kendimizi güvende hissetmek adına illaki yanımıza almamız gerekenler olur. Çantamda olması gereken şeyler yoksa kendimi huzursuz ve her an bir şey olacakmış da benim ona ihtiyacım olacakmış gibi bir hissiyata kapılırım. Elbette bu benim kendi düşüncem herkes böyle olmayabilir ama eminim ki bu konuda yalnız değilim. 😉 

küçük ayna

1) Minik Bir Ayna

Biz kadınların gün içerisinde kaç kez aynaya baktığının haddi hesabı yoktur. Yeter ki ayna görmeyelim. 😊 Tabii her yerde yüzümüzü kontrol edebileceğimiz bir ayna olmayabilir. Makyajımızı akmış olabilir veya dişimizde yediğimiz bir şey kalmış olabilir. En basit rujumuzu tazelememiz gerekebilir. Bu yüzden dışarda olduğumuz zamanlarda muhakkak ki aynaya bakma ihtiyacımızın olduğu zamanlar olacaktır.

Siz de bu tarz durumlarda koştur koştur lavabo aramak için uğraşmanız yerine çantanızda taşıyacağınız minik bir aynayla sorunu çözmüş olursunuz. İnanın işinize çok ayaracak.

cüzdan

2) Cüzdan ve Kimlik

Dışarı çıkabilmek için hiçbir şey almasanız bile toplu taşıma araçlarına binebilmek için paraya ihtiyacınız olacak. Benden size bir tavsiye parasız ve kimliksiz asla dışarıya çıkmayın. Çünkü bir anda hiç planlamadığınız şeyler olabilir. Zor durumda kalmamak için mutlaka yanınızda kart, para ve kimlik gibi yanınızda taşımanız gereken önemli gereçleri koyabileceğiniz bir cüzdan bulundurun. 

ıslak mendil

3) Islak Mendil

Malum sokaklar kalabalık ve mikrop yuvası. Arabalar, avm'ler mağazalar, cafeler nereye gidersek gidelim binlerce insanın oralara dokunduğunu, oturduğu unutmayın. Böyle durumlarda her an elinizi yıkayamazsınız. İlla bu şekilde de düşünmek zorunda değilsiniz. Üzerinize bir şey dökülebilir, eliniz yağ olabilir veya bir şeyi silmeniz gerekebilir. Böyle durumlarda sorun yaşamamnız adına yanınızda mutlaka ıslak mendil bulundurun. 

ped

4) Ped Veya Tampon

Hazırlıksız yakalanmak istemiyorsanız yanınızda mutlaka ped veya tampon bulundurun!

Özellikle de adet göreceğiniz dönemleri biliyorsanız o dönemlerde yanınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri. Düzen sorunu olan kadınların çantasından zaten hiç ayırmaması gerekiyor. Bu gerçekten hafife alınmayacak önemli bir konu.

Bazı kadınlar tampon kullandığı için buna da yer verdik, ancak uzmanlar bunun sağlık açısından hiç uygun olmadığını söylüyor. Bu konuya özellikle değinmek istedim. Sağlığınızla oynamayın!

saç tokaları

5) Havalar Sıcaksa Toka Almayı Unutmayın

Dışarıya çıktığınızda çantanızda bulundurmanız gerekenlerden biri de saç tokalarıdır. Gün içerisinde saçınız açık olabilir, bunalabilir ve saçınızı toplama ihtiyacınız oluşabilir. Saçınız toplu da olsa tokanız kopabilir, saçlarınızı düzeltmeniz gerekebilir, bu yüzden saçlarınızı en çok hangi şekilde topluyorsanız yanınıza da o tarz bir toka almalısınız. 

Hatta saçınızı düzeltmek için yanınızda küçük bir tarak da bulundurursanız şahane olur. Bunlar çantanızda çok yer kaplamayacak şeyler. 

cep telefonu

6) Organlarımızdan Biri Haline Gelen Cep Telefonu

Aradığımız her şeyin içinde olduğu, dünyanın bir tuş kadar ötemizde olduğu, hatta elimiz kolumuz haline gelmiş olan cep telefonları da yanımızda bulundurmamız gerekenlerin içinde yer alıyor. İçinde internet olmasa bile yanımızda olması önemlidir. 

Malum içinde telefon numaraları, adresler, önemli dosyalar... Adeta eskiden evlerde bulunan, içerisinde önemli şeylerin bulunduğu kasalar gibi. Çantalarımızın baş köşesi! Gerçi elimizden düşmediği için çantalara koymaya pek sıra gelmiyor. Tabii yolda tekseniz kulaklığınızı almayı da ihmel etmeyin. Malum müzik dinleyerek yolculuk yapmak insana çok keyif veriyor. 

naneli sakız

7) Nane Aromalı Sakız Veya Şeker

Dişlerimizi ne kadar fırçalasak da ağzımız her zaman çok ferah olmayabiliyor. Bazen acı bir tat, bazen de nefes kokusu sorununa maruz kalabiliyoruz. Haliyle her an da dişlerimizi fırçalayamıyoruz. Zaten buna imkan bulsak da sağlık açısından sık sık yapamıyoruz.

İşte tam da bu noktada devreye naneli, ferahlatıcı sakızlar veya şekerler devreye giriyor. Kötü kokuya karşı alabileceğiniz en pratik yöntem bunlardır. Çantanızdan eksik etmeyin efendim. 

deodorant

8) Deodorant veya Parfüm 

Biz kadınlar için temiz olmak, güzel kokmak her zaman çok önemli olmuştur. Zaten bakım bölümümüzün bir kısmı güzel kokular, parfümler ve deodorantlarla doludur. Çok severiz güzel kokuları. Evden çıkarken de parfüm şişesi üstümüze dökülmüşcesine çok sıkarız. Ancak gün içerisinde kokular dışardaki havayla temas ettikçe, farklı ortamlara girdikçe uçabiliyor.

Özellikle de günümüzün uzun bir ksımını dışarıda geçireceksek güzel kokulara daha fazla ihtiyacımız olabiliyor. Eğer dışarda o yoğun tempoda terleyip rahatsız olmak istemiyorsanız yanınızda mutlaka parfüm veya deodorant bulundurun. Özellikle de yaz aylarında güzel kokulara ihtiyaç kat kat artıyor. Buradan özellikle de beylere sesleniyorum, lütfen deodorant kullanın ve kötü kokunuzu etrafa yaymayın. İnanın güzel kokmayı başarabilirsiniz. 😄

makyaj çantası

9) Çantadaki Güzellik Salonu

Ah kadınlar için hayat kurtaran, çantalarda adeta güzellik salonu etkisi yaratan makyaj malzemeleri... Çantada bulunması gereken en önemli şeylerden biri de makyaj malzemelerinizi koyduğunuz küçük bir makyaj çantası. Bazıları bunu gereksiz bulsa da bence gerekli bir ihtiyaç Zaten kocaman makyaj malzemesi çantası koyun demiyoruz. Yanınızda her zaman bulundurduğunuz kendinize uygun ürünleri koyabileceğiniz minnoş bir çanta.

Bazen çantamıza bir ruj atıyoruz veya bir kalem. İnanın çantada dakikalarca bir ruju aradığımız oluyor.  İşte bu yüzden çanta pratik oluyor. Üstelik çanatınızın bir düzen içerisinde olmasını sağlıyor. Tabii bu çantayı çok doldurmayın. Kolunuzda ağırlık yapacak veya çok büyük çantalar taşımanıza neden olacak sonuçlar yaratmayın. İhtiyacınız olan en önemli ürünleri koymanız yeterli olacaktır. 

kitap

10) Boş Vakitleriniz İçin Yanınıza Kitap Alın

Eğer kitap okumayı çok seviyorsanız zaten her yerde yanınızda mutlaka kitap olur. Zaten gün içerisinde bir yerden bir yere gitmek için çoğu zamanımız otobüslerde, metro veya tramvaylarda geçiyor. Kitap okumak için en uygun zamanlardan biri bence. Özellikle de evde işim oluyor, vaktim olmuyor diyenler için bahane üretemeyecekleri anlardan biri.

Yolculuğunuzu bomboş geçireceğinize elinize bir kitap alarak zamanınızı doğru değerlendirmiş olursunuz. Bunun için çantanızda çok yer kaplamayacak, sizi yormayacak  kalınlıkta kitaplar işinizi kolaylaştıracaktır. Siz insanların önünde böyle güzel davranışlar sergiledikçe, herkese örnek olacak ve bunun bir alışkanlık haline gelmesini sağlayacaksanız. 

Unutmayınız ki toplumun eğitilmesindeki en büyük etken kadınlarındır. Kadın okuduğu sürece kendini eğitecek ve eğitimli olduğu sürece de kendisinden oluşacak nesillerin de eğitimli, olmasını sağlayacaktır. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 23 Mayıs 2019 Perşembe ~ 23 Mayıs 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme