Kına Gecesi İçin En Şık Elbise Modelleri
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Kına Gecesi İçin En Şık Elbise Modelleri

Bahar geldi ve havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonları da açılmak üzere. Bayanlar yıllarca hayalini kurdukları gelinlikleri aylar öncesinden planını yaparlar, araştırırlar, ancak düğünden bir gece önce yapılacak olan kına kıyafetini genelde son ana bırakırlar. Bir türlü karar veremezler ne giyeceklerine. Tabii ki hayatınızın en özel günlerinden biri olan düğün ve kına için işlerinizi aceleye getirmenize gerek yok ama yine de elbisenizi son ana bırakmamak en güzeli bence. Neticede istemediğiniz bir kıyafetle çıkmakta var. 

Biliyoruz ki sakin olup, tercihlerinizi bir bir değerlendirmek ve en çok beğendiğinize sahip olmak sizi mutlu edecek. Biz de bu telaşlı ve bir o kadar da güzel günde kendinizi prenses gibi hissetmenizi sağlayacak birbirinden güzel abiye modelleri sizler için araştırıp seçtik.

kırmızı elbise

Kına İle Özdeşleşen Kırmızı Elbiseler

Kına deyince akla ilk gelen renk kırmızı veya daha koyusu olan bordo renktir. Gelinler ilk olarak bir elbiseyle açılış yaparlar ve daha sonra ise kına yakılırken de bindallı veya kaftan giyerler. Kırmızı deyince dikkat edilmesi gereken en öenmli konu misafirlerin, akrabaların ve arkadaşların kırmızı giymemesidir. Özellikle düğün ve kınalarda beyaz ve kırımızıda uzak durun. Yoksa gelinin hışmından bir ömür kurtulamazsınız. 

Bazı konseptlerde yakın arkadaşları da gelinin isteği üzerine kırımızı bindallı veya o tarz kıyafetler giyiyorlar. Bence bu çok hoş bir tercih değil; çünkü bu durum gelini sıradanlaştırabilir ve geline olan dikkatleri azaltır. 

siyah elbise

Siyahın Asilliğinden Vazgeçemeyenler

İlla kırmızı giymek zorunda değilsiniz. Sonuçta kınada kırmızı giyilecek diye bir ayet yok. Sadece gelenek haline gelmiş fakat herkes tercih etmiyor.

Siyahtan vazgeçemiyorsanız ilk başlarda siyah bir elbise giyebilirsiniz. Kına yakılacağı zaman ise üzerinize bindallı yeleği gibi bir şey giyerek de kına konseptine uygun bir görünüm elde etmiş olursunuz. 

Özellikle kına gecesinde sade bir kutlama hayal edenler için siyah abiye çok doğru bir seçenek olacaktır. Misafirlere, düğününüzde ne kadar şık ve asil olacağınızın sinyalini seçtiğiniz siyah bir elbiseyle verebilirsiniz.

siyah elbise

Sırt Dekolteli Abiyeler

Güzel bir sırta sahipseniz sırtı açık bir elbiseyle hiç şüphesiz kına gecenize damga vurabilirsiniz. Sonuçta sırt dekoltesi doğru kullanıldığı takdirde muazzam bir görünüme imza atar. Eğer siz de sırt dekoltesini ve sırt detaylarını seviyorsanız bu tarz elbiseleri tercih edin derim. 

kaftan

Kaftandan Vazgeçemeyenler

Kına geceleri artık genellikle kına organizasyonu yapan firmalar ile hazırlanmaktadır. Kına konsepti saray eğlencelerini andıran Osmanlı izlerini taşımaktadır. Bu nedenle de en uygun gelin kıyafeti kaftan olmaktadır. Kaftan bir iç elbise üzerine giyilen elbiseyi bütünleyen önü açık uzun ceket tarzı bir kıyafettir. Kaftanın özelliği parlak saten kumaş üzerine yapılan işlemelerdir. İnci ve renkli parlak taşlarla işlenen harika motifler giysiye oldukça gösterişli bir hava katmaktadır.

Eğer sizde büyük ve gösterişli bir kına organize edecekseniz kaftan seçimi en doğru tercih olacaktır.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme