2020 Kış Sezonunda Kullanmanız Gereken 6 Çanta Modeli
10 Ocak 2020 Cuma
0

2020 Kış Sezonunda Kullanmanız Gereken 6 Çanta Modeli

Kış sezonuna ve özellikle de yeni bir yıla merhaba dediğimiz bir döneme girmiş bulunmaktayız. Yeni mevsim, yeni bir yıl derken her konuda olduğu gibi moda alanında yeni trendler, sezona damga vurmaya başladı. Kombin tamamlama ve tarzınızı ortaya çıkaran aksesuar dendiği zaman akla ilk gelen parçalar çantalardır

İşte bu yüzden siz çanta severlere bir müjdemiz var! Bu sezon, geçtiğimiz sezonlara nazaran kadın çantaları bir harika! Özellikle de çantalarda kullanılan renkler ve desenler oldukça özel tasarlanmış. Üstelik günlük kombinlerinize hem şıklık katacak hem de oldukça rahat kullanım sağlayacak türden.

Günümüzde kadınların iş alanında çok daha aktif olduğu düşünülürse, gün içerisindeki meşguliyetlerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Hal böyle olunca da kadınlar daha rahat aksesuarlara ve kıyafetlere yönelmek istiyor. 2020 kış çanta trendleri işte tam da bu kadınlara hitap ediyor!

Peki kadınların kombinlerinde önemli bir yere sahip olan çantaları seçerken nelere dikkat etmek gerek, sezona damga vuran çanta trendleri neler? Hangi formda çantalar üretiliyor?

2020 çanta modasına dair tüm detaylar bu yazımızda! 

Çift taraflı çanta modeli

1) Çift Taraflı Çantalar

Sezonun en dikkat çeken parçalarının başında çift taraflı çantalar gelir. Bu çantalara ikili çantalar da diyebiliriz. Etkisini sonbahar sezonunda kendini hissettirmeye başlasa da 2020 sezonunda özellikle de ofis kombinlerinde en çok tercih edilen kombinler arasında yer almış durumda. 

Biz kadınlar evden çıkarken birçok şeyi yanımızda götürmek isteriz. Bu yüzden de bavul gibi çantaları taşımak zorunda kalıyoruz. O yüzden de farklı tarzı ve görüntüsüyle oldukça ses getiren ikili çantalar çok amaçlı ve rahat bir kullanım sağlıyor. 

Sırt çantası

2) Sırt Çantaları

Yukarıdaki yazımızda kadınların iş alanında oldukça aktif olduğunu ve bu yüzden de gün içerisinde daha rahat edebilecekleri aksesuar ve çantalara ihtiyaçları olduğundan bahsetmiştik. 

2020 kış çanta sezonu ise tam da bu noktada bu kadınlarımızın imdadına yetişiyor. Süslü püslü ama bir o kadar da kullanışsız olan bu çantalar yerini oldukça kullanışlı olan ve bir o kadar da kombinlerinize şıklık katabileceğiniz sırt çantalarına bırakıyor. 

Eskiden sırt çantası dendiği zaman akla genellikle spor çantalar gelmekteydi. Ancak bu sezon bu tabular yıkıldı. Yepyeni kumaş desenleri ve renkleri ile oldukça şık modellere de rastlamak mümkün. Bence aksesuarlarınız arasına mutlaka sırt çantaları da eklemelisiniz. wink

Kürk çanta modeli

3) Kürklü Çantalar

Çantada kürk mü? dediğinizi duyar gibiyim. Evet tam da çantalar için üretilmiş gibi. Üretilmiş diyorum çünkü birçok hayvansever gibi ben de gerçek kürklerin ya da derilerin kıyafetlerde, aksesuarlarda ve diğer parçalarda kullanılmasını doğru bulmuyorum. 

Yapay kürklere gelince evet 2020'de çok fazla göreceğimiz bir detay. Çantalara da çok yakışıyor! Üstelik yumuşacık görüntüsüyle içinizi ısıtmasa da kombinlerinize sıcaklık katabilirsiniz. 

Kürklü çantalar deyince aklınıza abartılı modeller gelmesin. Sırt çantaları olmak üzere, clutch çantalarda ve spor çantalarda da kürk detayına rastlamanız mümkün. 

Yılan derili çanta modeli

4) Desenli Çantalar

Tasarımcıların son 2 sezondur koleksiyonlarında sıkça yer verdikleri hayvan baskıları, renkli desenler ve krokodil detaylar bu sezonda da çanta tutkunlarının gardırobunda yerini almış durumda. 

Özellikle de doğadaki en vahşi ve en çok korkulan hayvanlarından birinin desenlerini modanın en şık ve en çok kullanılan parçalarına çevirmek oldukça özel bir iş. Bunlar nelerdir diyecek olursanız; timsah derisi modeli ve yılan derisi modelinden başkası değil.

Vahşi hayatın moda ve tasarımla dans ettirilmesi bu olsa gerek! Hala bu 2 detaya aksesuarlarınızda yer vermiyorsanız, modaya dair kayıplarınız var demektir. Beklemeyin derim. wink

Kutu çanta

5) Kutu Çanta Modelleri

Her sezonda olduğu gibi tasarımcılar bu sezonda da alışılagelmiş çanta desenleri dışında yeni tasarımlar ortaya koymuş durumda. Bunların başında da geometrik çantalar (kare, dikdörtgen, üçgen ve küp) gelir. 

Özellikle de farklı tarzda giyinmeyi seven kadınlar için vazgeçilmez çantaların başında yerini aldı bile. 

zincir detaylı çanta modeli

6) Zincir Detaylı Çantalar

Zarif zincirlerin şık el çantalarının vazgeçilmez unsuru olduğu konusunda eminim ki sizler de benimle hemfikirsinizdir. Ancak bu sezon sizin bildiğiniz ya da alıştığınız klasik görsellerin dışında yeni modeller karşımıza çıkıyor. 

Özellikle de zincirler daha kalın ve plastik halleriyle karşımıza çıkmakta. Üstelik model bununla da sınırlı kalmıyor. Göz alıcı renk ve desenlerle alıcısını etkisi altına almayı başarıyor. 

2020 kış sezonun çantaları elbette bunlarla sınırlı değil. Ancak burada hepsini anlatmamız biraz zor. Bu yüzden sizlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm belli başlı modelleri anlatmayı tercih ettim.

Eğer siz de daha detaylı çanta modellerini görmek, hatta almak istiyorsanız tam yerindesiniz!

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 10 Ocak 2020 Cuma ~ 10 Ocak 2020 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme