Kışın Kısa Üstler Nasıl Kombinlenir?
27 Eylül 2019 Cuma
0

Kışın Kısa Üstler Nasıl Kombinlenir?

Yazın oldukça popüler olan parçaların başında kısa üstler geliyordu. Hatta bütün bir yazı crop top dediğimiz kısa üstlerle geçirdik desen yanlış bir söylem de bulunmuş olmayız. Yaz aylarının son günlerini yaşadığımız şu günlerde kısa üstler hala popülaritesini kaybetmiş sayılmaz. Hatta yaklaşan sonbahar kış aylarında dahi popülaritesini kaybedeceğe benzemiyor. 

Yeni sezonda da kısa üstler en trend, en çok giyilen parçalar arasında yerini alacağa benziyor. Peki hemen hemen herkesin kombinini süsleyen üstleri, sonbahar ve kış aylarında nasıl kombinleyebileceğinizi biliyor musunuz? İnanın hiç zor değil. 

Eğer siz de yazın giymekten kendinizi alamadığınız bu üstleri, sonbahar ve kışın aylarına nasıl taşırım diye kara kara düşünmenize gerek yok. Çünkü biz sizler için kışın kısa üst giymenin yolları nelerdir kombin örnekleriyle sizlere sunuyoruz.

Kazak modelleri

1) Yüksek Bel Parçalar Kullanın

Kısa üstleri yazın giymek çok kolay. Yaz aylarında olduğu kadar göbekleri açıkta bırakma konusunda cesur olamayacağınızı biliyorum. Nedeni ise havaların çok soğuk olması. Haksız da sayılmazsınız. Kışın kat kat montlarla bile üşürken, göbeğinizin açıkta olduğu kıyafetleri giymenizi kimse bekleyemez. 

Hal böyle olunca da kış için göbekteki aralığı minimuma indireceğiz. Bu durumda en büyük kurtarıcımız tabii ki yüksek belli alt parçalar olacak. Yüksek bel kıyafetlere de en çok yakışan şüphesiz ki kısa kazaklar, sweathirtler, bluzlar ve benzeri parçalar olacaktır. 

Bir kere sıcak tutması açısından, kısa üstlerin daha kalın kumaşlı olanlarını yada kazak modellerini tercih edeceksiniz elbette. Ardından içinde kendimiz en rahat hissettiğimiz parçalardan biri olan jean’lerin yüksek bel olanlarını kısa üstünüz ile kombinleyebilirsiniz. 

Kazak jean kombini

2) Yüksek Bel Pantolonlarla Kombinleyin

Kısa kazak kombini dendiği zaman akla ilk gelen parçaların başında şüphesiz ki yüksek bel pantolonlar özellikle de akla ilk jean'ler gelir. Ancak sadece jean pantolonlar değil, yüksek bel, kalın kumaşlı herhangi bir pantolonu da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğer fazla dekolte vermeden hem de üşümeyeceğiniz bir kısa kazak kombini yapmak isterseniz bu pantolonlar tam sizlik! Üstelik kısa üst giydiğinizde kombini tamamlamak için uzun, yün palto veya hırkaları kullanabilirsiniz. Günlük kombinlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz yüksek bel pantolon ve kısa kazakların mükemmel uyumunu mutlaka denemelisiniz.

Etek kazak kombini

3) Eteklerle Kombinleyin

Soğukların favorisi yünlü kısa etekler, ancak siz daha şık eteklerle de rahatlıkla kazaklarınızı kombinleyebilirsiniz. Kışın vazgeçilmez parçası olan kazağınızı mini eteklerle ve deri eteklerle kombinleyerek daha anlamlı ve cesur bir kombin oluşturmak ister misiniz? 

Kışın minik etek mi diye gözünüzü korkutmayın bence. Kombininizi soğuk günlerin kurtarıcısı opak çoraplar ve sezon trendi bootie'lerle tamamlayarak hem soğuktan korunup hem de çok şık görünebilirsiniz. 

Kazak elbise kombini

4) Kazağınızı Elbisenizin Üzerine Giyin

En sevdiğim kazak kombinlerinin başında elbisenin üzerine giyilen kazaklar yer alır. Bence oldukça şık ve tarz bir kombin. Hatta elbisenizin altına dantel tarzında bir elbise giydiğinizde de çok şık kombinler yapabilirsiniz. 

Üstelik yazlık elbiselerinizi artık kaldırmanıza gerek yok! En sevdiğiniz elbiseyi kısa kazağınızla kombin yaparak farklı ve göz alıcı bir tarz yaratarak çok hoş görünebilirsiniz. Zaten biz kadınlar ne kadar kıyafet alsak da hiç kıyafetimiz yok diye şikayetçi oluruz. Bu yüzden biz kadınlar için bu kombin büyük bir fırsat!

Kazak gömlek kombini

5) Kazak Gömlek Kombini

Yok kışın güzellik ve moda uğruna tenimin görünmesini istemiyorum ve üşümeyi de göze alamam diyorsanız, kısa üstlerinizin içerisine giyeceğiniz tişört ya da gömlekler ile bu durumu ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle beyaz gömlekleri kısa üstlerin içerisinde kullanmak giderek yaygınlaşan bir trend.

Pek çok kişinin de kazak kombini tercihi bu gömlek kısa üst kombinleri diyebiliriz. Üstelik günlük kullanımınız için jean'ler ile böyle bir kombin yapıp cool bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bu kombini sadece günlük kombinlerinizde değil, aynı zamanda ofis stilinizde de etekle çok rahat bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 27 Eylül 2019 Cuma ~ 27 Eylül 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme