Kıyafet Seçerken Yapılan 5 Büyük Hata
19 Nisan 2019 Cuma
0

Kıyafet Seçerken Yapılan 5 Büyük Hata

Güzel görünmek için belli şeyleri yapmanın dışında, kıyafet seçerken de dikkat etmemiz gerekenler vardır. Kadınlar moda ve trend söz konusu olduğunu kendilerini nasıl kaptırdığını bile anlamayacak duruma gelirler. Herkes modaya uygun giyinmek ve çok güzel görünmek ister. Adeta moda diye ne giyeceklerini şaşırırlar; ancak moda diye her gördüğümüzü almamız ve giymemiz doğru değildir.  Malesef güzel görünmek için bunlar tek başına yeterli değildir. Unutmayınız ki tek bir hata bile kombininizin kötü görünmesine neden olabilir.

İşte en sık yapılan giyim hataları!

tişört

1) Yanlış Kıyafet Seçimi

Yapılan en önemli hataların başında yanlış kıyafet seçimi gelir. Moda diye size hiç uymayan bir kıyafeti giymek sizi tarz yapmaz ne yazık ki. Aksine çok rüküş gösterir.
Taytlar hem rahat hem de kombinlemesi kolay olduğu için son bir kaç yıldır oldukça rövanşta. Hemen hemen çoğu bayanın üzerinde görmek olası; ancak tayt giyerken dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle geniş vücut hatlarına sahip bayanların özellikle de ince kumaşlı tayt giymeleri pek uygun olmaz.

Kıyafet seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir ayrıntı ise dekoltedir. Örneğin; mini bir etek giyiyorsanız üzerinize giyeceğiniz bluzunuzda dekolte olmamalı.
Balık etliyseniz ve bel bölgenizde yoğunlaşan yağ bölgesi varsa düşük bel pantolonlar yerine yüksek bel pantolonları tercih etmelisiniz.

Büyük detaylı, yana doğru ve kalın çizgili giysiler sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Bu yüzden bu tarz kıyafetlerden uzak durmalsınız ve dikey kıyafetleri tercih etmelisiniz.

2) Rengarenk Giyinmek

renkli kıyafetler

Bu sezon renkler yine ön planda; ancak renk geçişlerini ayarlama yeteneğiniz yoksa çok çeşit renklerden uzak durmanız kombininiz daha hayırlı olacaktır. Bu yüzden birbirini tamamlayan 3 farklı renkle daha güzel görünebilirsiniz.

3) Yanlış İç Çamaşırı Seçimi

İç çamaşırı mı? dediğinizi duyar gibiyim ama maalesef yanlış kullanılan bir iç çamaşırı giysinizin bütün güzelliğini ve gösterişini yerlebir edebilir. Bu yüzden dışardan belli olmayacak şekilde, vücut hatlarına büyük gelen veya sıkan çamaşırları kullanmayın. 

4) Farklı Görünmeye Çalışmayın

farklı kombinler

Moda diye birbirinden zıt veya farklı desenleri kombinleyerek farklı görünmeye çalışmak biraz cesaret ister. Farklı büyüklükte desenleri bir kombinde giymek farklı ve iddialı görünebilir; ancak bu tarz kıyafetleri giyebilmek için kilo sorununuzun olmaması gerekiyor.

Mümkün olduğunca tek desenli parçaları tercih edin. Örneğin, pantolonunuz desenliyse düz bir tişört giymeniz daha doğru olacaktır.

5) Ayakkabı Seçimi

ayakkabı modelleri

Kıyafetiniz ne kadar güzel olursa olsun eğer kullandığınız ayakkabı bakımsız ise ne yazık ki kötü görünürsünüz. Çünkü tarz olmak sadece doğru kıyafetleri kombinlemek ile olmaz. Saçtan makyaja, kıyafetten ayakkabıya ve çantadan aksesuara kadar bir bütünü oluşturur. Güzel olmak için hepsine dikkat etmeniz gerekir. Ne de olsa güzel olmak tarz görünmek kolay değil!

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 19 Nisan 2019 Cuma ~ 19 Nisan 2019 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme