Kız Arkadaşınıza Alabileceğiniz En İyi Hediye Önerileri
31 Ocak 2020 Cuma
0

Kız Arkadaşınıza Alabileceğiniz En İyi Hediye Önerileri

Malum Şubat ayı, sevginin ve aşkın ayı! Birbirine aşık milyonlarca sevgili, aşık ve evliler birbirlerine olan aşklarını dile getirebileceği ve birbirlerine hediyeler takdim edecekleri sevgililer gününe çok az kaldı! 

Hangi yüzyılda ilan edildiğiniz tam olarak bilmesek de, Sevgililer Günü kutlama fikri ortaya atıldığından beri, bu özel ve güzel olan günde sevgiliye ne hediyeler alınabileceği konusu, en fazla merak edilen şey olmuştur! 

14 Şubat herkes için aynı anlam ifade etmese de, genel olarak "sevgiyi" yücelten ve bu duyguya dikkat çekmek isteyen özel bir gündür! Peki Sevgililer Günü ortaya nasıl çıkmıştır hep birlikte bir göz atalım.

Sevgililer günü hediyesi

14 Şubat Sevgililer Günü Ortaya Nasıl Çıktı?

Sevgililer gününün tarihçesi 3. yüzyılda Aziz Valentine’nin gizlice kıydığı nikahlara dayanıyor. M.S. 3. yüzyılda Roma İmparatoru Claudius II, ordusunu güçlendirmek için genç erkeklerin evlenmesini yasaklamıştır. Rivayete göre bu yasağa karşı gelen Aziz Valentine, gizli nikahlar düzenleyerek gençleri evlendirmeye devam etmiştir.

İhanetin karşılığını canıyla ödeyen Aziz Valentine M.S. 270 yılında 14 Şubat’ta idam edilmiştir. Bu nedenle her yıl 14 Şubat’ta Sevgililer günü kutlanmaktadır.

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel bir gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde de bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.Geçmişte sevilen kişiye alınan hediyelerle günümüze kadar gelmiş olan bu alışkanlık birçok toplumda sevgililer günü olarak kutlanmaktadır. Eğer sizde bu geleneği devam ettirenlerdenseniz ve Sevgililer Günü'nde sevgilime ne hediye alacağım telaşına düştüyseniz tam olarak doğru yerdesiniz.

sonsuzluk kolyesi

1) Sonsuzluk Kolyesi

Kıskanılacak derece şık bir görünüme sahip sonsuzluk simgeli kolye alabileceğiniz en iyi hediye seçeneklerinden biridir. Hepimizi sevgilimizle, sevdiklerimizle sonsuza dek bir arada olmak isteriz. Sevgimiz sonsuz olsun isteriz. Bu yüzden de bu özel güne alabileceğiniz en iyi seçeneklerden biri sonsuzluk kolyesidir.

Kız arkadaşıma Sevgililer günü için ne hediye alsam diye kara kara düşünenler bu özel kolyeyi görünce, nihayet artık derin bir nefes alacaklar!

Resim çerçevesi

2) Kişiye Özel Tasarımlı Çerçeveler

Her özel ve güzel anımızı geleceğe hatıralar bırakmak adına ölümsüzleştirmek isteriz. 14 Şubat'ta ölümsüzleştirmek istediğimiz günlerden biridir. Geleceğe anılar biriktirmek için de bir sürü fotoğraflar, videolar çekeriz. Kız arkadaşa hediye kutu almak içinse ilgili sayfaya göz atabilirsiniz.

İşte bu güzel günde sevgilinize alabileceğiniz en güzel hediye seçeneklerinden biri de hem evimize şahane bir dekor katabileceğiniz hem de içerisine en güzel anılarınızı ölümsüzleştirdiğiniz fotoğraflarınızı koyabileceğiniz özel tasarım resim çerçevesidir. 

Tişört

3) Özel Tişörtler

Sevgililer günü için hem eğlenceli, hem de komik bir hediye satın almak isterseniz, özel tasarım tişörtlere istediğiniz temayı hazırlatmak iyi bir fikir olabilir. Sizin için anlam ifade bir görsel, sevgilinizin çok sevdiği bir kişi, sizi anlatan bir emoji ya da hayatı onunla paylaşmak istediğinize dair görseller... 

Klişeleşmiş hediyelerin yanı sıra hem özel hem de oldukça orijinal bir hediye seçeneği arayanlar için çok bir tercih olacaktır. 

Çanta

4) Çanta

Biz kadınların en önemli ve vazgeçilmez aksesuarlarının başında her zaman çantalar gelir. Asla birkaç çanta ile yetinemeyiz. Dolaplar çanta ile doludur desek yeri var. Üstelik hiç kullanılmayan çantalar da cabası.

Peki bunca çantaya rağmen kadın çanta tutkusu biter mi dersiniz? Bence bitmez. Bu yüzden de 14 Şubat bir kadına alabileceğiniz en özel hediyelerden biri de çantalardır. Özellikle de uzun zamandır almak istediği çantayı aldıysanız, onu fazlasıyla mutlu etmiş olursunuz. 

Kıyafetler

5) Kıyafet Seçenekleri

Kadınlar için kıyafetleri çocukları gibidir. Asla almaktan bıkmazlar. Moda, trend, kombin sürekli takip ettikleri kavramladır. Hatta aynı kıyafetin farklı renklerini alacak kadar kıyafet tutkuları vardır. 

Asla yetinmezler. Bu yüzden de kadınlara hediye alırken çok fazla düşünmenize gerek yoktur. En hassas noktalarıdır kıyafetler. Eğer siz de hala ne alacağınızı bilmiyorsanız, tabii ki kıyafet alın derim. Etek, gömlek, bluz, kış günlerinde içini ısıtacak bir kazak yahut kış kombinlerinin vazgeçilmez parçası atkı-bere ve daha birçok seçenek...

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 31 Ocak 2020 Cuma ~ 31 Ocak 2020 Cuma

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme