Dar Gelen Kot Pantolon Nasıl Genişletilir?
07 Nisan 2019 Pazar
0

Dar Gelen Kot Pantolon Nasıl Genişletilir?

Biz kadınlar ne kadar zayıf olursak olalım söz konusu olan bir kıyafet satın almak olduğunda nedense hep bir küçük bedenini alırız. Hatta sıksa da zorla oldurmaya çalışırız. Bu durumu en çok da pantolonlar üzerinde yaşarız. Üzerimize oturmanın ötesinde yapıştırırız adeta. Çoğu kadında farkettiyseniz fermuarın olduğu noktoda üzteki kumaş düz durmaz çünkü tam bedene göre alınmamıştır. 

Aman biz kadınlarda umut biter mi içine hiç giremesek bile zayıflarım der yine alırız eminim. Yeter ki çok beğenmeyelim bir şeyi. 😃 Tabii bir beden küçük alma herkes için geçerli olamaz. Bazen yemek yemeyi fazla kaçırdığımız bir dönemde bu sorunu yaşıyor olabiliriz ya da yeni aldığımız bir kotu yıkadığımızda daralmış olabilir. Ancak sorun ne olursa olsun artık çözümü zor değil. Çünkü dar pantolon nasıl genişletilir sorunun cevabı bu yazımızda.

1) Esnetme Yöntemi

En çok uygulanan yöntem gererek esnetmedir. İlk yapmanız gereken kotunuzun esnetmek istediğiniz bölümünü belirlemektir. Özellikle en kolay esneyen bölümler, üst kısımdır. Yani bacak içi ve kalça bölümleri alt kısma göre daha kolay esner. 

Eğer bacak boyu ile ilgili bir sorununuz varsa bir eliniz belde, diğer eliniz kotun diz bölümünde olacak şekilde kotu germeniz gerekecektir. Eğer üst bacak bölümlerini esnetmek istiyorsanız, kotun bu bölümlerini enine gererek esnetmeye çalışmalısınız. Ancak bu germe işlemleri sırasında gerilmiş halde bir kaç dakika beklerseniz, uyguladığınız yöntem daha etkili olacaktır. 

jean

2) Ilık Su Püskürtün

Ilık su püskürtmek mi? 😯 Dediğinizi duyar gibim. Evet tam da öyle diyorum. Hatta bu pantolon genişletmek için uygulanabilecek en basit yöntemlerden. Yapmanız gereken bir sprey kutusuna doldurduğunuz ılık suyu kotunuza püskürtmek ve yere sermek. Daha sonra ise kotun ucundan ve başından çekerek genişletmek. Su yeterli gelmezse daha fazla sıkabilirsiniz. 

jean yıkama işlemi

3) Kotu Islatarak Giyin

Farkettiyseniz çoğu yöntemde de kotu ılık su ile ıslatmak vardır. Sudaki keramet fazla anlayacağınız. 😉 Evet hemen uygulamaya geçecek olursak. Yapmanız gereken şey küvetinizi ılık su ile doldurmak ve kotunuzula ılık suda, kotun suyu çekmesini beklemektir. Daha sonra hiçbir işlem yapmadan kotunuzu kurumasını için asın. Eğer mevsim yazsa güneşe çıkıp üzerinizde de kurumasını sağlayabilirsiniz. Böylece kotunuz vücudunuzun şeklini alacaktır. 

4) Genişletme Aparatı 

Özellikle kotun belini esnetmek için kullanılan yöntemlerden biri de bel genişletme aparatı. Yine soğuk su ile yıkadığınız kotun bel bölümüne taktığınız bu aparat sayesinde esnetebilir ve bu şekilde kurumasını sağlayabilirsiniz. Bana soracak olursanız ıslak olarak kotu üzerine giymekten çok daha mantıklı bir çözüm olduğunu düşünüyorum.

Tabii en mantıklı olan nokta ise kıyafetleri bedeninize göre almaktır.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 07 Nisan 2019 Pazar ~ 07 Nisan 2019 Pazar

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme