Kumral Bayanlar Nasıl Giyinmeli? İşte Detayları!
16 Mart 2020 Pazartesi
0

Kumral Bayanlar Nasıl Giyinmeli? İşte Detayları!

Modaya uygun giyinmek, trend parçaları seçmek oldukça önemli. Ancak tek başına yeterli değil. Şöyle ki bir kıyafetin çok trend olması hatta proporsiyonumuza uygun olması bile o kıyafetin bize çok yakıştığı anlamına gelmiyor. 

Kıyafetinizin içinde güzel görünmeniz için renginin de size uygun olması gerekiyor. Neticede hepimiz farklı ten ve saç rengine sahimiz. Kimimiz esmer, kimimiz sarışın, kimimiz ise kumral...

Daha önceki yazımızda 'Esmer Tenli Kadınların Kullanması Gereken Renkler'e yer vermiştik. Bugün ise kumral bayanların nasıl giyinmesi gerektiğine dair bilgilere yer vereceğiz. 

Bu yılın en popüler renklerinden biri kuşkusuz, kumral saçlar! Doğallığa dönüşün yaşandığı 2020 yılında en çok natürel saç renkleri tercih ediliyor. Sanki kendi saç renginizmiş gibi görünen kumral saç renginin yarattığı canlı ve doğal görünümü hemen hemen çoğu kadın seviyor.

Saçlar kumral olunca en can alıcı soru da kaçınılmaz oluyor. Saçlarımla kıyafetlerim arasında nasıl bir uyum yakalayabilirim, ne giymem gerek? şeklinde sorular oluşuyor kafamızda. Çünkü kumral saçlarınla ten renginin uyumunu ortaya çıkaracak renkler seçmek bazen zor olabiliyor.

Merak etmeyin, biz sizin imdadınıza yetiştik ve kumral saç tonlarına en çok yakışan renkleri sizin için araştırdık! İşte detayları!

 

Kombin

1) Kıyafet Seçiminde Saç Rengi Önemli

Kumral bayanlar esmer ve sarışınlara göre en şanslı olanlar arasında yer alıyor. Esmer ve sarışın bayanlarda renk tercihleri sınırlı olabiliyor, fakat kumrallarda durum öyle değil. Çünkü ne renk kıyafet giysiler hemen hemen hepsi yakışıyor. 

Elbette her konuda olduğu gibi kıyafet seçiminde de dikkat etmemiz gereken noktalar var. Örneğin, kıyafet seçimi yaparken ten renginize göre değil de saç rengine göre alışveriş yaparsanız seçimlerinizde daha mutlu olabilirsiniz. Emin olun daha az pişmanlık duyarsınız. 

Sarı tişört

2) Hangi Renkleri Tercih Etmeliler, Hangilerinden Uzak Durmalılar

Kumral bayanların sıcak renkleri tercih etmesi isabetli bir seçim olacaktır. Mor, lila, toz pembe, gül kurusu, turkuaz gibi renkler sizi daha güzel gösterecektir. Daha genç ve güzel gözükmek isterseniz deri pantolonları ve dar kesimli kıyafetleri tercih etmelisiniz. Kumrallara koyu tonlardaki renklerde çok yakışacağı bu renkleri de kıyafetlerinde tercih edebilirler.

Eğer koyu bir etek ya da pantolon tercih ettiyseniz üzerinize giyeceğiniz gömlek ya da ceketinizi pudra, toz pembe gibi daha açık renklerle kombinlemelisiniz. Çok açık renkleri tercih etmeyin. Bunlar sizi hasta ve solgun gösterir.

Koyu renk kombin

3) Koyu Renkler Sizin Renginiz

Açık tenli kumrallara genellikle koyu renkler yakışıyor. Bu nedenle renkli giyinmek istediğiniz günlerde lacivert, bordo, kiremit tonları gibi renklerin olduğu kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Özellikle ekose deseninin içindeki renkler size çok yakışacak. İlla ki canlı renkler giymek istiyorsanız koyu renkli ceketinin veya montunun içine giyebilirsiniz.

Takı kombini

4) Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Kumral bayanların aksesuar seçimi de daha çok gündüz gümüş tonları , akşam ise dore tonlarından yana olmalı, özellikle gece makyajı ve küpe, kolye gibi aksesuarlarda dorenin parıltısı ve iddiası kumral bayanlara çok yakışıyor. 

Spor kombin

5) Spor Kombinler Size Çok Yakışacak 

Kumral saç renginin sizde yarattığı genç ve dinamik etkiyi spor kombinlerle daha da artırabilirsiniz. Ancak spor kombin dediysek tayt ve büstiyer tarzı kıyafetlerden bahsetmediğimizi bilmenizi isteriz. 

Günlük hayatınızda kot pantolon, açık renkte kazaklar, spor ayakkabılar size sportif şık bir görünüm sağlayabilir. 

Etek kombini

6) Kıyafetinizdeki Renkleri Dengeleyin

Açık tenli kumralların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biri de denge. Saç rengini ortaya çıkarmak istiyorsanız karışık renkler yerine en fazla iki, üç rengi birleştirerek giymelisiniz.

Örneğin; hardal rengi sweatshirt ve kot, camel rengi kazak ve kot gibi uyumlu renkleri siyah ayakkabılarla karıştırarak hem daha şık görünebilir, hem de kumral saç renginizle dikkatleri çekebilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 16 Mart 2020 Pazartesi ~ 16 Mart 2020 Pazartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme