Met Gala'da Kıyafetleriyle Olay Yaratan Ünlüler
08 Mayıs 2019 Çarşamba
0

Met Gala'da Kıyafetleriyle Olay Yaratan Ünlüler

Eğlence dünyasının ünlü isimleri geçtiğimiz günlerde New York'taki  Metropolitan Sanat Müzesi'nde gerçekleştirilen ve yılın en büyük moda etkinliği olan "Met Gala" da bir araya geldi. Türkiye saati ile dün sabaha karşı sona eren bu etkinlikte ünlüler giydikleri kostümlerle göz kamaştırdı. 

Gala, yazar Susan Sontag'ın ilk kez 1964 yılında yayınlanan "Kamp Üzerine Notlar" adlı makalesiyle aynı adı taşıyan temayla düzenlendi. Modanın ve Hollywood'un en ünlü isimleri galaya akın ederken, gala sonrası partiye ise Kardashian ve Jenner aile damga vurdu. 

Met Gala'da sunuculuk yapan Lady Gaga davette inanılmaz showlar yaparak izleyenleri kendine hayran bıraktı. Aynı zamanda gecede 4 farklı kostüm giyerek dans etti. 

Yazıya geçmeden önce sizlere bu olay yaratan moda gecesinin temasını biraz açmak istedik. Yukarıda "Kamp" yazınca bazılarınız belki bu kelimeyi bizim bildiğimiz kamp anlamında algılayabilir, ancak "camp" burada moda dilinde kullanılan bir kelime olaraka karşımıza çıkıyor. Yani moda dilinde doğal olmayan, abartılı anlamlarını karşılıyor. Abartı deyince saçma sapan, basit kıyafetler kastedilmiyor. 

Ünlülerin kıyafetlerine geçmeden ömce buraya değinmemizin bir diğer nedeni ise kıyafetlerin farklılığı. Çünkü alışık olmadığımız bir tarz ve eminim birçok kişiye de bu yüzden saçma gelebilir. O zaman konuya da açıklık getirdiğimize göre geceye damga vuran ünlü kostümlerine geçebiliriz. 

İşte sizlere kostümleriyle galaya damga vuran ünlüler!

Lady Gaga gala kostümeleri

Lady Gaga

İlk olarak geceye 4 kostümle damga vurmuş olan ve gecenin sunuculuğunu üstlenen Lady Gaga ile başlamak istedik. Gecenin sunuculuğunu yapacağı öğrenildiği andan itibaren Gaga'nın geceye hangi kostümle geleceği merak konusuydu. Hele ki bu kişi Lady Gaga ise!

Her zaman kendinden söz ettiren ve giydiği her kostümle insanları hayrete düşüren Lady Gaga'nın bu özel gecede giydiği kostümlerin tasarımı yakın arkadaşı Brandon Mawwell, dikkat çeken gözlükleri ise Linda Farrow imzalı. 

Üstelik bu elbiseleri özellikle de ihtişamlı olan fuşya elbisesini taşımaları ve kendisine yardımcı olamaları için yardımcıları bile vardı. Elbisesi adeta matruşka gibiydi. Elbisenin içinden elbiseler çıktı. 

Katy Perry gala kostümü

Katy Perry

Geceye ilginç kostümüyle damga vuran bir diğer isim ise hiç şüphesiz Katy Perry oldu. Üzerine elbise giydi demek yerine avize giydi desek daha doğru olur. 

Ezra Miller gala kostümü

Ezra Mİller

Met Gala Gecesi'ne kostümleriyle damga vuranlar sadece kadınlar olmadı. Erkekler de birbirinden ilginç kostüm ve özellikle ellerinde taşıdıkları ile gecede olay yarattılar.

Ezra Miller de bu isimlerden biri oldu. Şarkıcı Miller, ilginç makyajıyla göz yanılttı. Miller'ın yüzünde toplam yedi tane göz olduğunu gösteren illüzyon makyajı vardı.

Jared Leto kostümü

Jared Leto

Ünlü oyuncu Jared Leto, ürkütücü bir kostümle MET Gala'daydı. Leto'nun Gucci imzalı kıyafetinde en ilginç kısım, elinde tuttuğu kendi kopyası olan kafa heykeli oldu. 

Kim Kardashian gala kostümü

Kim Kardashian

Met Gala Gecesi'ni anlamayan tek isim kışkusuz Kardashian oldu. Kostümü herkesi hayal kırıklığına uğrattı. Sanırım geceyi anlamadı. Yoksa bu kadar sade bir kostümle galaya katılması beklenemezdi. 

Cardi B gala kostümü

Cardi B

Gecenin en demode isimlerinden biri de Cardi B oldu. Üzerindeki kostüm Rihanna'nın 2015'te giydiği kıyafetin aynısıydı.

Zendaya gala kostümü

Zendaya

Billy Porter kostümü

Bill Porter

Performans sanatçısı Billy Porter, MET Gala'ya taht üstüne getirildi. Porter'ın kanatlı kostümünde 24 karat altından oluşan başlık en dikkat çekici kısmı oldu.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 08 Mayıs 2019 Çarşamba ~ 08 Mayıs 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme