Modası Geçmeyen Sırt Dekolteli Abiyeler
17 Ekim 2020 Cumartesi
0

Modası Geçmeyen Sırt Dekolteli Abiyeler

Havaların giderek ısındığı şu günlerde özel gecelerde ve davetlerde tercih edilen kıyafet modellerini de etkiliyor. İnsanlar böyle havalarda davetlerde daha şık daha havalı ve daha rahat olan elbiseler yahut kıyafetler tercih ediyorlar. Bu kıyafetlerin de başında da sırtı açık elbise ve abiyeler yer alıyor. 

Hepinizin de bildiği gibi sırtı açık elbiseler modası asla geçmiyor, hatta geçeceğe de benzemiyor. Bu yüzden de yaz aylarında hem de özel davetlerde, günlük kombinlerinizde her daim kullanabileceğiniz, mutlaka dolabınızda olması gereken bir feminen bir parça. 

Hal böyle olunca bu kadar çok tercih edilen ve modası geçmeyen sırtı açık abiyeleri kombin konusunda da birtakım sorunlar yaşanabiliyor. Yoksa siz de sırtı açık elbiseleri giyme konusunda tereddüt yaşayanlardan mısınız? Eğer durum böyleyse bu yazımız tam size göre!

Şeffaf sütyen

1) Sırtı Açık Elbisede İç Giyim Nasıl Olmalı?

Eğer sırtı açık bir elbise veya abiye giyecekseniz ilk dikkat etmeniz gereken şey nasıl bir sütyen seçeceğini bilmeniz gerektiğidir.  Öncelikle elbise dokusu ve arkasındaki kesme derinliğine bağlı olarak, farklı yapılarda sütyen çeşitleri bulunmaktadır. 

Tercih edeceğiniz ilk seçenek, düşük tokalı sütyenlerdir. Bu belinize uyabilecek ve göğüs destekleyeci özelliği olan bir çamaşır modelidir. Bir diğer sütyen çeşidi ise toka kısmı boyuna giden sütyen modelidir. Bunun özelliği ise sırt dekolteli elbise modeli boynu kapsayacak ve sadece sütyen toka boynunuzu örten bölümünün altında gizlemenize izin verecektir.

Son sütyen seçeneği ise destek amaçlı olan sütyenlerdir. Şöyle ki bu sütyenlerin amacı göğüs şeklini düzgünleştirmek için kullanılan silikon sütyenlerdir. Bu tarz sütyenleri özellikle göğsü büyük olan kadınlar tercih etmekte. Böylece göğüslerine şekil vermekteler.

Bazen kadınlar bu konuda tereddüt yaşamaktalar. Nedeni ise bu tarz modellerin tek başına yetersiz geleceğini düşünmeleridir. Fakat silikon meme kullanarak da hiç sütyen takmadan iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak ise alışılmadık sütyen türleri kullanmak istemiyorsanız şeffaf askıya sahip sütyen seçebilirsiniz.

2) Sırt Bakımı Önemli!

Sırtı açık elbise giymek çok feminen görünse de özgüven ve iddia isteyen bir durum. Sırtınızı açabilmeniz için cildinizin çok güzel olması gerekir. Bu yüzden sırt dekolteli bir elbise giymeyi düşünüyorsanız sırtınızı dekolteye hazırlamanız gerekir. 

Sırt dekoltesi giymek için sırtınızın çok güzel ve kusursuz olması gerekir. Bunun için de sırtınıza bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz. İlk olarak yapmanız gereken sırt bölgenize peeling uygulamak olmalı. Özellikle sivilce sorununuz varsa mutlaka bunun için tedavi olmanız gerekir.  

Sonuçta sırtınızda birtakım sorunların olması elbiseden çok gözükecek bir şey değil. Bu yüzden peelinge ek olarak çeşitli nemlendiriciler ve bakım ürünleriyle güzel görünmesine katkıda bulunabilirsiniz. 

Gri sırtı açık elbise

3) Elbisenizi Boyunuza Göre Seçin 

Birçok kıyafette olduğu gibi abiyelerde de kıyafetlerimizi boyumuza ve vücut tipimize göre seçmemiz dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Çünkü doğru boyda bir elbise seçerseniz her zaman daha şık ve daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Boyun uzunluğuna göre dekoltenin de boyunutuna dikkat etmek gerekir. Örneğin, kısa ya da orta boylu biriyseniz sizin için sırtı çok açık bir elbise pek uygun olmaz. Size daha çok kısa sırt dekolteli kıyafetler yakışır ve bu doğrultuda elbiseler tercih etmeniz gerekir. 

Örneğin; maxi elbise giymek istiyorsanız mutlaka ayakkabı seçiminizi yüksek topuklu ayakkabıdan yana kullanmanız gerekiyor. Ayrıca elbisenizin ayakkabılarınızı kapatacak uzunluğa sahip olması önemli noktalardan biri. Uzun boylu kadınlar ister kısa ister uzun her modeli tercih edebilir.

Simli elbise

4) Saçlarınıza Şekil Verin

Doğru bir saç modeli ile sırt dekoltenizi vurgulayabilirsiniz. Örneğin, bu tarz bir elbiseye topuz, at kuyruğu yada örgülü saç modelleri çok yakışacaktır.

Eğer saçlarınızı bağlamak istemiyorsanız sırt dekoltenizin kapanmaması için saçlarınızı öne alabileceğiniz saç modelleri tercih etmenizi öneririz.

Siyah elbise

5) Duruşunuza Dikkat Edin

Bir sırt dekoltesi elbise giydiğiniz zaman duruşunuza mutlaka dikkat edin. Çünkü bu elbise kraliyet ailelerininki gibi yüksek gururla tutulan baş, geri çekilen omuz ile düz duruş gerektirir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece davetlerde fırtına gibi esebilirsiniz. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Ekim 2020 Cumartesi ~ 17 Ekim 2020 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme