Modası Geçmeyen Vamp Giyim Kombinleri
06 Ağustos 2019 Salı
0

Modası Geçmeyen Vamp Giyim Kombinleri

Geçtiğimiz senelerden beri vamp giyim oldukça konuşuluyor. Üstelik çok fazla ilgi görüyor. Benim gibi birçok kadın bu tarz uygulamasa da beğeniyordur. Vamp tarzı asilik, şehvet ve gizem kazandırıyor, aynı zamanda da vahşi bir tarzı simgeliyor. 

Vamp tarzını bilen kadar bilmeyen de çok. Bu yüzden bilmeyenler için ilk olarak vamp nedir, vamp tarzı nasıl olur? bunlara değineceğiz.

Vamp Nedir?

Her kaynakta vamp terimi farklı bakış açılarıyla ele almış olsalar da hepsinin toplandığı ortak nokta çekici, güzel, gizemli ve asi bir kadını temsil edilmesine vamp giyim denilmektedir. Vamp giyim tarzına sahip olan kadınlar etkileyici ve tüm bakışları üzerlerine toplayabilen yapıya sahiptirler. 

Moda dünyasında ise vamp'lık etkileyici şıklığı temsil eder. 

Vamp Giyim Tarzı Nasıl Olur?

siyah vamp kıyafet

Koyu Renk Parçalar

İlk söyleyeceğimiz özellik renktir. Vamp kadınların renkleri koyudur ve özellikle siyah ile bütünleşen tarza sahiptirler. Bu da onların gizemli ve kadınsı yapılarını ortaya çıkarır. Siyah deri etekler, elbiseler, diz üstü çoraplar ve kalın topuklu çizmeler kıyafetlerinin kilit parçalarıdır. 

deri vamp kıyafeti

Deri Parçalar Vazgeçilmezleridir

Vampın kelime olarak çekiciliği, gizemi, seksiliği ve feminenliği tanımladığını belirtmiştik. Bu tarz giyim tarzlarını düşündüğümüzde hiç şüphesiz akla ilk gelen parçalar da deri parçalar oluyor. Özellikle deri taytlar, deri mini etekler ve diz üstü çizmeler vazgeçilmez kombinleri arasında yer alır. 

koyu makyaj modeli

Koyu Renk Makyaj

Vamp tarzın bir diğer en önemli noktası da koyu renktir. Bu ister makyaj olsun, ister kıyafet. Koyu renk dendiğinde akla ilk vamp kadınlar gelmektedir.

Vamp tarzı makyajda en olmazsa olmaz nokta kırmızı ya da koyu tonlardaki ruj ve koyu, keskin hatlarda göz makyajıdır. Açık ten rengi de bir diğer önemli nokta. Makyajınız bakışlarınızı derinleştirmeli. Bu püf noktayı unutmayın.  

Diz Üstü Çoraplar

Günlük hayatlarında mutlaka diz üstü çorap giydikleri kombinlere yer verirler. Vamp kadınlar sayesinde bu yıl da diz üstü çoraplar trendler arasında. Özellikle diz üstü çoraplar ve diz üstü çizmeler vamp kadınları temsil ediyor. 

dantel elbise

Dantelin Büyüsü

Dantel birçok kadını büyülediği gibi vamp kadınları da etkisi altına alıyor.

Dantel ne kadar romantizmi ve feminizmi temsil etse de doğru kombinlendiğinde şüphesiz vant kadınları da temsil eden bir tarz haline dönüyor.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 06 Ağustos 2019 Salı ~ 06 Ağustos 2019 Salı

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme