Oversize Trendi Geri Dönüyor
17 Ekim 2020 Cumartesi
0

Oversize Trendi Geri Dönüyor

2000'li yıllarda görmeye alışık olduğumuz geniş paça pantolonlar üzerine geniş yaka gömleklerin 2019'da tekrar karşımıza çıkabileceğini hiçbirimiz düşünmemişizdir. Hatta rüyamızda görsek inanamazdık herhalde ama durum şuan böyle değil. 2019 yılının en trend parçalarını oversize parçalar oluşturuyor. Öyle ki artık modacılar çoğu ürünü bu şekilde tasarlıyor. 

Oversize nedir? 

Moda dünyasında sıkça kullanılan oversize terimi, kelime olarak  büyük beden anlamına geliyor. Tabii ki büyük beden dediysek anladığınız şekilde değil. Model anlamında, salaş, rahat ve olması gerekenden birkaç beden büyük parçalara diyoruz.

Bu sonbahar büyük olan daha güzel! Bol kesimli kaban, kazak, triko ve hırkalar daha da fazla yer alıyor ve daha fazla seviliyor. Özellikle de 2019'un en gözde kaban ve montlarına baktığımızda en güzellerinin oversize modeller olduğunu görüyoruz. 

oversize kazak

Trençkotlar, kaşe kabanlar, şişme mont modelleri bu sezon, en az iki beden büyük oluşları ve üst üste kapanmaları ile ön plana çıkıyorlar. 

Oversize Kombinler Nasıl Olmalı?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki oversize parçalar zayıf insanlara daha çok yakışır. Bu nedenle kilosu fazla olan bayanların öneriye daha çok ihtiyacı vardır. 

  • Günlük kombinlerde sıkça tercih edilen oversize kazakları ve hırkaları genellikle dar paça kot, tayt veya dar eteklerle kombinleyebilirsiniz.
  • Oversize kıyafetlerinizi kombinlerken dikkat etmeniz gerek en önemli şey ise renktir. Karışık renkler kombinlemek sizi basit ve kötü gösterecektir. Bu yüzden tek renk oversize modelleri tercih etmelisiniz.
  • Oversize kıyafetler giyerken dikkat etmeniz gereken en önemli bir diğer özellik ise parçaları doğru bir şekilde birleştimektir. Yoksa kilolarınız saklayabilecekken, tam tersi olduğunuzdan daha da kilolu görünebilirsiniz. 
  • Bu yüzden yapmanız gereken şey ise tek parça oversize tercih etmek olmalıdır. Örneğin, montunuz oversize ise pantolon skinny olmalı. Elbiseniz oversize ise montunuz normal kesim olmalı. 
  • Bir diğer kombin seçeneğine bakacak olursak kış aylarında oversize kazağın altına gömlek giyerek hem spor şıklık, hem de rahat bir tarz elde edebilirsiniz.
  • Oversize parçaları kemerle tamamlayarak feminen bir görünüm elde edebilirsiniz. Kazak ya da gömleklerin üst kısmına kemer takarak faklı bir tarz yaratmanız mümkün.

etek tişört

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Ekim 2020 Cumartesi ~ 17 Ekim 2020 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme