Parmaklara Göre Yüzük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
26 Temmuz 2019 Cuma
1

Parmaklara Göre Yüzük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzükler, günlük hayatta hemen hemen her kadının parmaklarını süsleyen en özel aksesuarlardan biridir. Farklı modelleriyle her kombine yakışan, her etkinliğe uygun olan bir yapısı vardır. Ancak bazı durumlarda sadece nikah yüzüğünün takılması gerektiğini yahut da parmak şekillerine en uygun yüzük modelinin hangisi olduğunu bilmekte fayda var. Ee ne de olsa "beş parmağın beşi de bir değil" diye boşuna dememişler. 

Aksesuar tutkunu kadınlar için yüzükler çok büyük anlam ifade eder. Yüzükler, en çok kullanılan aksesuarların başında gelir. Otantik taşlı yüzükler, altın yüzükler, motifli yüzükler, eklem yüzükler, gümüş yüzükler, imitasyonlar daha sayamadığımız birçok çeşit yüzük modeli bulunmaktadır. 

Yüzük modelleri çok çeşitli olduğu için yüzük takmanın da birbirinden farklı yolu vardır. İçlerinden yapacağınız tercihde sizin tarzınıza ve zevkinize göre olması gerekir. Yüzük seçiminde bir diğer önemli ayrıntı ise seçtiğiniz yüzüklerin kıyafetlerinize olan uygunluğudur. 

Hepsinden önemli olan ve tüm bunların başında yer alan bir diğer konu ise, parmaklara göre yüzük seçimidir. Yani parmaklarınızın yapısı, boyutu yüzük seçiminizdeki önemli etkenlerden biridir. Örneğin, kısa parmaklarınız ve kısa tırnaklarınız varsa bazı büyük yüzük modellerini kullanmak parmakların olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. 

Aynı şekilde tam tersi olarak düşünelim, uzun ve ince parmaklarınız varsa ve çok ince yüzük takıyorsanız bu da yüzüğün elinizde kaybolmasına neden olur. İşte bu sorunlardan yola çıkacak olursak, hangi parmaklar için hangi yüzükleri kullanarak kombinler oluşturulabilir hepsini bilmemiz gerekir.

Geniş taşlı yüzük

1) Kısa Parmakları Olanlar İçin Yüzük Modelleri

Kısa parmaklarınız varsa ya da parmaklarınızı daha uzun göstermek istiyorsanız, uzunlamasına taşı olan yüzük modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller kısa parmaklarınızı daha da uzun gösterecektir.

Eğer kalın parmaklara sahipseniz daha ince yüzükleri kullanmanızda fayda var. Aynı zamanda büyük taşlı yüzükler, parmaklarınızdaki bazı kusurları gizlemek için de kullanabileceğiniz modellerden biridir. Böylece lekeler, izler, kırışıklıklar ve görünmesinden hoşlanmadığınız durumlar için dikkat dağıtıcı bir etkisi olacaktır. 

Büyük yüzükler

2) Parmaklarınızı Uzun Göstermeniz Mümkün

Her kadın ellerinin çok güzel görünmesini ister. Özellikle de uzun parmaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Eğer siz de parmaklarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız, uzunlamasına taşı veya geometrisi olan yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Bu yüzükler, kısa parmakların daha uzun görünmesini sağlayacaklardır. Parmaklarınız kalınsa mümkün olduğunca ince forma sahip yüzükleri tercih edebilirsiniz.

Eklem yüzük

3) İki Yüzük Takma Modasına Siz De Uyan

Son dönemlerde özellikle de gençler arasında birden fazla yüzük takma modası oluşmuş durumda. Bu yüzüklerin ellere ve kombinlere çok yakıştığını söyleyebiliriz. Ancak unutmamanız gereken bir şey var o da, bu yüzüklerin uzun parmaklara daha çok yakıştığıdır. 

Eğer kısa parmaklara sahipseniz parmaklarınızı çok fazla yüzükle doldurmanızı ya da bir parmağa birden fazla yüzük takmanızı çok fazla önermiyoruz.  

Tek taş yüzük

4) Uzun Tırnaklara Yakışan Yüzük Modelleri

Uzun ve zarif parmaklara saip olmak hemen hemen her kadının hayalidir. Hatta bunun için düzenli olarak manikür ve el bakımlarımızı eksik etmeyiz. 

Uzun tırnaklara sahipseniz, küçük bir taşı olan ince ve sade bir yüzük doğru seçim olacaktır. Asla uzun taşı veya geometrik şekli olan bir yüzüğe gitmeyin. 

Değerli taş

5) Özel Gecelerde Nasıl Yüzükler Kullanılmalı?

Özel gecelerde, davetlerde hepimiz takılarımızla ve kıyafetlerimizle göz kamaştırmak isteriz. En değerli takılarımızı takarız. Elmaz da bu değerli taşların başında gelir. Bu tarz takılar özel zamanlarda takıldığı için kesinlikle günlük kombinlerde kullanılmaması gerekiyor. 

Ancak son dönemlerde pek çok kadın kazak ve kot ile de bu yüzükleri kullanabiliyor. Tabii ki isteyen kullanabilir. Fakat kullanıyorsanız da bu değerli taşlara yakışır şekilde kombin yapmanız gerekir. 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 26 Temmuz 2019 Cuma ~ 26 Temmuz 2019 Cuma

YORUMLAR (1)
  • G.
    21 Temmuz 2020 Salı (CEVAPLA)
    Gürses
    Güzel püf noktalar
Yorum yazın
Değerlendirme