6 Adımda Saç Uzatma Yöntemleri
27 Temmuz 2019 Cumartesi
0

6 Adımda Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarımız, biz kadınların güzelliğini tamamlayan en önemli aksesuarların başında gelir. Öyle ki, saçlarımızın çabuk uzamasını sağlamak için saatlerce saç bakımı yapmaya hiç üşenmeyiz. Bunun için de ciddi anlamda paralar harcayarak çeşitli ürünler alırız. 

Saç uzatmak söz konusu olduğunda aslında 2 kelime çok daha önemli: bunlar sabır ve kararlılık! Çünkü herkesin saçı aynı değildir, kimisi çok çabuk uzar, kimisi de uzun zaman alır. Bunun için de sabırlı ve kararlı olmak gerekir. 

Birçok kadın saçlarım gürleşsin, çabuk uzasın diye soluğu kuaförde alır ve saç kırıklarını aldırır. Ancak yapılan onca işleme rağmen yine sonuç pek değişmez. Eğer siz de saçlarınızı uzatma konusunda zorluk çekiyorsanız bu yazımız tam size göre!

Özellikle de saçınızı kestirmenize rağmen saçınız uzamıyorsa, telaşlanmayın! Size vereceğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri ile daha uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

1) İlk Adım Saç Bakımı

Saçlarınız ister uzun olsun, ister kısa! Saçlarınızın canlı, sağlıklı ve uzun olmasını istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem saçınıza uygun olan doğal saç bakım ürünleriyle saçınıza destek yapmak olmalı. Bunun için de saçınızı tanımanız ve saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz çok önemli. 

Eğer saçınızda herhangi bir dermatolojik sorun yoksa, saçınıza uygun bakım ürünleriyle saçınıza çeşitli işlemler yapabilirsiniz. Özellikle saçınızın en çok ihtiyaç duyduğu nem masklerini saçınıza haftada 1- 2 kez de olsa uygulamayı ihmal etmeyin. Aynı şekilde çeşitli yağlarla saçınızı güçlendirin. 

Saç kırıkları

2) Saç Kırıklarına Dikkat!

İncelmiş, yıpranmış ve özellikle boyalı saçlarda görülen yanık saç uçları, hem saçınızın gücünün gitmesine hem de bakımsız görünmenize neden olur. Sağlıklıksız, kırık saçlar saçınızın uzamasını da engelleyeceği için 2-3 ayda bir de olsa uçlarından çok az kestirmek gerekir.

Saçlarınıza baktığınız sürece daha iyi görünecek ve saçın kendini daha hızlı yenilemesine destek vereceksiniz. 

Hair care

3) Vitaminlerden Destek Al

Saçlarınız çok hızlı uzuyor olabilir, ancak vitaminlerle desteklenmediği için çoğunun uçları kırılır ve cansızlaşır. Bu yüzden de saçlarımızı kestirmek zorunda kalırız. Fakat bunun çözümü kestirmek değildir. Çünkü ne kadar kestirirseniz kestirin, saçınız yine aynı şekilde cansız ve kırık olarak geri gelecektir.

Vitamin kullandığınızda ise saçlarınız daha hızlı uzar. Aynı zamanda volümlü ve canlı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Hair cream

4) Saç Kremi Kullanın

Hızlı saç uzatma yöntemlerinin bir diğeri de saç kremi sürmektir. Saçınıza seçtiğiniz şampuanın kremsiz olanından tercih edin. Sonrasında saçlarınıza ayrı bir saç kremi uygulayın. Hem şampuanlı saç kremi hem de ayrı olarak saç kremi kullanırsanız saçlarınızın kısa sürede dökülmesine neden olabilirsiniz.

Saç maşası

5) Saç Maşası ve Düzleştirici Kullanmayın

Saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız düzleştirici ve saç maşalarından mümkün olduğunca uzaklaşmanız gerekir. Çünkü ne kadar koruyucu ürün kullanırsanız kullanın, saçlarınız sürekli ısılı işlemlere maruz kaldığı için yıpranmasını önleyemezsiniz. Dolayısıyla bu tarz uygulamaları mümkün olduğunca azaltın. Aksi takdirde saç kökleriniz ve saç uçlarınız ısı dolayısıyla yanacak, saçlarınız uzamayacaktır.

Saçlarınız çok kabarık ise en azından bu işlemleri her gün yapmak yerine kullanımını en az seviyeye indirin ve bu süreçte saçlarınızı nemlendirerek çeşitli yoğun bakım ürünlerinden faydalanın. Böylece saçlarınızın yıpranmasını en aza indirebilirsiniz. 

Sağlıklı besinler

6) Sağlıklı Beslenin

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmanın bir diğer yolu da dengeli ve sağlıklı beslenmektir. Dengeli ve sağlıklı beslenmediğiniz taktirde saçınıza uygulayacağınız hiçbir doğal yöntem işe yaramayacaktır.

Saçlarınızın hızlı bir şekilde uzaması için nohut ve baklagillerden fazlaca tüketmeli, kırmızı et tüketimini ihmal etmemelisiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 27 Temmuz 2019 Cumartesi ~ 27 Temmuz 2019 Cumartesi

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme