Salopetin Altın Çağı | En Şık Kombinler
13 Mart 2019 Çarşamba
0

Salopetin Altın Çağı | En Şık Kombinler

Aslında ilk çıkış noktaları bahçivan tulumları olan salopetler, 1970'lerde denim kumaşlardan yapılmaktaydı. Zaten üretim amacı da işçi kıyafetleri olarak kullanılmasıydı; ancak bu model daha sonra poduyumlarda fırtına gibi esmeye başladı.

kadife salopet

Özellikle 90'lı yılların vazgeçilmez kıyafetini salopetler diğer adıyla bahçivan pantolon-etekler oluşturuyordu. Bu dönemde ilk olarak  hamile kadınlar için üretilen bahçivan pantolonlar herkeste öyle güzel etki bıraktı ki  bu yıllarda denim kumaşın yanı sıra farklı kumaş çeşitleriyle salopet modelleri oluşturuldu ve hemen hemen herkesin dolabında yerini almayı başardı. 

Tek parça oldukları için kişiyi olduğundan ince ve uzun gösteren bu tasarımlar, doğru kombinlendiklerinde size her yerde eşik edebilirler. Oldukça rahat bir parça olduğu için de herkesin tercih edebileceği bir kıyafet oluyor.

Salopetler Geri Döndü!

Modanın kendini sık sık tekrar ettiği bu günlerde de dönem trendleri arasından salopetler yine geri döndü. Hem de öyle bir döndü ki adeta 2 sezondur altın çağını yaşıyor.

Birbirinde farklı modellere sahip salopet tasarımlarını günlük hayatta nasıl kombinleyeceğinizi merak ediyorsanız salopet nasıl giyilir sorusuna verdiğimiz en şık cevaplara yakından bakmalısınız.

İşte Sizlere En Güzel Salopet Kombinleri

Salopet dendiğinde akla ilk olarak pantolon gelse de elbise salopetler de sonbaharda oldukça popüler.

denim salopet

Denim Salopet

İlk olarak salopetler denim kumaştan üretiliyordu daha sonra farklı kumaş çeşitleriyle farklı modeller oluşturulmaya başlandı. Oldukça rahat bir kumaş oldığu için rahatlıktan vazgeçemeyenlerin ve denim kumaş sevenlerin ilk tercihi denim salopetlerdir. 

Bu tarz salopetleri topuklu ayakkabı ve spor bir ceket ile rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

spor salopet

Sportif Slopetler

Spor giyinmeyi hayat felsefi haline getirenler için en doğru tercih sportif model salopetlerdir. Hem rahat hem şık olmak mümkün.

Özellikle şık sandeletlerle kombinleyebileceğiniz müthiş bir kombin olacaktır.

deri salopet

Deri Salopetler

Salopet denince akla ilk gelen denim kumaş daha sonra ise diğer kumaş çeşitleridir. Aklınıza deri salopetler gelmiyorsa belli kş daha bu tür salopetleri görmediniz demektir. Bazılarının da deri salopet mi olur dediğini duyar gibiyim.

Tabi ki de olur efendim neden olmasın. Deri tayt, pantolon, etek oluyor da deri salopet olmaz mı? Çok da güzel olur. Özellik iddialı ve sıra dışı bir stil yaratmak istiyorsanız tamamen deri ya da bir parçası deriyle hareketlendirilmiş salopet modellerini tercih edebilirsiniz.

Salopet Ve Beyaz Gömlek Akımı

Beyaz gömleğin yakışmadığı yer olmasa gerek. Özellikle salopet bir elbisenin içine en çok yakışan parça beyaz gömlektir diyebiliriz. Spor ve klasikliği birleştirmeyi seven kadınlar için vazgeçilmez bir kombin seçeneği oluşturuyor. Özellikle iş görüşmesine giderken bu kombin harika olacak!

Salopet- Triko Modası

Salopet modasının kış sezonuna uyarlanırken en çok başvurulan parçalarından biri de trikolardır. Özellikle balıkçı yaka trikolar ile salopetler oldukça şık duruyor.

Üstelik çok da trend!

 

 

 

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 13 Mart 2019 Çarşamba ~ 13 Mart 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme