Sezon Trendi Mom Jean's
17 Nisan 2019 Çarşamba
0

Sezon Trendi Mom Jean's

90'ların modası günümüze gelirken, jean trendlerini de beraberinde getirdi. Özellikle 'mom jeans' akımı tüm gençleri etkisi altına almayı başardı. Haliyle diğer pantolonların papucu dama atılacağa benziyor. Eminim mom jeanler büyük küçük herkesi etkisi altına alacak. 

Açık mavi, koyu mavi, beyaz, yırtık, düz emvayi çeşit... Ve olağanüstü rahat ve şık bir jean. Peki herkesi etkisi altına alan bu mom jean'leri herkes giyebilir mi? Mom jean kimlere yakışıyor? Kombinleri nasıl yapılır? Tüm sorularınızın cevabı bu yazıda.

mom jean kombini

Mom Jeanleri Kimler Giymeli?

Eminim bütün kadınlar bu tarz pantolonları çok sevmiştir ama maalesef her beğenen giyemiyor. Biliyorum çok üzücü ama dışardan bakınca güzel görünmek de önemli bence. Bu yüzden her kıyafette olduğu gibi pantolon giyerken de vücudumuza uygun olanını seçmeliyiz. Bu konuda tereddüt yaşıyorsanız "Vücut tipine göre pantolon seçimi" makalesinden yararlanabilirsiniz. 

Mom jeanleri kimler giyecek konusuna dönecek olursak hiç şüphesiz uzun boylu, ince bacaklı, kum saati vücut tipine sahip olanlar, dikdörtgen ve oval vücut tipine sahip olan şanslı insanlardan olmak gerek. En azından onlar için daha avantajlı ve daha çabasız!

Tabii ince bacaklı ama çok da uzun değilseniz de üzülmeyin. Sonuçta topuklu ayakkabılar ne güne duruyor. Böyle günler için yaratılmış olmalı bu ayakkabılar! 😉

Mom Jeanler Vücuda Nasıl Olmalı?

Mom jean, kalçanıza ve belinize otururken öne kısmı çok dar olmamalı. Neticede skinny jean giymiyorsunuz. Tabii çok da bol olmamalı. Yoksa olduğunuzdan daha kilolu ve basenli durursunuz. Bu da doğal olarak kötü bir görüntüye neden olacak.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise yüksek bel olan bu jeanleri biraz açmak. O da nasıl oluyor dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki: pantolonun paçalarını katlayabilirsiniz veya crop top tarzı giysiler giyebilirsiniz. Demek istediğim çok kapalı ve boğucu durmaması. Anladınız siz beni. 😉

Nasıl Kombinlenir?

Mom jean kombini

Bu jeanlerin kombin seçeneği çok fazla. Örneğin, kışın giyecekseniz salaş bir kazakla, sweatshirtünüzle ya da tişörtnüzle kombinleyebilirsiniz. Altına giyeceğiniz spor bir ayakkabı ile günlük şıklığı kolayca yakalayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise yine kazak ile ancak altına şık bir bot ile yaptığınız kombinle de çok şık bir görüntü yaratabilirsiniz. 

Özellikle çalışan bayanlar için bol olduğu için iş ortamında çok iyi bir alternatif. Blazer bir ceket topuklu bir ayakkabı ile muhteşem görünebilirsiniz. 

mom jeans

Yazın ise istediğiniz tişört, gömlek, crop top gibi her tarz giysilerle kombin yapabilirsiniz. Altına giyeceğiniz beyaz spor ayakkabılarla yazın ihtişamını yakalayabilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 17 Nisan 2019 Çarşamba ~ 17 Nisan 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme