Baştan Aşağı Siyah Kombin Önerileri
21 Ağustos 2019 Çarşamba
0

Baştan Aşağı Siyah Kombin Önerileri

Olduğumuzdan zayıf göstermesi, kombinlerde her zaman bir şıklık ve zerafet sağlaması gibi nedenlerden ötürü siyah biz kadınların gardıroplarının vazgeçilmez renklerinden biridir. Yaz kış çoğu kadının kombinlerinin önemli bir parçası olan siyah kıyafetler özellikle de kış aylarının en kolay kaçış noktasıdır. 

Elbette siyahı sevmemizin tek nedeni bunlar değil. Kombinlenmesi kolay olduğu kadar aynı zamanda saatlerce dolabın başında "bugün ne giysem" diye düşünen kadınlar için zaman kazandırıcı bir renk. Ayrıca da her daim kilolarıyla başı dertte olan kadınların "fazlalıklarını" kapatması zaten siyah giyinmek için başlı başına bir neden! 

Siyah giymek için illa bir neden aranacaksa bence her ortama ayak uydurması siyah giymek için tek başına bir neden. Her şeyden önce insana kattığı asilliği yeter. Bu yüzden siz de siyah parçalar ile günün en şıkı siz olabilirsiniz. 

Siyah giyinmek iyi giyinmeyi bilenler için kombinlemesi kolay bir parça olsa da baştan aşağıya siyah giyerek şık olmak aslında sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bu kombinlerde çok şık, çok tarz da görünmek mümkün tam tersi basit ve özensiz görünmek de oldukça mümkün.

Siyah tişört pantolon

1) Ton Farkına Dikkat!

Siyah tonu mu olur diye düşünmeyin. Çünkü siyah çok göreceli bir kavram olduğu için onlarca tonu var. Belki bu tek parça siyah giydiğinizde dikkat çekmeyebilir, fakat baştan aşağıya siyah giymek istiyorsanız, siyah parçalar arasındaki ton farkı büyük önem arz ediyor. 

Farklı tonlardan oluşan siyah kombinler sizi özensiz gösterebilir. Bu yüzden de tıpatıp aynı tonunu bulmak zor olsa da bulamadığınız zamanlarda birbirlerine en yakın olan tonlarda parçalar ile kombinlemeye çalışın. Böylece hem daha zarif hem de daha temiz ve cool bir görüntü elde etmiş olursunuz. 

Solmuş siyah bluz

2) Soluk Siyah Giymeyin

Ne yazık ki siyah, lacivert gibi koyu renkler diğer kıyafetlere göre rengi çok daha kolay yıpranabiliyor. Elbette hepsi için bunu söyleyemeyiz. Uzun zaman giydiğimiz ve rengi solmayan siyah parçalar da yok değil. Ancak genelde severek aldığımız siyah bir kıyafetin renginin 2 ay sonra griye döndüğünü de görmüyor değiliz. Hal böyle olunca da bu parçaları ev dışında kullanmak pek hoş olmuyor. 

Ne yazık ki rengi solan bu parçalarınızı evde giymekten başka bir çareniz kalmıyor. Zira rengi soluk bu kıyafetler kombininizden şıklığı alıp götürecektir. 

Siyah bluz gözlük kombini

3) Cildinize Renk Katın

Siyah koyu bir renk olduğu için bazı parçalarla renklendirilmek ister. Özellikle de baştan aşağıya giyilen siyahlarda teniniz de beyaz ise yüzünüz çok solgun görünebilir. 

Yüzünüzün solgun görünmemesi için çok fazla olmasa da yüzünüze uygulayacağınız birkaç makyaj ile solgun ve renksiz görüntüden kurtulabilirsiniz. 

Siyah takım elbise

4) Baştan Aşağıya Siyah Kombin Önerileri 

- Siyah parçaların her ortama, her kombine çok yakıştığını söylemiştik. Siyah giyinmeyi seven kadınlar için sokak kombinlerinde rahatlıkla kullandıkları renklerin başında gelir. Günlük stil için siyah tişört, deri ceket, siyah pantolon ve kısa botlar yeterli olacaktır.

Siyah deri ceket ile kış kombini yapmanız da mümkün. Soğuk günlerde deri ceketinizin ya da kabanınızın içine giyeceğiniz siyah boğazlı kazak da kombininizi tamamlamada çok iyi bir rol oyanayacaktır. 

Siyah elbise

-Siyah elbise, her kadının dolabında kesinlikle olması gereken en önemli parçaların başında gelir. Hatta acil durumların kurtarıcısı diyebiliriz. Eğer şık bir siyah elbiseniz varsa aniden ortaya çıkan davetlerden ve özel gecelerden korkmanıza gerek yok.

Özellikle yılbaşı gecesi gibi özel zamanlarda son dönemlerin modası tüller ve pileli etekler terci edebilirsiniz. Böylece hem siyahın zerafetini yakalamış olursunuz hem de modaya uyum sağlamış olursunuz. 

Siyah tulum

- Siyah şık ve ağır bir renk olduğu için iş kombinlerinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir renk. Bu rengi bir de dönemin trend parçası olan tulumlarla birleştirdiğinizde çok daha iyi sonuç alacaksınız. Simsiyah bir tulum her durumda muhteşem bir stil sergilemenize yardımcı olabilir.

Arkadaşlarınızla dışarı çıkarken ya da önemli iş toplantılarında bu harika siyah tulumları tercih edebilirsiniz. İş yerinde tulum giymek istiyorsanız, az dekolteli be takım elbise kesimli olan modelleri tercih ederseniz daha profesyonel bir stil yaratabilirsiniz.

Siyah kışlık kombin

- Kış aylarının vazgeçilmezi kazaklar, kazak elbiseleri ve siyah kaşe kabanları da unutmamak gerek. Özellikle de kazak elbiselerin altına giyilen siyah opak çoraplarla kombininizi tamamlayarak harika bir görüntü oluşturuyor. Bir diğer seçenek de dizüstü çizmelerle yaptığınız kombinlerdir. 

Siyah kazak, siyah palto ve siyah botlarla kış aylarında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 21 Ağustos 2019 Çarşamba ~ 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme