Stil Sahibi Kadınların 7 Sırrı
14 Kasım 2019 Perşembe
0

Stil Sahibi Kadınların 7 Sırrı

Bazı kadınların kombinlerini, tarzlarını gördükçe ne kadar kusursuz olduğunu düşünerek onları hayranlıkla izleriz. Hatta bir de yoğun tempo ve koşturmaca içindelerse, nasıl bu kadar şık olduklarını düşünerek bu hayranlığımıza şaşkınlığımızı da ekleriz. 

Aslında şık olmak çok zor değil. Sadece biz gözümüzde fazla büyütüyoruz. Sonuçta onların yaptıkları şey iyi hazırlanmak ve bunu bir organize haline getirmek. Onların kıyafetlerinde bir kusur görmüyorsanız, bu durum onların başına hiçbir şey gelmediği anlamına gelmez, sadece bir sorunla karşılaştıklarınla nasıl baş edeceklerini bilmelerinden kaynaklıdır. Yani kusursuz olmalarının altında onların çok iyi organize olmaları ve bunu bir düzen içerisinde yönetmeleri yatar. 

Stiline hayran olduğumuz, nasıl bu kadar şık olabiliyorlar diye gıpta ettiğimiz bu kadınlarla ilgili tek konu moda olan parçayı alıp giymeleri değil. Stil sahibi olmak sadece dışarı çıkarken bir stil oluşturmakla da olmaz. Onlar için gerçek stil evde uyandığı andan itibaren başlar. Peki siz de bu kadınların nasıl şık ve gerçekten stillerine hayran bırakmalarını sağlayan özelliklerini merak ediyor musunuz?

Kıyafet seçimi

1) Yatmadan Önce Ertesi Gün Ne Giyeceklerini Planlar

Yatmadan önce ertesi gün ne giyeceğinizi belirlemek açıkçası büyük bir kolaylık sağlıyor. Ertesi gün özellikle de işiniz erken ise saatlerce dolabın karşısına geçip yarın ne giyeceğim diye düşünmek hem yorucu hem de vakit kaybı. Bu yüzden stil sahibi kadınların yaptığı bu davranış gerçekten çok doğru ve çok pratik! 

Aslında bu alışkanlığımızı annelerimiz okul dönemimizide üstlenmişlerdi. Sabah uyandığımızda önlüğümüz, yakalığımız, saç kurdelelerimiz ve çorabımızı baş ucumuzda hazır bir şekilde bulurduk. Bunu tekrar hayatımıza uyarlamak aslında hiç zor değil. Üstelik sabah ne giyeceğim diye düşünmektense akşamdan giyilecekleri planlamak sizin için oldukça rahat bir yöntem olabilir. 

Kıyafet deneme

2) Hazırlanmayı Aceleye Getirmeyin

Yoğun koşturma temposu içerisinde bazen giyinmeye vakit ayırmak zorlaşabiliyor elbette. Ancak şık ve stil sahibi görünmek elbette bu kadar da basit değil. Bazen bazı şeylerden fedakarlık yapmayı gerektirir. Bunu saatelerce yapmayın elbette ama kendinize de vakit ayırmayı ihmal etmeyin. 

Sonuçta siz de özensiz kıyafetlerle, dağınık topladığınız saçlarınızla dışarıya çıkmak istemezsiniz. Her kadın güzel ve şık görünmeyi hak eder. Bu yüzden de ilk olarak bu hakkı kendinize siz tanımalısınız. O zaman alelacele giyinip çıkmayı bırakıp, kendinize vakit ayırarak özen göstermeye başlayın. Kolay gelsin hanımlar! 😉

İç çamaşırı

3) İç Çamaşırı Seçimine Çok Dikkat Ederler

Biz kadınlara, dış giyim dendiği zaman akan sular durur, dış giyimimiz için elimizden geleni yaparız. Her gün modayı takip edip, bugün ne çıkmış, hangi mağaza indirime girmiş, trendler neler hepsini araştırırız ve öğreniriz.  

Sıra iç çamaşırı seçimine geldiğinde ise ne yazık ki aynı özeni göstermiyoruz. Ancak unuttuğunuz bir şey var, o da vücdunuzun düzgün görünmesi, giydiğiniz kıyafetinizin, elbisenizin üzerinize yakışmasında, duruşundaki en önemli kriter doğru iç çamaşırı seçimidir. İç çamaşırı seçimine dikkat eden özen gösteren kadınlar bilir ki, doğru iç çamaşırı seçimi kadınları harika hissettiriyor. 

Sizin için basit gibi görünen, ancak görünüşünüzü tamamen etkileyen iç çamaşırı konusu oldukça önemli. İşte stil sahibi kadınları diğer kadınlardan ayıran en önemli bir diğer özellik de iç çamaşırı seçimlerinde doğru adımlar atmalarıdır. Bu yüzden siz de kaliteli ve bedeninize uygun olan iç çamaşırlarına yatırım yapın. Örneğin, ince kumaş özelliği olan bir etek yahut pantolon giydiğiniz zaman altına dikişssiz, iz belli etmeyen bir çamaşır giymeye özen gösterin. 

Alışveriş

4) Kendilerine Bir Moda İkonu Belirler

Her kadının bir tarzı vardır. En önemlisi de tarzını çok beğendiği, kendi tarzına yakın gördüğü ya da beğendiği tarzda giyinmek istediği modada isim yapmış bir kadın vardır. Moda ikonu olmasa bile mutlaka ilham aldıkları stil sahibi bir kadın vardır. 

Modayı ve trendleri takip etmek kadar kıyafetleri bir araya getiriş ve o kıyafetlerden şık bir stil oluşturarak kombinler yapmak da kıyafet seçimi kadar önemlidir. Stil sahibi kadınların en büyük özelliği de kendilerine ilham aldıkları biri vardır. Böylece çok zorlanmadan kendinize uygun olan kıyafetleri rahatlıkla birleştirebilirsiniz. 

Vücuda uygun giyinmek

5) Vücutlarına Göre Giyinirler

Vücut tipinizin ne olduğunu bilerek alışveriş yaparsanız, yani vücudunuza uygun kıyafetler giyerseniz, daha verimli ve doğru bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Böylece vücudunuzun dezavantajlarını bildiğiniz için etkili ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aksi takdirde kıyafeti nereden aldığınızın, ne kadar para verdiğinizin, kalitesinin hiçbir önemi yoktur. Çünkü kıyafetin kalitesi kadar sizin vücudunuzu tanımanız da dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biridir. İşte stil sahibi kadınların en önemli özelliği de asla kendilerine uygun olmayan, çok dar yahut bol olan kıyafetleri giymemeleridir. Çünkü bu kadınlar vücutlarını tanırlar, kendilerine neyin yakışıp neyin yakışmadığını çok iyi bilirler.

Hal böyle olunca şık olmak da tarz olmak da stil sahibi olmak da o kadınlar için hiç zor olmaz. En önemli bir diğer özellikleri de asla kendi tarzlarına uygun olmayan kıyafetleri giymezler.

Aksesuar

6) Aksesuara Çok Önem Verirler

Stil sahibi bütün kadınlara bakın, hepsinin aksesuar kullanımına çok özen gösterdiklerini görürsünüz. Ne kadar şık giyinseniz de mutlaka sade de olsa bir aksesuar veya takı kullanmalısınız. 

Aksesuarın, ötesine geçmenin abartı olduğu bir sınır çizgisi vardır, en şık kadınlar, bu sınırın tam olarak neresi olduğunu gayet iyi bilirler. Taktıklarını takının, fuların, yahut bir atkının gerçekten takılıp takılmaması gerektiğini çok iyi bilirler. 

Eğer siz de stil sahibi görünmek istiyorsanız, mutlaka aksesuar kullanımına özen göstermelisiniz. 

Pantolon tişört kombini

7) Ucuz Kıyafeti Bile Pahalı Gösterirler

Stil sahibi kadınlarla ilgili şöyle bir algı oluşmuş durumda, sanki aldıkları bütün parçalar çok pahalı, özel tasarım ürünlerden oluşan kıyafetler gibi algılanıyor ya da stil sahibi görünmek için çok pahalı şeyler alınması gerekiyormuş gibi bir algı oluşmuş durumda. 

Ne yazık ki bu tamamen uydurulmuş bir algı. Çünkü bu kadınlar tek bir pahalı görünümlü parça ile bile şıklıklarını sağlamlaştırırlar. Elbette bütçeniz varsa pahalı marka kıyafetleri de giyebilirsiniz. Bu tamamen bütçe ile ilgili bir durum ancak bu kötü giyinmenize neden olacak, bütçem yok o yüzden şık olamıyorum diyebileceğiniz bir durum da değil. 

Diyelim ki ucuza bir kot aldınız, üzerine giyeceğiniz basic beyaz bir tişört ile çok şık kombinler yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız en önemli şey aksesuar ve takıdır. Pantolonunuza takacağınız şık bir kemer ile ve kullanacağınız takılarla şık görünmemeniz için hiçbir neden yok. 

Elbette dolabınızda olmazsa olmaz parçalar olacak, bunlar uzun yıllar giyebileceğiniz klasikler olduğu için ya da sürekli kullanacağınız modası geçmeyen aksesuarlara biraz pahalı olsalar bile kaliteliyse ve bunları almaya bütçeniz yetiyorsa yatırım yapmaktan çekinmeyin. Unutmayın ki bu kıyafetleri sadece sezonluk değil, yıllarca kullanabilirsiniz. 

Siz de yukarda yer verdiğimiz püf noktalara dikkat ederseniz, stil sahibi olmamanız için hiçbir neden kalmaz.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 14 Kasım 2019 Perşembe ~ 14 Kasım 2019 Perşembe

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme