Tırnak Şekline Göre Oje Önerileri
15 Mayıs 2019 Çarşamba
0

Tırnak Şekline Göre Oje Önerileri

El ve tırnak bakımı biz kadınlar için çok önemli. Bakımlı ellere sahip olabilmek için de her ayrıntıya dikkat ederiz. Çünkü ellerimiz yaşımızı ele veren en büyük gösterge ne yazık ki. Yüzünüz ne kadar genç görünse de ellerinizle yaşınıza dair ipuçları ortaya çıkar. 

Aynı zamanda erkeklerin de kadınlarda dikkat ettikleri en önemli bölge de ellerdir. Bu yüzden el bakımı oldukça önemli bir ayrıntı. Üstelik günümüzde el bakımı malzemelerini bulmak ve uygulamak çok kolay. Ayrıca güzellik merkezleri çok pahalı, o kadar bütçem yok gibi bahaneleriniz varsa ne yazık ki şu zamanda bunlar pek geçerli olmuyor. Çünkü aldığınız ürünlerle evde de çok kolay el bakımlarınızı yapabilirsiniz. 

El bakımında önemli olan en önemli ayrıntı ise tırnak bakımıdır. Bakımsız, manikürsüz tırnaklar haliyle elleri de bakımsız gösteriyor. Ojeli, bakımlı ve nemlendirilmiş eller her zaman size güzellik katacaktır. Oje seçerken de aslında dikkat etmemiz gerekiyor. Ojenizin tırnağınızın şekline uygun olması oldukça önemlidir.

Elbette herkesin tırnak yapısı ve zevki farklı. Kimisi trendlere göre tırnak modelini sürekli değiştirirken, kimisi de kendi tırnak yapısına uygun olan tırnak şeklinden vazgeçmiyor. Bana soracak olursanız kendi tırnak yapınıza uygun şekli seçmek sağlığınız açısından daha uygun olacaktır. Özellikle de her trende uygun tırnak şekli tırnak yapınızın anatamisini bozabilir. Tercih sizin tabii ki. 

O zaman sıra geldi sizler için araştırdığımız tırnak şeklinize uygun olan ojeleri incelemeye! O zaman oje seven kadınları buraya davet ediyoruz.... 😉

kare tırnak modeli

1) Kare Tırnaklar

Rahatlığı seven kadınların ve o yapıya sahip olan çoğu kadının tercihi kare tırnaklardan yana oluyor. Bu yüzden oje seçiminde de rahatlığı ve şıklığı bir arada tutan renkler sizler için çok uygun olacaktır.

Üstelik bu tarz renkleri bulmak çok kolay. Özellikle iki renkli, taşlı, parıltılı ojeleri seçebilirsiniz. Tırnaklarınıza çok yakışacak.

yuvarlak tırnak modeli

2) Yuvarlak Tırnaklar

Klasik tırnak modellerinin başında gelir. Özellikle yukarıda bahsettiğim alışkanlıklarından vazgeçemeyen, hep aynı şekilde manikür şeklini yaptıran kadınların tercihidir. Alışılagelmiş, zevklerini değiştirmekten kaçınan kadınların tercihi de oje seçiminde doğal olarak pudra ve nude tonlar oluyor. Diğer iddialı renklere pek cesaret edemiyorlar. 

Tabii ki arada farklı renkleri de tercih ederler, ancak daha çok kullandıkları tonlar yukardakilerdir. Bence siz de arada bir yenilik yaparak farklı tonlar deneyebilirsiniz. Çok sevdiğiniz, vazgeçemediğiniz tonlara modern dokunuşlar yapabilirsiniz. Emin olun çok yakışacak. 

badem tırnak modeli

3) Badem Tırnaklar

Badem tırnak modeli birçok insan tarafından çok beğenilirken, başka bir kesim tarafından ise çok fazla beğenilmiyor ve bu model biraz sert bulunuyor. Bu tırnak modeli bana daha çok eski Türk filmlerindeki kadınları hatırlatıyor. Özellikle o döneme damga vurmuş olan en trend tırnak modellerinin başında yer alıyordu. 

Günümüzde de bu tarz tırnak modelini kullanan birçok kadın var. Sizler için de oje önerilerimiz var. Özellikle bu sezon badem tırnaklar için en uygun olan sıradan tek bir oje yerine tırnak uçlarınıza geometrik bir şekilde simli oje sürün. Aşırıya kaçmadan temkinli olmak diye buna denir!

oval tırnaklar

4) Oval Tırnaklar

En trend tırnak modeli içerisinde oval tırnaklar yer almaktadır. Özellikle de kendini beğenen, tarzını ortaya çıkarmak isteyen kadınlar için oldukça önemli bir tırnak modeli. Bu kadınlar her zaman bakımlı ve çekici olmayı severler. Bu tarz tırnakların bakımsız ve manikürsüz görmek neredeyse imkansız.

Bu tırnak çeşitlerine sahip bayanlar çok büyük çoğunlukla kırmızı ve tonlarından asla vazgeçmiyor. Bu sayede her zaman çekici ve etkileyici tırnaklara sahip olunuyor. Daha orijinal bir fikir peşindeyseniz tırnak diplerinizi ya da uçlarınızı yaldızlı bir ojeyle boyayarak farklı bir görünüm elde edin.

Ebru Ocak
Ebru Ocak seninolsun.com'da moda, stil ve giyim gibi alanlarda yazı yazmaktadır.

Yayınlanma: 15 Mayıs 2019 Çarşamba ~ 15 Mayıs 2019 Çarşamba

Bu blog yazısı için henüz yorum yapılmamış.
Yorum yazın
Değerlendirme